, środa 22 września 2021
Skoczów: Kwiecień miesiącem Jana Pawła II
Skoczów gościł Jana Pawła II 22 maja 1995 roku.  fot: Zenon GolikDodaj do Facebook

Skoczów: Kwiecień miesiącem Jana Pawła II

MB/MAT.PRAS.
W związku z kanonizacją papieża Polaka Skoczów przygotował specjalne obchody, podczas których będzie też miejsce na wspomnienia jego wizyty w tym mieście.

Papież Jan Paweł II wraz z papieżem Janem XXIII zostaną ogłoszeni świętymi 27 kwietnia 2014 r. Kanonizacja obu papieży będzie historycznym wydarzeniem w życiu kościoła katolickiego. Polski papież zostanie ogłoszony świętym w rekordowo krótkim czasie, dziewięć lat po śmierci. Już w tej chwili tysiące polskich pielgrzymów zapowiada wyjazd na tę uroczystość.

W Skoczowie także został przygotowany specjalny program obchodów związanych z kanonizacją papieża Polaka. Obchody honorowym patronatem objęła burmistrz Skoczowa, Janina Żagan.

Skoczów gościł Jana Pawła II 22 maja 1995 roku. Była to jedyna w Polsce wizyta papieża, która miała miejsce na zaproszenie kościoła lokalnego i władz samorządowych. Na wzgórzu Kaplicówka odbyła się główna uroczystość jego duszpasterskiej pielgrzymki do diecezji bielsko-żywieckiej. Papieża witało tam wtedy ćwierć miliona pielgrzymów ze wszystkich polskich diecezji. Miało też miejsce spotkanie w ewangelicko-augsburskim kościele Trójcy Świętej w Skoczowie z wiernymi tego wyznania. Z tego też powodu kanonizacja będzie szczególnie obchodzona w Skoczowie, gdzie przygotowano szereg wydarzeń. - Będzie to szczególne wydarzenie dla wiernych i nie tylko na całym świecie. Jednak dla mieszkańców Skoczowa kanonizacja bł. Jana Pawła II ma szczególne znaczenie z racji papieskiej wizyty. To w Skoczowie gościliśmy wielkiego człowieka, który zostanie ogłoszony świętym - mówi Janina Żagan.

Obchody w Skoczowie będą miały miejsce w terminie 6-27 kwietnia. Organizatorzy przewidzieli nie tylko uroczystości kościelne i msze, ale także przedstawienia, koncerty, gry rodzinne i projekcje filmów dokumentalnych. Obchody zamknie uroczysty przemarsz wiernych z kościoła śś. Ap. Piotra i Pawła na Kaplicówkę wraz z orkiestrą OSP Roczyny. Szczegółowy program wydarzeń znajduje się tutaj.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jonek i Shogun_x2 - chłapcy, jo wóm cosi powiym - proszym pieknie: nie dupejcie se rozumu...

Jura Odcesty

@Uwolniłem się od wirusa religiI,JONEK CIESZYNIOK, Oszelda Jerzy

Jak nie macie nic konkretnego do powiedzenia to nie mowcie nic. Bo to co napisaliscie to taki belkot bez znaczenia

nie wystarczy tydzień? kult JP II, wiąże się z niepewnością wiernych... przy niewątpliwych zasługach oraz wadach naszego polskiego papieża - obecny Franciszek jest autentycznym,chrystusowym rewolucjonistą...

Hipokryzja kosciola (sekty) katolickiego w Polsce przerasta wszelkie wyobrazenia , jakim swietym i na jakiej podstawie zostanie w kwietniu obwolany Pan Wojtyla ?????????????? , a Skoczow prawdopodobnie zostanie obwolany swietym miastem , jak to u nas mowiom rozumie przic ku mie , ale dla okreslonej grupy kosciola katolickiego juz jest zapozno.

Hehe... :) przidź ku mie i nie opuszczej mie! Święte Miasto Skoczów, ze Świętym Wzgórzem Kaplicówka, na którym tylko czekać aż jakieś święte źródełko wytryśnie. Ciekawe ilu mieszkańców Świętego Skoczowa czytało homilię wygłoszoną wówczas na Świętym Wzgórzu przez Wojtyłę?

Podobno Benedykt XVI zapoczątkował politykę "zero tolerancji dla pedofilii" w KRK.
JPII miał słaby wzrok?... słuch?... węch?...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama