, czwartek 27 luty 2020
Seans z audio deskrypcją odbył się. Czy będą następne?
Dnia 15 marca do skoczowskiego kina przybyli niewidomi i niedowidzący z całego powiatu, ale również z Bielska- Białej.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Seans z audio deskrypcją odbył się. Czy będą następne?

Iwona Czarniak
Dnia 15 marca do skoczowskiego kina przybyli niewidomi i niedowidzący z całego powiatu, ale również z Bielska- Białej. Oprócz osób z dysfunkcją wzroku byli widzowie niemający problemu z widzeniem.

Żeby taki seans doszedł do skutku potrzebna była grupa, co najmniej pięćdziesięciu osób i tu miła niespodzianka, widzów było znacznie więcej. Film „ Ostatnia Rodzina” był z gatunku „ ciężkich” jednak audio deskrypcja pozwoliła na pełny odbiór tego, co się działo na ekranie. Witając wszystkich przybyłych do kina pani Julia Raszka dyrektor Miejskiego Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie wyraziła nadzieję, że nie będzie to tylko pierwszy taki seans na ziemi cieszyńskiej, ale że będą następne.

Ciekawostką dla osób niemających styczności z niewidomymi był wyemitowany krótki film „N jak niewidomy” przybliżył w wielkim skrócie podstawowe zasady pomocy niewidomym.Takie wyjście było oderwaniem się od codzienności, a wielu uczestników wybierze się ponownie. Z wypowiedzi części z nich wynika, że woleliby komedię lub inny gatunek
pozwalający na odprężenie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama