, sobota 7 grudnia 2019
Odwiedziło nas 650 osób! To znacznie lepszy wynik niż w ubiegłym roku
- Bezpłatne udostępnianie muzeów, kościołów i galerii w dzisiejszych czasach jest bardzo dobrym pomysłem - zachwalała jedna z turystek. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Odwiedziło nas 650 osób! To znacznie lepszy wynik niż w ubiegłym roku

Odwiedziło nas 650 osób! To znacznie lepszy wynik niż w ubiegłym roku

Muzea i instytucje kulturalne w tym roku przygotowały jeszcze bardziej zróżnicowaną ofertę. fot. Maciej Kłek

To, że odbywa się tydzień później niż pozostałe Noce Muzeów, daje szansę muzealnikom na zobaczenie znacznie większej ilości placówek. Jednego weekendu zwiedzają Kraków, drugiego Wrocław, a w okolicach trzeciego tygodnia maja Cieszyn. Kolejna już polsko-czeska Noc Muzeów przeszła do historii.

Intencją organizatorów Nocy Muzeów jest ożywianie miasta w sferze kultury. Ogromna ilość odbiorców daje możliwość zwiększenia, nie tylko placówkom kultury przychodów, ale przede wszystkim jest okazją do pozyskania dodatkowych klientów dla lokalnych przedsiębiorców w tę wyjątkową noc.

W tym roku pogoda sprzyjała cieszyńskiej Nocy Muzeów. Już przed godziną 19-stą, przy poszczególnych muzeach, zaczęły formować się kolejki turystów chcących zobaczyć najciekawsze miejsca w Cieszynie. Tłumy ciekawskich spacerowały w górę i w dół ul. Głębokiej, bo stamtąd najłatwiej było się dostać do każdego obiektu. - W porównaniu z ubiegłym rokiem ta noc była rekordowa. Odwiedziło nas ok. 650 osób, a to za pewne za sprawą pogody, która nie pozwoliła na to, by piątkowy wieczór spędzić w swoich domach - powiedział Krzysztof Neścior z Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich.

Chociaż wśród przechodniów dało się słyszeć głosy, "że jak jest za darmo, to ludzie nawet do muzeum pójdą" to większość osób korzystających z piątkowej, muzealnej, oferty była zadowolona. - Pierwszy raz brałam udział w Nocy Muzeów, nawet nie wiedziałam, że w Cieszynie jest tyle miejsc do zwiedzania. Po raz kolejny moje miasto pozytywnie mnie zaskoczyło - komentowała Weronika Branny i dodała, że największe wrażenie zrobiło na niej Muzeum Drukarstwa. - Miasto w tę noc tętniło życiem, na każdym kroku dało się słyszeć głosy zadowolenia z tej akcji. Bezpłatne udostępnianie muzeów, kościołów i galerii w dzisiejszych czasach jest bardzo dobrym pomysłem - zachwalała Daria Kubosz ze Skoczowa.

Wojciech Łabędź z Górek Wielkich był pod wrażeniem prezentacji multimedialnych pokazujących Cieszyn z dawnych lat, które można było zobaczyć w Muzeum Śląska Cieszyńskiego. - Interesujące okazały się także eksponaty z czasów wojen, a także narzędzia użytku domowego, jakimi posługiwali się niegdyś nasi krajanie. Jestem zadowolony, że mogłem wybrać się w tę noc do cieszyńskich muzeów i przypomnieć sobie historię naszego regionu - podkreślał.

Muzea i instytucje kulturalne w tym roku przygotowały jeszcze bardziej zróżnicowaną ofertę. Do akcji przyłączyło się aż 17 placówek, które poza zwiedzaniem wystaw stałych i czasowych oferowały m.in.: gry miejskie, koncerty, warsztaty, spotkania, pokazy walk rycerskich i zabytkowych samochodów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama