, sobota 18 września 2021
Polskie gimnazjum w Czeskim Cieszynie czeka gruntowny remont
Wizualizacja przedstawiająca budynek polskiego gimnazjum w Czeskim Cieszynie. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Polskie gimnazjum w Czeskim Cieszynie czeka gruntowny remont

MM/mat.pras.
Polskie gimnazjum w Czeskim Cieszynie czeka gruntowny remont


Polskie gimnazjum w Czeskim Cieszynie czeka gruntowny remont


Polskie gimnazjum w Czeskim Cieszynie czeka gruntowny remont

Już wkrótce rozpoczną się prace remontowe w budynku polskiego gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie. Jedyna taka szkoła średnia w całych Czechach, do której uczęszczają uczniowie od Mostów koło Jabłonkowa do Bogumina, wymaga kapitalnego remontu, który wyceniony został na 31 mln koron.

- Prace remontowe podzielone zostały na kilka etapów, tak by w minimalnym stopniu wpłynąć na funkcjonowanie szkoły. W pierwszej kolejności skoncentrujemy się na pracach wyburzeniowych i przebudowie w sali gimnastycznej. Prace te miałby zostać wykonane do czerwca br., kiedy to ruszy wypełnianie ubytków oraz wymiana okien w całym budynku – wyjaśnia Jiří Votoček – kierownik budowy.

Aktualnie przygotowywane jest niezbędne zaplecze dla ekipy budowlanej, która prace przy remoncie gimnazjum powinna rozpocząć w połowie lutego br. Całkowite zakończenie prac i oddanie wyremontowanego budynku zaplanowane zostało na lipiec 2021 roku. - Remont nie mógł już być dłużej odkładany, ze względu na bardzo zły stan budowlano-techniczny całego obiektu, niską efektywność finansową wynikającą z działania gimnazjum, a także wymagania aktualnie obowiązujących przepisów. Remont ma na celu zapewnienie odpowiednich warunków ochrony przeciwpożarowej wraz z usunięciem, uszkodzonych elementów konstrukcji, poprawę statyki budynku, wymianę okien i ocieplenie budynku – wyjaśnia Stanisław Folwarczny – wicemarszałek województwa morawsko-śląskiego, odpowiedzialny za szkolnictwo.

Jak informuje wykonawca przebudowy - firma Beskydské stavební, remont będzie skomplikowany ze względu na fakt, iż będzie on prowadzony w historycznej części, w bardzo gęstej zabudowie, z niezwykle wąskim wjazdem na teren obiektu.

Remont polskiego gimnazjum w Czeskim Cieszynie finansuje województwa morawsko-śląskie, które jest jego organem prowadzącym. Całkowity koszt remontu wyceniony został na 31 mln koron.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Špatný projekt a hurá akce.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama