, piątek 23 kwietnia 2021
Spotkanie świąteczne słuchaczy Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
W ubiegły czwartek odbyło się uroczyste zakończenie obchodów 15-lecia Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. fot: FJDDodaj do Facebook

Spotkanie świąteczne słuchaczy Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

FJD
Uroczyste zakończenie obchodów 15-lecia Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się w ubiegły czwartek i zostało połączone z przekazywaniem sobie płonącego światełka oraz iskierki przyjaźni, jedności, życzliwości i radości.

Uroczyste spotkanie rozpoczął występ Zespołu Wokalnego Liceum Ogólnokształcącego LOTE, który zaprezentował zebranym swój kunszt wokalny. Następnie wręczone zostały nagrody słuchaczom CUTW na zakończenie konkursów literackiego i fotograficznego. W czasie tego spotkania panowała bardzo miła atmosfera, która jak należy sądzić wynika z przyjaźni, którą od lat darzą się wzajemnie słuchacze tego uniwersytetu.

Spotkanie o którym mowa zaszczycili także przedstawiciele władz miasta i powiatu, a także Spółdzielni Mieszkaniowej "Cieszynianka", która permanentnie udostępnia swoje pomieszczenia dla słuchaczy CUTW na różne imprezy i spotkania. Podczas spotkania wszyscy słuchacze otrzymali jubileuszowy biuletyn w którym zawarte i opisane są szczegółowo wszystkie osiągnięcia CUTW na przestrzeni ostatnich 15 lat.

Spotkanie zakończyło się życzeniami: “Wraz z nadchodzącym rokiem 2020 niech nie opuszcza nas pomyślność i spełnią się nasze marzenia. Niech spełnia się życzenia te łatwe i trudne do spełnienia. Niech spełnią się te duże i małe i te mówione głośno lub wcale. Niech spełnią się wszystkie krok po kroku. Dzielmy się miłością dzielmy się radością miedzy sobą - powiedziała na zakończenie uroczystości szefowa CUTW pani Lucyna Bałandziuk.

Następnie zabrani słuchacze i goście podzielili się świecącą iskierką i opłatkiem świątecznym, oraz odśpiewali kilka znanych kolęd. Zauważyć należy, że w seniorach jest coraz większa siła i uzupełnieniem UTW powinny być kluby seniorów. Widać już pierwsze ”gwiazdki na firmamencie” chociażby w postaci nie dawno otwartego klubu seniora w Wiśle.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama