, niedziela 5 lipca 2020
Parafia w Pogórzu zaprasza na koncert i wspólne kolędowanie
W tym roku zakolędują: Viola Brzezińska, Zespół The Voices of M.M. i Chór Albatesso. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Parafia w Pogórzu zaprasza na koncert i wspólne kolędowanie

red./mat.pras.
7 stycznia 2018 r., o godz. 17.00 już po raz kolejny, bo szósty rozbrzmiewać będzie rodzinny śpiew kolęd.

W poprzednich edycjach „Pogorskiego Kolędowania” występowali różni artyści. Wystąpili już Gojcowianie, Zespół Dzień Dobry czy Zespół Retrospekcja. Rozbrzmiewały kolędy śpiewane w różnych aranżacjach i stylach muzycznych. –W ubiegłym roku gościliśmy Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej oraz Gabrielę Gąsior z Zespołem Holy Noiz. W tym roku zakolędują: Viola Brzezińska, Zespół The Voices of M.M. i Chór Albatesso. Serdecznie zapraszam do naszego kościoła do kontemplacji i uczczenia tajemnicy Wcielenia Słowa Bożego na wspólne kolędowanie – mówi ks. Ignacy Czader, Proboszcz Parafii pw. Najświętszej Marii Panny w Pogórzu.

Viola Brzezińska jest laureatką Szansy na sukces, występowała w na KFPP w Opolu, współpracowała z Jackiem Cyganem i Piotrem Rubikiem oraz Teatrem Studio Buffo i Januszem Józefowiczem. Pracowała też z zespołem SARUEL, z którym koncertowała i nagrała wiele płyt, zarówno studyjnych jak i koncertowych. W 2008 roku rozpoczęła karierę solową. Znana jest z kolędy dla syryjskich i polskich rodzin, która zaśpiewała m.in. na Placu Zamkowym w Warszawie w ramach Święta Trzech Króli Transmitowanego przez TVP.

Chór Albatesso jest kameralnym zespołem śpiewaczym założonym w 2001 r., który powstał z zachwytu nad pięknem muzyki chóralnej oraz z pasji do wspólnego muzykowania i dzielenia się nią z innymi. Zespół wykonuje dzieła muzyki dawnej oraz współczesnej, a także kolędy. Śpiewacy chóru Albatesso prezentują a capella swój bogaty repertuar klasyczny oraz rozrywkowy podczas koncertów oraz w czasie liturgii. W swojej długoletniej działalności śpiewacy mieli okazję koncertować w wielu ośrodkach kulturalnych na terenie Śląska Cieszyńskiego, Podbeskidzia, Oświęcimia, a także Podhala. Chór działa obecnie przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury „Dębowczanie” w Dębowcu.

Zespół The Voices of M.M. to zespół działający przy Parafii pw. Marii Magdaleny w Cieszynie. Składa się z osób w różnym wieku. Łączy ich miłość do pieśni chrześcijańskiej.

Organizatorzy liczą nie tyko na obecność ale żywe zaangażowanie wielu kolędników. Honorowym patronatem koncert objęła Sylwia Cieślar Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego. Dochód z koncertu po raz drugi zostanie przeznaczony na cel charytatywny - zakup sprzętu rehabilitacyjnego do bezpłatnego wypożyczania potrzebującym.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama