, piątek 22 marca 2019
Święto Lawendy na Górnym Borze w Skoczowie
Każdy z uczestników sam nasypie sobie susz lawendy do woreczka, ulepi lawendową świecę, napije się lawendowej lemoniady i zakosztuje lawendowych ciasteczek. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Święto Lawendy na Górnym Borze w Skoczowie

red.
Święto Lawendy na Górnym Borze w Skoczowie

Mieszkańcy sami w lipcu chwycili za sekatory, nożyce.

Już 2 września br. w Skoczowie na Górnym Borze odbędzie się pierwsze w województwie śląskim Święto Lawendy. Impreza rozpocznie się o godz. 14.

- Lawenda w tym roku wyjątkowo nam obrodziła. Chcielibyśmy się podzielić tą fioletową, pachnącą radością z innymi miłośnikami lawendy. Serdecznie zapraszamy na niesamowitą imprezę. Każdy z uczestników sam nasypie sobie susz lawendy do woreczka, ulepi lawendową świecę, napije się lawendowej lemoniady i zakosztuje lawendowych ciasteczek. Dzięki naszym przyjaciołom z plantacji Lovendowo z Chybia odbędzie się również pokaz destylacji lawendy i warsztaty układania w bukiet i przycinania lawendy. To tylko kilka atrakcji jakie przygotowaliśmy. Pojawi się możliwość nabycia sadzonek oraz co najważniejsze odwiedzą nas ogrodnicy, architekci krajobrazu z LocoProjekt, leśnicy z Nadleśnictwa Wisła i pszczelarze ze swoimi miodami. Chcielibyśmy również poczęstować naszych gości lokalnym piwem oraz kiełbasą upieczoną na ognisku – mówi sołtys Górnego Boru Tomasz Pszczółka.

Plantacja lawendy jest własnością mieszkańców Górnego Boru. Rośnie już tam drugi rok. To pierwsza w Polsce publiczna plantacja lawendy. Mieszkańcy sami w lipcu chwycili za sekatory, nożyce przycinając ją, by każdy mógł zabrać ze sobą bukiet i pozyskać susz zapachowy, który później trafił do woreczków. Kolejne lawendowe żniwa już 2 września. Na te może przybyć każdy z nas.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama