, poniedziałek 21 stycznia 2019
Przyjaźń od ponad dwudziestu lat
Energetyczny zespół ColoRed... fot: DRDodaj do Facebook

Przyjaźń od ponad dwudziestu lat

DR
Przyjaźń od ponad dwudziestu lat


Przyjaźń od ponad dwudziestu lat


Przyjaźń od ponad dwudziestu lat


Przyjaźń od ponad dwudziestu lat

Podczas Święta Trzech Braci, 11 czerwca Cieszyn miał okazję ponownie gościć u siebie partnerskie miasto Puck. Na scenie zaprezentował się laureat Kaszubskiego Idola 2016 - Przemysław Bruhn oraz energetyczny zespół ColoRed. Goście przywieźli również ze sobą niespodzianki, które zostały zaprezentowane na stoiskach na Rynku przez Fundację Project Puck.

Współpraca obu miast rozpoczęła się ponad 20 lat temu. Od tamtego czasu dochodziło do wymiany młodzieży i dzieci. W ostatnich latach Puck odwiedza Cieszyn symbolicznie raz w roku, tak samo jest w przypadku wizyty Cieszyna w Pucku. - Oprócz tego mam nadzieję, że mieszkańcy północy zajeżdżają tutaj na południe Polski. Jestem pewny, że nasi mieszkańcy również odwiedzają wybrzeże - mówi burmistrz Ryszard Macura.

Puck przygotował na wizytę w Cieszynie występy swoich artystów. Dla naszych mieszkańców zaśpiewał laureat Kaszybskiego Idola 2016 - Przemysław Bruhn oraz energetyczny zespół ColoRed. - Przywieźliśmy tutaj również twórców w ramach Projectu Puck czyli trochę tradycji i współczesności. Jest ceramika Kaszubska i różnego rodzaju hafty, a z nowoczesności wyroby ze szkła, które są u nas produkowane. Do historii nawiązuje również stoisko Stowarzyszenia Historycznego Morskiego Dywizjonu Lotniczego. Panowie są w historycznych mundurach z okresu II Rzeczpospolitej. W Pucku był po I wojnie światowej zorganizowany Morski Dywizjon Lotniczy czyli wodnopłatowce. Puck był też pierwszym portem wojennym - mówi Przewodniczący Rady Miasta Puck Piotr Kozakiewicz.

Cieszyn odwiedzi Puck już niebawem, 1 lipca. - Na pewno koncert dają uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej. Będzie to kilkugodzinny występ na scenie. W zeszłym roku była to scena na plaży - dodaje Ryszard Macura.

Czym Cieszyn zachwycił Puck? - Przede wszystkim niepowtarzalną atmosferą. To moje ulubione miasto na południu Polski. Podoba mi się to, że można przejść spokojnie uliczką na czeską stronę. Ulice i kamienice są niezwykle urokliwe i zadbane. Tak szczerze to czuję się tu jak u siebie w domu - podsumowuje Piotr Kozakiewicz.

Przyjaźń Pucka z Cieszynem jest niezwykle cenna. Jest również okazją do wymiany doświadczeń oraz poznania innych tradycji. Oby była to przyjaźń na dalsze długie lata.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama