, niedziela 12 lipca 2020
Spotkanie z pszczołami na Zamku w Cieszynie
Uczestnicy spotkania dla bezpieczeństwa zostali wyposażeni w specjalne okrycia, które chronią przed ukąszeniem pszczół.  fot: F.J.DralDodaj do Facebook

Spotkanie z pszczołami na Zamku w Cieszynie

F.J.DRAL
Spotkanie z pszczołami na Zamku w Cieszynie

Zdjęcia F.J. Dral

2 września odbyło się spotkanie z pszczołami na tarasie Zamku w Cieszynie. Profesjonalny hodowca pszczół, Paweł Mazur z Drogomyśla przedstawił zebranym w bardzo interesujący sposób wszystkie tajniki pszczelarstwa.

Paweł Mazur prowadzi wraz z bratem przewoźną pasiekę, z którą przemieszcza się po kraju w poszukiwaniu dobrych dla pszczół kwiatostanów. Dzięki tej metodzie posiada w swojej ofercie wszystkie rodzaje miodów, a wśród nich np.: spadziowy, wielokwiatowy, lipowy i wiele innych.

Podczas prelekcji zaproponował zebranym ocenę organoleptyczną wszystkich miodów ze swojej pasieki. Przedstawił także jakby to powiedzieć na żywym organizmie pracę pszczół na otwartym zaprezentowanym ulu.

Uczestnicy spotkania dla bezpieczeństwa zostali wyposażeni w specjalne okrycia, które chronią przed ukąszeniem pszczół. Z wielu ciekawych przykładów z życia pszczół wytłumaczył na przykład, dlaczego owady te odstrasza się dymem. Co ciekawe, w zamierzchłych czasach jedynym ich wrogiem był pożar lasu i lęk przed dymem został zakodowany w genach wszystkich pszczół.

Spotkanie było pouczające i ciekawe nie tylko dla licznie przybyłych dzieci, ale i ich rodziców.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Artykuł jest pouczający i ciekawy nie tylko dla licznie czytających dzieci, ale i ich rodziców.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama