, wtorek 24 kwietnia 2018
Ruszył pierwszy blog teatralny Śląska Cieszyńskiego!
Gmach Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie fot: Rafał SolińskiDodaj do Facebook

Ruszył pierwszy blog teatralny Śląska Cieszyńskiego!

mat.pras.
W Międzynarodowy Dzień Teatru, 27 marca wystartował oficjalny blog Těšínského Divadla – Teatru Cieszyńskiego „Teatr to my”. To pierwsza tego typu platforma internetowa w regionie zbierająca w jednym miejscu wszystkie informacje na temat Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie.

Teatr Cieszyński (Těšínské Divadlo) to ewenement, ponieważ pod jednym dachem istnieją trzy w pełni zawodowe zespoły teatralne różnych narodowości: Scena Czeska, Scena Polska i Scena Lalek Bajka wystawiająca przedstawienia dla dzieci w języku czeskim i polskim. Scena Czeska świętowała niedawno swoje 70-lecie, zaś Scena Polska – 65 lat istnienia.

Głównym celem nowego bloga „Teatr to my” jest promocja trzech scen Teatru Cieszyńskiego zarówno w regionie Śląska Cieszyńskiego, jak i w szczególności poza jego granicami, gdzie działalność tych scen jest znana słabiej. Na blogu, który już teraz można zwiedzić pod adresem: blog-tdivadlo.cz, znajdują się recenzje bieżących premier, wywiady z pracownikami i przyjaciółmi teatru, artykuły przybliżające zakulisową pracę artystów czy też reportaże dokumentujące życie teatru między premierami.

To przedsięwzięcie nie zostałoby zrealizowane, gdyby nie otwartość pracowników Teatru Cieszyńskiego. Dyrektor Karol Suszka nie kryje zadowolenia: – Długi czas myśleliśmy o nowoczesnej formie promocji dla wszystkich naszych scen, która trafiłaby także do młodszego odbiorcy. Blog „Teatr to my” to nowoczesne, internetowe narzędzie promocyjne, którego nam brakowało. Jestem przekonany, że treści bloga zainteresują nie tylko młodzież, ale i starszych odbiorców – stwierdza Karol Suszka, dyrektor Teatru Cieszyńskiego. – Za pośrednictwem bloga informacje o naszym teatrze będą upowszechniane w polskim środowisku teatralnym, a także w niedługim czasie również po stronie czeskiej, ponieważ blog będzie przetłumaczony na język czeski – informuje.

Na pomysł stworzenia bloga dedykowanego Teatrowi Cieszyńskiemu w Czeskim Cieszynie wpadła Małgorzata Bryl, kulturoznawczyni i lokalna dziennikarka z Cieszyna. Jest jednocześnie autorką treści bloga. – Te pierwsze materiały na blogu to dopiero początek, bo mam już mnóstwo kolejnych pomysłów. Jestem też otwarta na publikowanie artykułów innych autorów. Liczę, że medium będzie się ciekawie rozwijać, a pomogą mi w tym sami pracownicy teatru i widzowie. To właśnie do tej wspólnotowości odnosi się nazwa „Teatr to my” – mówi Małgorzata Bryl. – Ponad siedemdziesięcioletnie istnienie tego teatru, który narodził się z inicjatywy lokalnego środowiska, to nie tylko fenomen artystyczny, ale i socjologiczny. To też dla mnie wdzięczny temat dziennikarski i wiele niesamowitych historii. Chciałabym je wszystkie z czasem przybliżyć oraz przykuć uwagę do tego miejsca, które zdecydowanie ma potencjał – dodaje.

Oficjalny blog Těšínského Divadla – Teatru Cieszyńskiego „Teatr to my” jest dostępny już od 27 marca pod adresem: blog-tdivadlo.cz.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gratuluję Pani Małgorzacie Bryl pomysłu! Teatr to My, widzowie, aktorzy i wszyscy sympatycy teatru po obu stronach Rzeki.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama