, niedziela 28 luty 2021
Przypomnijmy Cieszyn
Projekt jest okazją do spotkania, zanurzenia się we wspomnieniach, przypomnienia o miejscach, które zostały zapomniane, a były ważne dla zbiorowej tożsamości.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Przypomnijmy Cieszyn

red.mat.pras
"Nie/obecność - ślad, interpretacja, prezentacja" to zaproszenie dla mieszkańców i mieszkanek Cieszyna do podzielenia się opowieściami o tym, czego nie ma, a co wciąż rezonuje w ich codzienności.

Poszukiwane są osoby, które pracowały w nieistniejących już zakładach pracy (Polwid, Juwenia, Zampol, Drukarnia). Drugą poszukiwaną grupą rozmówców są ci mieszkańcy i mieszkanki Cieszyna, które zechcą podzielić się opowieściami o przeszłości miasta – ważnych dla nich miejscach, sytuacjach, które wynikały z życia na granicy.

Projekt jest okazją do spotkania, zanurzenia się we wspomnieniach, przypomnienia o miejscach, które zostały zapomniane, a były ważne dla zbiorowej tożsamości. Rozmowa może mieć charakter spaceru po Cieszynie, może odbyć się w bibliotece/kawiarni/domu w zależności od decyzji rozmówcy.

Do współpracy przy realizacji projektu (zbierania opowieści) poszukiwani są licealiści/licealistki studentki/studenci, które chcą poznać zagadnienia z zakresu antropologii pamięci, historii mówionej, interesują się jakościowymi badaniami społecznymi.

Zainteresowani otrzymają wsparcie merytoryczne podczas warsztatu zaplanowanego na 28 marca 2020 roku.

Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy: robimywarsztaty@gmail.com lub telefonicznie: 660 802 107.
Zebrane opowieści staną się kanwą do stworzenia 5 filmów animowanych, przygotowania wystawy, a także opracowania "Zeszytu ćwiczeń z nie/obecnością" - podręcznika dla animatorek i animatorów kultury, którzy w swojej pracy mierzą się z problematyką pamięci/ nieobecności.

Realizatorką projektu jest Ilona Majewska – etnografka i animatorka kultury, na co dzień prowadząca Pracownię Multimedialną w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie.
Działania są realizowane w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama