, środa 8 kwietnia 2020
Ostatni tydzień ferii w Brennej
Rozpoczął się drugi a zarazem ostatni tydzień ferii, m.in. dla dzieci i młodzieży z województwa śląskiego. Na ten czas kilka propozycji znajdziemy na terenie gminy Brenna.  fot: UG BrennaDodaj do Facebook

Ostatni tydzień ferii w Brennej

DR
Ostatni tydzień ferii w Brennej

Rozpoczął się drugi a zarazem ostatni tydzień ferii, m.in. dla dzieci i młodzieży z województwa śląskiego. Na ten czas kilka propozycji znajdziemy na terenie gminy Brenna.

Fanom aktywności na świeżym powietrzy z pewnością przypadną do gustu piesze wędrówki. Celem takich wypraw może być przełęcz Karkoszczonka i Grabowa. To szlaki stosunkowo łatwe i cieszące się dużą popularnością wśród turystów. Z kolei na idealnym kierunkiem na spacer będzie ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna wokół góry Bucze w Górkach Wielkich. Jednak, pomimo braku śniegu na nizinnych terenach musimy przygotować się na to, że w wyższych partiach śnieg jeszcze się utrzyma. Warto również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i sprawdzeniu prognozy pogody przed wymarszem w góry.

Na terenie gminy Brenna oprócz walorów przyrodniczych znajdziemy również wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. W “Dworze Kossaków” ma aktualnie miejsce czasowa wystawa: "Bezcenne dziedzictwo. Zofia Kossak 1889-1968". Wstęp wolny. Ciekawym wydarzeniem dla fanów czytelnictwa, będzie “Wymienialnia książek”, organizowana cyklicznie w “Dworze Kossaków”. Zasady są proste – wystarczy przynieść przeczytane książki, a w zamian wybrać dla siebie interesujące tytuły. Kolejna edycja tego wydarzenia odbędzie się już 23 lutego.

Dom Zielin “Przytulia” wraz z nowym tygodniem ferii rozpoczyna kolejną turę zajęć dla dzieci. W harmonogramie znajdują się warsztaty plastyczne: “Podpatrzone w naturze”, warsztaty zielarskie: “Ziołowa sól kąpielowa”, projekcja filmu animowanego: “Opowieści i legendy zasłyszane w górach” oraz gra interaktywna: “Klątwa Utopca”.

Natomiast 22 lutego o godz. 19:00, na kameralnej scenie Domu Zielin “Przytulia” wystąpi Katarzyna Dendys - Kosecka z zespołem. Podczas recitalu pt. “Piaf” usłyszymy utwory legendarnej piosenkarki Edith Piaf. Monogram aktorski opowie burzliwą historię życia ikony francuskiej sceny muzycznej. Recital zdobył Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie. Wstęp na wydarzenie - 20 zł.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama