, niedziela 20 października 2019
Reaktywacja Kina Zdrój w Ustroniu
Zdjęcie poglądowe fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Reaktywacja Kina Zdrój w Ustroniu

red./mat.pras.
Po 8 latach przerwy w Kinie Zdrój na Zawodziu znów zobaczymy filmy! Pierwszy pokaz odbędzie się już w najbliższy piątek 29 czerwca. Na inaugurację przygotowany zostanie film Jana Jakuba Kolskiego „Serce, serduszko”. Gościem specjalnym podczas inauguracyjnego pokazu będzie producent filmu Wiesław Łysakowski. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Kino Zdrój powraca do Ustronia po 8 latach przerwy. Jego uroczyste otwarcie odbyło się 12 kwietnia 1996 r., w ówczesnym Zakładzie Przyrodoleczniczym na Zawodziu. Właścicielem kina była Grażyna Bartosz, później kino prowadził Mariusz Łapiński. Kino Zdrój utrzymało się na rynku 14 lat, ale jak to często bywa w przypadku instytucji kultury, nie było rentowne. 30 grudnia 2010 r. odbył się ostatni seans. Poprzednie kino – „Uciecha” – działało w centrum Ustronia już przed II wojną światową. I zostało zlikwidowane w 1995 r.

Pierwszy film po reaktywacji będzie można zobaczyć już w najbliższy piątek 29.06.2018 r. o godz. 18:00. Będzie to „Serce, serduszko” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Przy okazji pierwszej projekcji odbędzie się spotkanie z producentem między innymi filmu pt. „Serce, serduszko” – Wiesławem Łysakowskim. W swoim dorobku ma takie filmy jak: „Chce się żyć” (reż. M. Pieprzyca), „Zabić bobra” (reż. J. J. Kolski), „Prosta historia o miłości” (reż. A. Jakubik), oraz „Trzy siostry T” (reż. M. Kowalewski). Był także kierownikiem produkcji filmów: „Chce się żyć”, „Wojna żeńsko-męska”, „Wenecja”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, „Lejdis” oraz wielu seriali i innych filmów fabularnych. Zaplanowany na pierwszy pokaz film „Serce, serduszko” otrzymał Nagrodę Krytyków Chicagowskich na Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce.

Wstęp na pokaz jest bezpłatny – wejściówki można odebrać w kasie Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia (ul. Sanatoryjna 7, Ustroń Zawodzie) oraz w Informacji Turystycznej na Rynku. Reaktywowane Kino Zdrój będzie działało podobnie do kin studyjnych, będzie z założenia kameralne i ambitne. Seanse będą skierowane zarówno dla kuracjuszy, jak i turystów i mieszkańców Ustronia. O kolejnych planowanych projekcjach będzie można się dowiedzieć na stronie www.uzdrowisko-ustron.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama