, wtorek 12 maja 2020
"Stosunki polsko-czeskie na przestrzeni wieków" - seminarium naukowe
Seminarium odbędzie się w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej przy ul. Menniczej 46 w Cieszynie. fot: Renata Karpińska/www.cieszyn.plDodaj do Facebook

"Stosunki polsko-czeskie na przestrzeni wieków" - seminarium naukowe

SM
W dniach 25-26 marca w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej przy ul. Menniczej 46 w Cieszynie odbędzie się seminarium naukowe pt. "Stosunki polsko-czeskie na przestrzeni wieków", organizowane przez Koło Naukowe Doktorantów Historii oraz Studenckie Koło Naukowe Historyków im. Joachima Lelewela Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Młodzi adepci nauki, studenci i doktoranci zrzeszeni w kręgu Instytutu Historii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie kierują zaproszenie do wszystkich osób zainteresowanych dziejami Polski, Czech, stosunków międzynarodowych oraz historią Ziemi Cieszyńskiej i Śląska.

- Coraz więcej uwagi poświęca się znaczeniu stosunków między Polską a jej sąsiadami, m.in. Ukrainą, Litwą, Niemcami, co ma odzwierciedlenie w obecnej sytuacji geopolitycznej. Podobne działania, w odniesieniu do naszych południowo-zachodnich sąsiadów, można zauważyć w projektach polskich instytucji rządowych i naukowych np. Komisji ds. Stosunków Polsko-Czeskich i Polsko-Słowackich Polskiej Akademii Nauk przy Oddziale w Katowicach i Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza". W duchu idei współpracy międzynarodowej, jaka ma miejsce w obecnej Europie, zrodził się pomysł seminarium naukowego, które pozwoli przybliżyć doniosłą i znaczącą rolę bliskosąsiedzkich kontaktów pomiędzy Polską a Czechami na przestrzeni wieków - opisują cele seminarium jego organizatorzy, którzy wyrażają nadzieję, że stanie się ono tylko przyczynkiem do przyszłej, dwustronnej konferencji naukowej przygotowanej wespół z kolegami z Uniwersytetu Karola w Pradze.

Szczegółowy program seminarium "Stosunki polsko-czeskie na przestrzeni wieków" dostępny jest tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama