, niedziela 5 lipca 2020
Obcokrajowcy na półmetku nauki
Jedną z atrakcji przygotowanych dla zagranicznych studentów był poniedziałkowy wieczór poezji poświęcony Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu. fot: www.sjikp.us.edu.plDodaj do Facebook

Obcokrajowcy na półmetku nauki

SM
Obcokrajowcy na półmetku nauki

Poezja Baczyńskiego wzbudziła duże zainteresowanie i wiele emocji wśród zgromadzonej publiczności. fot. www.sjikp.us.edu.pl


Obcokrajowcy na półmetku nauki

Do Cieszyna przyjechało 163 studentów z 35 państw z całego świata. fot. www.sjikp.us.edu.pl

Już drugi tydzień na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie trwają zajęcia letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej. Codziennie do południa studenci uczestniczą w zajęciach językowych, a popołudniami, oprócz wykładów, biorą udział w wielu atrakcyjnych zabawach dydaktycznych, które mają na celu rozszerzenie ich znajomości języka i kultury polskiej.

Jedną z atrakcji przygotowanych dla zagranicznych studentów był poniedziałkowy wieczór poezji poświęcony Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu, w 70. rocznicę jego śmierci, w czwartym dniu powstania warszawskiego. - Podczas spotkania studenci czytali wybrane wiersze i poznawali biografię poety. Poezja Baczyńskiego wzbudziła duże zainteresowanie i wiele emocji wśród zgromadzonej publiczności. Wieczór zakończył quiz, który sprawdzał znajomość życiorysu poety - wyjaśnia Anna Krzystolik z Letniej Szkoły Języka, Literatury i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego i dodaje, że oprócz tematycznych zajęć studenci biorą również udział w grach i zabawach z językiem polskim, które pozwalają im w miłej i pełnej rywalizacji atmosferze wykazać się znajomością języka polskiego i poznać nowe słownictwo.

W ramach letniej szkoły, w piątek 15 sierpnia odbędzie się XVII już edycja międzynarodowego konkursu ortograficznego "Sprawdzian z polskiego” w której weźmie udział około 200 miłośników naszej mowy - uczestnicy letniej szkoły i warsztatów polonistycznych oraz obcokrajowcy z zaprzyjaźnionych szkół języka polskiego dla cudzoziemców z całej Polski. Wszyscy zawalczą o tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego i jednocześnie darmowy udział w kolejnej letniej szkole oraz o wyróżnienia w kilku innych kategoriach. Tego samego dnia odbędzie się "Wieczór Narodów", w ramach którego o godz. 14.30 studenci ruszą barwnym korowodem na cieszyński rynek, by zaprezentować kulturę i tradycje swoich krajów poprzez taniec, śpiew, quizy i gry językowe oraz egzotyczne specjały przywiezione z dalekich krajów. Nie zabraknie także polskiego akcentu - wszyscy zatańczą Poloneza i skosztują polskiego bigosu.

XXIV letnia Szkoła Języka, Literatury i Kultury Polskiej ruszyła 29 lipca i potrwa do 25 sierpnia. W tym czasie na naukę języka polskiego do Cieszyna przyjechało 163 studentów z 35 państw z całego świata.

Więcej aktualności z przebiegu letniego kursu odbywającego się na terenie cieszyńskiego kampusu można znaleźć na stronie szkoły w portalu społecznościowym Facebook.com oraz tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama