, poniedziałek 27 stycznia 2020
Podkładka pod myszkę nowym promocyjnym gadżetem Cieszyna
Beata Sosnowska z Zabrza, zwyciężczyni konkursu, studentka kierunku grafika na wydziale artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. fot: Barbara Zubrzycka/UM Cieszyn



Dodaj do Facebook

Podkładka pod myszkę nowym promocyjnym gadżetem Cieszyna

JM
Podkładka pod myszkę nowym promocyjnym gadżetem Cieszyna

Zwyciężczyni odbiera gratulacje od władz miasta. fot. Barbara Zubrzycka/UM Cieszyn


Podkładka pod myszkę nowym promocyjnym gadżetem Cieszyna

Na konkurs ogłoszony przez Uniwersytet Śląski i Wydział Promocji i Informacji UM Cieszyn wpłynęło dwadzieścia różnych projektów. fot. Barbara Zubrzycka/UM Cieszyn

Podkładka pod komputerową myszkę i nadgarstek w kształcie rotundy - będzie nowym gadżetem promującym Cieszyn.

Na konkurs ogłoszony przez cieszyński Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego i Wydział Promocji i Informacji UM Cieszyn wpłynęło około dwadzieścia różnych projektów. Wśród zaproponowanych nowych gadżetów pojawiły się między innymi maskotki Trzech Braci autorstwa Weroniki Grzywy, opakowanie na herbatę Marty Czuban, które nawiązywało kształtem do logo Cieszyna czy odblaskowy jelonek według projektu Magdaleny Strączyńskiej.

Ostatecznie komisja konkursowa przyznała jednak pierwsze miejsce projektowi podkładki pod komputerową myszkę i nadgarstek inspirowanej cieszyńską rotundą. Pomysłodawczynią zwycięskiego projektu jest Beata Sosnowska z Zabrza, studentka kierunku grafika wydziału artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, która w nagrodę otrzymała tysiąc zł.

- Praca Sosnowskiej została wybrana ze względu na swoje walory - mówi dr Tomasz Kipka, komisarz konkursu. - "Rotunda pod myszkę" wyraźnie uwypukla tożsamość miejsca - nikt nie ma wątpliwości, co do jej pochodzenia. Jest czytelna. Podkładka występuje w kilku wersjach kolorystycznych zaczerpniętych bezpośrednio z funkcjonującego logo miasta. Wielobarwność projektu w połączeniu z prostą, syntetyczną formą powodują, że jest on nowoczesny, atrakcyjny wizualnie i wpisuje się we współczesne trendy wzornictwa. Co ważne dla urzędu, daje się też w łatwy sposób przechowywać. To wszystko zadecydowało o wyborze rotundy - dodaje.

Dlaczego właśnie rotunda? - To chyba najbardziej kojarzona rzecz z miastem. Od początku wiedziałam, że będzie to właśnie rotunda, a dopiero potem zastanawiałam się nad formą i przedmiotem, który mogłaby ją przyjąć - mówi zwyciężczyni konkursu. Dodaje, że pomysł, aby nowym gadżetem była właśnie podkładka pod mysz i nadgarstek, jest wynikiem tego, że sama w swojej codziennej pracy pracuje głównie z komputerem.

W skład komisji konkursowej weszli przedstawiciele cieszyńskiego Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Cieszynie: prof. Małgorzata Łuszczak (dyrektor Instytutu Sztuki), Renata Karpińska (naczelnik Wydziału Promocji UM), dr Łukasz Kliś (Katedra Projektowania Graficznego), Barbara Zubrzycka (Wydział Promocji UM) oraz asystent Marcin Urbańczyk (Katedra Projektowania Graficznego).

Konkursowe prace będzie można oglądać od początku lipca na planszach w holu Urzędu Miejskiego w Cieszynie. Wystawa potrwa do końca wakacji. Na razie zwycięski projekt można zobaczyć w wersji prototypu. W przyszłości ma być dostępny także w wersji użytkowej.

Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

zaproponuj ciekawe gadżety do 50 zł - jestem ciekaw propozycji!!!

A moim zdaniem gadżet ten już dawno przeżył lata swojej świetności... Ile osób korzysta z myszek komputerowych? Już nawet pendrive jest starociem, bo każdy ma ich pełno i kosztują grosze. Chyba, że chodzi o to by wydać pieniądze na gadżet, który obdarowani nim szczęśliwcy wrzucą bez rozpakowywania do szuflady? Nie chcę narzekać bo sporo tego w tym mieście, jednak pomysł uważam za mało trafiony w kwestii atrakcyjności i funkcjonalności.

Osoby korzystające z komputerów w celach zawodowych jak najbardziej używają myszek komputerowych. Niektórych rzeczy po prostu nie da się zrobic dokładnie za pośrednictwem touchpad'a.

...a mnie się podoba! Fajny pomysł.

Fajnie, tylko trochę obciach, że takim gadżetem Cieszyn chwali się jakby odkrył drugie słońce...

najbardziej kojarzona rzecza nie jest rotunda, a kanapka ze sledziem. I to ona powinna znalezc sie na podkladce. Ewentualnie jako uzupelnienie choinka zapachowa o aromacie sledzi z cebulka.

>"Rotunda pod myszkę" wyraźnie uwypukla tożsamość miejsca < WTF???

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama