, poniedziałek 1 marca 2021
Oświadczyny w dobie zamkniętych granic
"Agnieszko, moja księżniczko, wyjdziesz za mnie?" - czytamy na banerze, którego zdjęcie obiegło media społecznościowe. fot: FB/Stefan MańkaDodaj do Facebook

Oświadczyny w dobie zamkniętych granic

MM
Banery, a dokładnie wiadomości przekazywane tą drogą powoli stają się nowym sposobem komunikacji w podzielonych granicą Cieszynie oraz Czeskim Cieszynie. We wtorek media społecznościowe obiegło zdjęcie, na którym widoczny jest nowy baner zawieszony po czeskiej stronie rzeki Olzy, poprzez który nieznany autor poprosił swoją wybrankę serca o rękę.

"Agnieszko, moja księżniczko, wyjdziesz za mnie?" - czytamy na banerze, którego zdjęcie obiegło media społecznościowe.

Dzień później przyszła odpowiedź. Już nie w formie baneru, ale prywatnej wiadomości, którą otrzymał autor zdjęcia. Czytamy w niej, iż zarówno autor baneru, jak i wybranka jego serca dziękują za wsparcie i zainteresowanie ich historią. Proszący o anonimowość mieszkaniec Czeskiego Cieszyna potwierdził także, że Agnieszka powiedziała "tak", na zadane przez niego pytanie.

Historia zaręczyn, to kolejny przejaw tego, jak rozwinęła się zapoczątkowana przez Magdę Szadkowską i Stefana Mańkę akcja banerowa. Przypomnijmy, iż w odpowiedzi na ich baner z napisem "Tęsknię za Tobą, Czechu / Stýská se mi po tobě, Čechu", pojawiły się dwie odpowiedzi z czeskiej strony, na których pojawiły się odpowiedzi "I ja za Tobą, Polaku" oraz "Chybíte nám Poláci", czyli brakuje nam Was Polacy! Dwa tygodnie od zawieszenia banerów powstała także czesko-polska piosenka "Dwa brzegi", którą wykonały zespoły Izabel z Czeskiego Cieszyna oraz polska grupa Bartnicky.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama