, wtorek 31 marca 2020
Strumieńskie Betlejem czyli żywa stajenka zaprasza!
"Strumieńskie Betlejem" przy Sanktuarium Świętej Barbary w Strumieniu dostępne jest dla zwiedzających do 12 stycznia. fot: strumien.plDodaj do Facebook

Strumieńskie Betlejem czyli żywa stajenka zaprasza!

SM
Strumieńskie Betlejem czyli żywa stajenka zaprasza!

Żywą stajenkę można zobaczyć codziennie w godzinach od 8.00 do 21.00 przy Sanktuarium Świętej Barbary w Strumieniu. fot. www.strumien.pl

Inicjatorzy tradycyjnej żywej stajenki zapraszają do Strumienia, gdzie od 22 grudnia do 12 stycznia dla zwiedzających dostępne jest "Strumieńskie Betlejem".

Jak podkreślają inicjatorzy stajenki, Istotą "Strumieńskiego Betlejem" jest żywa Święta Rodzina, w którą, w trakcie Świąt Bożego Narodzenia, wcielają się rodziny z parafii.

Tegoroczna szopka stanęła na parafialnym placu już po raz siódmy. Wśród zwierząt, które można zobaczyć w Strumieniu znajduje się m.in. wielbłąd "Czesio", osioł, wół, konie, kucyki, jelenie, muflony i ptaki. Pierwszym mieszkańcem stajenki był jelonek "Rudolf", który przy strumieńskiej parafii mieszka od października.

Żywą stajenkę można zobaczyć codziennie w godzinach od 8.00 do 21.00 przy Sanktuarium Świętej Barbary w Strumieniu. Dodatkowo 6 stycznia 2014 czyli w Dniu Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli) w strumieńskiej stajence odbędzie się rodzinne kolędowanie. W programie przygotowano również występy grup teatralnych dzieci i młodzieży.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama