, wtorek 11 grudnia 2018
Redyk Karpacki na IV Jarmarku Pasterskim w Koniakowie
Jarmark jest próbą ocalenia od zapomnienia tradycyjnego rzemiosła poprzez pokazanie ginących zawodów na terenie Beskidu Śląskiego. fot: Michał KuźmaDodaj do Facebook

Redyk Karpacki na IV Jarmarku Pasterskim w Koniakowie

JM
Redyk Karpacki na IV Jarmarku Pasterskim w Koniakowie

Spotkanie z uczestnikami Redyku Karpackiego było największą atrakcją IV Jarmarku Pasterskiego. fot. Michał Kuźma

Prezentacja rękodzieła ludowego, tradycyjnych produktów i potrwa regionalnych, a także warsztaty rzemieślnicze czekały na wszystkich biorących udział w Jarmarku Pasterskim, który w sobotę już po raz czwarty odbył się w Koniakowie. W tym roku dodatkową atrakcją wydarzenia była okazja do spotkania z uczestnikami Redyku Karpackiego.

Jarmark jest próbą ocalenia od zapomnienia tradycyjnego rzemiosła poprzez pokazanie ginących zawodów na terenie Beskidu Śląskiego. Odwiedzający w sobotę Bacówkę na "Szańcach" w Koniakowie mieli okazję zobaczyć prezentację rękodzieła ludowego, tradycyjnych produktów regionalnych (serów, wędlin, wyrobów piekarniczych, miodu i jego przetworów oraz naturalnej, zdrowej żywności), a także podziwiać warsztaty rzemieślnicze. W trakcie trwania imprezy odbyła się również prezentacja i degustacja oryginalnych regionalnych potraw. Nie zabrakło również występów zespołów regionalnych.

W trakcie trwania imprezy oficjalne otwarto wystawę fotograficzną "Redyk Karpacki - Transhumance 2013", która ma na celu przypomnienie i pokazanie piękna tradycji związanej z pasterstwem - kultury, strojów, produktów regionalnych i wydarzeń kulturalnych, które miały miejsce na trasie Redyku Karpackiego.

Spotkanie z uczestnikami Redyku Karpackiego było największą atrakcją IV Jarmarku Pasterskiego. Przypomnijmy, że Redyk Karpacki rozpoczął się 11 maja na terenie Rumunii, a zakończy 14 września w Czechach. W jego trakcie została odtworzona wędrówka pasterzy wołoskich z Transylwanii w Rumunii poprzez Ukrainę, Słowację, Polskę i Czechy. Koniakowski jarmark jest imprezą kończącą wędrówkę pasterzy z owcami po Polsce.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama