, sobota 16 stycznia 2021
Rusza Zamarski Przystanek Kulturalny
Pierwszy seans zaplanowano już na sobotę 6 lipca, o godz. 20.30.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Rusza Zamarski Przystanek Kulturalny

DR
Niedawno w sercu Zamarsk oficjalnie otwarta została plenerowa scena. Pierwszym testem było Świynto Dziedziny. Teraz rusza zupełnie nowa inicjatywa - Zamarski Przystanek Kulturalny z kinem plenerowym.

Pierwszy seans zaplanowano już na sobotę 6 lipca, o godz. 20.30. Na początek coś dla najmłodszych widzów - kultowe bajki ze Studia Filmów Animowanych w Bielsku-Białej - BOLEK i LOLEK oraz REKSIO. Pół godziny później dla nieco starszej widowni zaprezentowana zostanie Polska komedia z 1984 roku - SPRAWA SIĘ RYPŁA w reżyserii Janusza Kidawa.

To efekt projektów realizowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk, dzięki zdobytej dotacji w konkursie pn. "Tu mieszkam, tu zmieniam" Fundacji Santander Bank. Z tych funduszy doposażono amfiteatr w Parku w nowe nagłośnienie oraz 10 ławek. Do stworzenia nowej oferty kulturalnej przyczyniła się także tegoroczna edycja Szwungu Młodych.

Młodzież ma organizować kino plenerowe w parku co sobotę w czasie wakacyjnym. Jeśli się uda, odbywać się będą również małe koncerty oraz wystawy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama