, czwartek 21 stycznia 2021
Strumień: Europejski Tydzień Sportu dla wszystkich!
W XXI Sportowym Turnieju Miast i Gmin Strumień 2015 wzięto udział 4 558 osób. We wszystkich placówkach oświatowych i w gminnych obiektach sportowych zorganizowano łącznie 88 imprez rekreacyjno-sportowych.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Strumień: Europejski Tydzień Sportu dla wszystkich!

BW/MAT.PRAS.
Już po raz piąty gmina Strumień weźmie udział w Europejskim Tygodniu Sportu dla wszystkich. W jego ramach odbędą się m.in.: turnieje piłkarskie, turnieje tenisa, piłki nożnej, zajęcia z instruktorem Nordic Walking, a także piknik. Organizatorzy przygotowali zajęcia dla osób w każdym wieku.

Europejski Tydzień Sportu jest imprezą cykliczną. W tym roku odbędzie się po raz ósmy. Symbolicznie wybrana data - od Dnia Matki do Dnia Dziecka - czyli od 26 maja do 1 czerwca nawiązuje do otwartego charakteru tego święta. Celem obchodów jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby obywateli i zaktywizowanie szczególnie tych ludzi, którzy nie prowadzą aktywnego i zdrowego trybu życia na co dzień.

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich odbywa się Sportowy Turniej Miast i Gmin, który jest polską wersją Światowego Dnia Sportu. W ubiegłorocznym - VII Europejskim Tygodniu Sportu dla wszystkich i jednocześnie XXI Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2015 wzięły udział 523 miasta i gminy, które zorganizowały imprezy turniejowe dla ponad miliona osób. Organizatorem Europejskiego Tygodnia Sportu jest Krajowa Federacja Sportu dla wszystkich.

W corocznie organizowanym Sportowym Turnieju Miast i Gmin startować mogą wszyscy mieszkańcy danego miasta lub gminy, m.in.: osoby dorosłe, przedszkolaki, uczniowie szkół, studenci, pracownicy działających tam firm, żołnierze, strażacy, policjanci, harcerze, wczasowicze itp. Warunkiem zaliczenia uczestnictwa w Turnieju jest czynny udział w imprezach turniejowych zorganizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

W kalendarzu planowanych imprez sportowych w Strumieniu znalazły się m.in. turniej piłki plażowej, turniej międzyosiedlowy piłki nożnej, Dzień Młodego Strażaka – rodzinna impreza rekreacyjno sportowa, piknik rodzinny, wieloboje sportowe, kurs tańca dla najmłodszych, turnieje szachowe, test Coopera (próba wytrzymałościowa polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu), a nawet zabawy na urządzeniach ogrodowych. W obchody Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich w Strumieniu zaangażowały się jednostki takie jak: Urząd Miejski w Strumieniu, Miejskie Centrum Kultury i Rekreacji w Strumieniu, placówki oświatowe w gminie Strumień.

Więcej informacji na temat planowanych imprez tutaj

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ktoś w Struieniu ma fioła na punkcie "EUROPEJSKI"....To swosity pęd do Brukseili jednej Pani...W rzeczywistosci trzeba sie zatrzyamć w Zabłociu...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama