, piątek 22 listopada 2019
Rusza Cieszyński Jarmark Wielkanocny
Wraz z dniem 1 kwietnia w Cieszynie ruszy Cieszyński Jarmark Świąteczny - w tym roku w nieco innej formie. fot: DRDodaj do Facebook

Rusza Cieszyński Jarmark Wielkanocny

KT
Rusza Cieszyński Jarmark Wielkanocny

Pełny program Cieszyńskiego Jarmarku Wielkanocnego.

Wraz z dniem 1 kwietnia w Cieszynie ruszy Cieszyński Jarmark Świąteczny - w tym roku w nieco innej formie. Stragany tym razem znajdą się na płycie rynku i będą otwarte codziennie w godzinach 9.00 – 19.00. Ponadto, jarmarkowi towarzyszyć będą różne wydarzenia organizowane przez cieszyńskie instytucje. Jarmark Świąteczny potrwa do 20 kwietnia.

Na straganach znajdziemy tradycyjne produkty nawiązujące do Świąt Wielkiej Nocy. Będą to m.in. bazie, wiosenne kwiaty, ozdoby świąteczne, a także lokalne wyroby w postaci serów czy miodów. - Jarmark powinien być takim czasem, kiedy ludzie mogą kupić wszystko lub prawie wszystko, co jest im potrzebne do przygotowania świąt. To mają być regionalne rzeczy – mówi burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

W tym czasie nie zabranie innych wydarzeń. Podczas jarmarku warto zajrzeć pod siedzibę Biblioteki Miejskiej (ul. Głęboka 15) w godzinach otwarcia instytucji. Odbędzie się tam kiermasz książki używanej. Nową pozycję do swoich zbiorów książkowych będzie można nabyć za symboliczną kwotę. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowych książek dla czytelników cieszyńskiej biblioteki.

Kawałek dalej, bo w Państwowej Szkole Muzycznej w Cieszynie dźwięki muzyki upamiętnią osobę i twórczość Viktora Ullmanna, wybitnego kompozytora, który urodził się w Cieszynie. Koncert Muzyki Kameralnej im. Viktora Ullmanna odbędzie w terminie 2-3 kwietnia. Przed cieszyńską publicznością wystąpi Aron Quartet z Wiednia oraz duet dwóch polskich artystek Anny Gutowskiej i Marii Szwajger-Kułakowskiej. Wstęp jest darmowy. Z kolei, w sali widowiskowej Domu Narodowego odbędzie się VIII Międzynarodowy Konkurs Duetów z Harfą oraz koncert piosenki poetyckiej „Cisza jak ta” (szczegóły na plakacie).

Ponadto, w programie 6 kwietnia zaplanowano wędrówkę szlakiem cieszyńskich archiwów i bibliotek zabytkowych (zapisy pod numerem 33 851 38 42). Pojawi się również okazja do zwiedzenia budynku Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie, zwiedzanie z przewodnikiem odbędzie się w godzinach 10.00 – 14.00, 13 kwietnia.

Do akcji włączył się również Zamek Cieszyn, który od 5 kwietnia proponuje zwiedzanie wystawy grafiki koreańskiej, a 13 kwietnia warsztaty szycia taszek. Rodzinne warsztaty wielkanocne 7 kwietnia na Rynku planuje COK i Ofka. Będzie można ozdobić pisanki, pomalować i ozdobić jajka czy zrobić palmę. Tego samego dnia odbędą się również targi staroci.

W programie przedświątecznych cieszyńskich wydarzeń znalazły się również dwa duże wydarzenia sportowe. W dniach 6-7 kwietnia na pływalni UŚ odbędą się XXII Międzynarodowe Zawody Pływackie o puchar MTP Delfin Cieszyn, z kolei w dniach 12-14 kwietnia na Hali Widowiskowo-Sportowej zawodnicy zagrają w Mistrzostwach Polski amatorów dywizji 3. w hokeju na lodzie.

Innymi atrakcjami będą – spotkanie blogerów podróżniczych, tradycyjne powitanie wiosny w ramach projektu „Kaj indzi inakszy u nas po naszymu. Kultura ludowa Śląska Cieszyńskiego”, a także gra miejska „Wielkanocna gra rodzinna”. Pełna lista wydarzeń planowanych w okresie Jarmarku Wielkanocnego znajduje się na plakacie.

Podczas Cieszyńskiego Jarmarku Świątecznego będziemy mogli również skorzystać z wydłużonego otwarcia sklepów na ulicy Głębokiej do godziny 19:00. Jak informuje Urząd Miejski, do tej prośby przychyliło się wielu przedsiębiorców mających swoje placówki na ulicy Głębokiej.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Te budy udostępniane są za darmo dla zachęty i promocji JARMARKU WIELKANOCNEGO, czy geniusz z ratusza wymyślił kolejny geszeft i zarobek dla siebie lub krewnego? Tak z ciekawości - ile kosztowały te kadłubki, kto był wykonawcą i gdzie jest opublikowana dokumentacja przetargowa.???

Tobie nic nie pasuje. Nic, po prostu Nic - tak jak niejakiemu Machowi, Bronkowi91 i jeszcze paru jegomościom którzy skrywają chyba jedną osobę. Czemu Ty to robisz? Czemu się z czegoś nie ucieszyć- tak zwyczajnie.

Kto broni ci się cieszyć ? Ciesz i czesz się, byle czym.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama