, piątek 23 października 2020
Stonawa na Zaolziu: Polsko-czeski odpust św. Marii Magdaleny
Do odwiedzenia w najbliższych dniach Stonawy w powiecie karwińskim zaprasza miejscowy proboszcz, ks. dr Roland Manowski. fot: ARCDodaj do Facebook

Stonawa na Zaolziu: Polsko-czeski odpust św. Marii Magdaleny

JM, KAI
Słynny odpust ku czci św. Marii Magdaleny odbędzie się w najbliższy weekend 21-22 lipca w Stonawie na Zaolziu. Patronalnemu świętu miejscowego kościoła katolickiego towarzyszyć mają imprezy kulturalno-sportowe. Co roku wydarzenie przyciąga rzesze Czechów i Polaków.

W niedzielę odprawiona zostanie msza św. w języku czeskim (o godz. 8.00) oraz suma odpustowa w języku polskim (o godz. 10.00). Specjalna msza św. w języku polskim i czeskim odprawiona zostanie także w sobotę o godz. 17.00, w wigilię odpustu.

Przez całą niedzielę w parku PZKO odbywać się będą koncerty oraz pokazy artystyczne, m.in. z udziałem koreańskich bębniarzy. Nie zabraknie okazji do degustacji regionalnych potraw. Będzie także lunapark dla dzieci. Na koniec zaplanowano zabawę taneczną pod gołym niebem oraz dyskotekę. Będzie także pokaz fajerwerków. Dzień wcześniej, jedną ze sportowych atrakcji imprezy będą wyścigi w koszeniu trawy kosą i kosiarką żyłkową.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama