, wtorek 31 marca 2020
Strumień gotowy do obchodów święta Trzech Króli
Żywa szopka otwarta będzie do 29 stycznia, w godzinach od 8.00 do 21.00. Wstęp jest bezpłatny.  fot: Bartek KukuczDodaj do Facebook

Strumień gotowy do obchodów święta Trzech Króli

Agnieszka Kaczmarczyk
Strumień gotowy do obchodów święta Trzech Króli

Z inicjatywy ks. Pawła Hubczaka żywa szopka budowana jest w Strumieniu od sześciu lat. fot. Bartek Kukucz

W piątek 6 stycznia ulicami Strumienia przejdzie wielki orszak. Mieszkańcy uczczą święto Trzech Króli, przybywając do żywej szopki - "Strumieńskiego Betlejem", wspólnie świętując i kolędując. To niezwykłe wydarzenie organizowane jest w Strumieniu po raz pierwszy.

Z inicjatywy ks. Pawła Hubczaka żywa szopka budowana jest w Strumieniu od sześciu lat. W okresie świątecznym ludzie z całej Polski przyjeżdżają podziwiać wielbłąda "Czesia", zebrę, olśniaki himalajskie i wiele innych zwierząt, które w tym czasie zamieszkują "Strumieńskie Betlejem". W tym roku po raz pierwszy, oprócz żywej szopki, zorganizowano specjalne obchody święta Trzech Króli. 6 stycznia ulicami Strumienia przejdzie orszak.

Sceny jasełkowe przygotowane przez dzieci i młodzież, królewskie korony, śpiewniki i chusty dla każdego uczestnika orszaku. Parafia św. Barbary jest już gotowa do obchodów święta. - Zakończyliśmy przygotowania, odbyła się próba. Teraz czekamy tylko na wielbłądy, które przyjadą do nas w czwartek z cyrku "Safari" ze Szczawnicy - mówi ks. Paweł Hubczak, wikariusz strumieńskiej parafii, pomysłodawca i organizator "Strumieńskiego Betlejem" i dodaje, że cieszy się, że w organizację wydarzenia włączyło się tak wielu ludzi. - To niezwykłe wydarzenie. Będziemy wspólnie świętować i kolędować - podkreśla wikariusz.

Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 13.00 w parku miejskim w Strumieniu, gdzie na scenie zostanie odegrana inscenizacja z udziałem Heroda i trzech króli, którą przygotowali aktorzy z Grupy Teatralnej ze Zbytkowa. W towarzystwie Kapeli Góralskiej Ochodzita orszak przejdzie ulicami Strumienia. Podziwiając po drodze sceny jasełkowe, dotrze do "Strumieńskiego Betlejem", gdzie nastąpi symboliczne zdjęcie tekturowych koron z głów przed stajenką, które będzie oznaką hołdu oddaną Prawdziwemu Królowi. Orszak zakończy uroczysty koncert kolędowy w wykonaniu kapeli Ochodzita.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą poczuć rodzinną, ciepłą atmosferę świąt, nie tylko w święto Trzech Króli. Każdy, kto jeszcze nie odwiedził "Strumieńskiego Betlejem", ma szansę. Żywa szopka otwarta będzie do 29 stycznia, w godzinach od 8.00 do 21.00. Wstęp jest bezpłatny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama