, piątek 27 marca 2020
Rozpoczyna się kolejny studencki A Rt+
Wystawa przy ulicy Menniczej w 2017 roku. fot: arch. A Rt+Dodaj do Facebook

Rozpoczyna się kolejny studencki A Rt+

KT
Już po raz czwarty studencka twórczość artystyczna wypełni niewykorzystany zakamarek miasta, zmieniając to miejsce w prawdziwą galerię sztuki. Wielkie otwarcie 11 czerwca o godz. 18:00 w Pustostanie przy Al. Jana Łyska 3. IV Przegląd Twórczości Studentów A Rt+ potrwa do 17 czerwca.

A Rt+ to nie tylko pustostany, które przeobrażają się w miejsca ekspozycji prac artystycznych. To również koncerty, warsztaty i różnego rodzaju imprezy odbywające się na terenie miasta, a przede wszystkim to, co powstaje za murami Wydziału Artystycznego UŚ. Tym razem na otwarcie studenci zapraszają do pustostanu przy Al. Jana Łyska 3. Następnym punktem programu będzie spacer po kolejnych punktach wystawienniczych na mapie A Rt+. Spacer zakończy się w Areal Malcovna (ul. Tovarni 1010 / Český Těšín). Tam około godziny 20:00 rozpocznie się koncert zespołu Stonage Full of Sun, czerpiącego inspirację zarówno z ciężkim brzmień Southern Metalu, jak i leniwego przygrywania.

Już następnego dnia (12.06) odbędą się warsztaty z kalek ceramicznych, które będą się opierać na wykorzystywaniu gotowych wzorów kalek do stworzenia własnych niepowtarzalnych kompozycji, a w kolejnym etapie na nakładaniu ich na formy ceramiczne np. kubki, talerze (10:00 w pustostanie przy Al. Jana Łyska 3). Tego wieczoru na Rynku (20:30) zagra Bleeding Moses, którego korzenie sięgają muzyki synthezatorowej, trip hopu oraz mieszanki rockowych brzmień lat 70'. Z kolei po koncercie wydarzenia przeniosą się do Bladego Świtu, gdzie zagrają Teddybear oraz Vj Wojtek M (22:00).

13 czerwca o godz. 17:00 w Cafe Muzeum zaśpiewa Chór Kameralny „A piacere” Instytutu Muzyki w Cieszynie. Chór zaprezentuje polskie prawykonanie utworu ”Galop” Karola Pyki , gospel, jazz. Kolejny koncert odbędzie się w pustostanie przy Al. Jana Łyska 3 (20:00), zagra JeanPierre Quartet znany z energicznych i żywiołowych improwizacji. 14 czerwca kolejny koncert, tym razem Banati Crew w Bladym Świcie (14:00). Dla Banati Crew fundamentalnym wyznacznikiem jest muzyka z pogranicza dubu, etno oraz psychodeli, a także żywe instrumenty.

Przedostatni dzień przeglądu wypełni Jarmark Rękodzieła – pierwszy w historii A Rt+. Wśród prezentowanych przedmiotów znajdą się torby, biżuteria, plecaki, kompozycje zamknięte w naczyniach i inne cudowne handmade’y, wychodzące spod rąk studentów i absolwentów. Jarmark zlokalizowany zostanie przy Al. Jana Łyska 3 w godz. 10:00 – 18:00. Natomiast w godzinach popołudniowych (16:00 – 17:00) odbędą się warsztaty „drukowanie ciałem”. To warsztaty w zakresie technik okołograficznych, polegających na pozyskiwaniu odbitek poprzez dociskanie papieru do matrycy, ciałami uczestników warsztatu, np. przechodniów i innych ochotników, pojedynczo lub grupowo.

Wszystkie wystawy przygotowane z okazji A Rt+ będzie można oglądać od otwarcia festiwalu do 17 czerwca. Oprócz tych zlokalizowanych w pustostanie, będzie je można znaleźć również w Areal Malcovnie w Czeskim Cieszynie oraz w UL-u Kultury. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach IV Przeglądu Twórczości Studentów jest bezpłatny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama