, wtorek 10 grudnia 2019
Niezwykłe warsztaty podczas tegorocznych Kręgów Sztuki
Nie można nie skorzystać z tegorocznej oferty warsztatów. fot: Paulina OgłodekDodaj do Facebook

Niezwykłe warsztaty podczas tegorocznych Kręgów Sztuki

Agnieszka Kaczmarczyk, mat. pras
W dniach od 4 do 8 lipca, w Cieszynie odbędzie się 3. Edycja Festiwalu Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości "Kręgi Sztuki", która przyciąga z roku na rok coraz więcej uczestników. W ramach festiwalu odbędzie się wiele ciekawych warsztatów. Nie można nie skorzystać z tegorocznej oferty.

Warsztaty adresowane są do Ciebie, jeżeli:
- lubisz teatr, muzykę, film, plastykę i pragniesz rozwijać swoje zamiłowania
- chcesz pracować nad sobą
- uruchomić swój głos i ciało
- nauczyć się używać swych emocji
- realizować się poprzez sztukę
- przełamać swoją wstydliwość
- działać z innymi twórczymi ludźmi
- myślisz o przyszłości aktorskiej, operatorskiej, plastycznej
Każdy z tych powodów jest wystarczający, by podjąć działanie!

Tegoroczna oferta to 16 warsztatów prowadzonych przez wybitnych ludzi pełnych pasji i zaangażowania.

Picture book i Korczak

Iwona Chmielewska, autorka ponad dwudziestu autorskich książek obrazowych wydawanych głównie w Korei Południowej, znakomita ilustratorka książek dla dzieci, znana i ceniona na całym świecie, zaprasza na wykłady połączone z warsztatami młodzież, dzieci i dorosłych. Książki, w których obraz i tekst pełnią równorzędną funkcję, poruszają ważne, społeczne tematy za pomocą bardzo precyzyjnego zamysłu artystycznego. Zajęcia będą odbywały się przez 3 dni, po 3 godziny. - Celem spotkań jest upowszechnienie idei książki obrazkowej "picturebook" i znaczenie jej tematu i kategorii "non fiction" jako współczesnej artystycznej alternatywy edukacyjnej o znaczeniu społecznym - mówi Chmielewska. Każdy z uczestników spróbuje sam wykonać taką książkę. Stworzenie ilustracji zależy jedynie od wyobraźni, a inspiracją do artystycznych działań mogą stać się przedmioty codziennego użytku, kawałek kartki, materiału.
Warsztaty odbędą się w Książnicy Cieszyńskiej od 5 do 6 lipca od godz. 17.00 do 19.30 i 7 lipca od godz. 11.00 do 13.30.

Republika motyli

- To warsztaty plastyczne dla wszystkich od 2 do 102 lat - mówi Kaja Renkas z Instytutu Sztuki w Cieszynie, prowadząca warsztaty. Motyle tworzymy parami, stary-młody, syn-ojciec , córka-matka, wnuczek-babcia, dziewczyna-chłopak, Polak-Czech. Są dla nas symbolem piękna, ulotności, wolności. - Warsztaty Powstały z chęci uwolnienia piękna, które jest w nas - mówi Renkas i dodaje, że tworząc razem motyle, zbliżamy się do siebie, choć przez krótka chwilę i poznajemy się lepiej. To spotkanie zarówno twórcze jak i ludzkie.
Miejsce warsztatów to Most Przyjazni, kiedyś przejście graniczne, dziś otwarta przestrzeń łącząca polski i czeski Cieszyn. Odbędą się od 4 do 8 lipca.

Warsztat operatorski - film dokumentalny

Warsztat operatorski ma na celu uświadomienie uczestnikom zasad posługiwania się "narzędziem" do rejestracji ruchomego obrazu. Po raz kolejny będą prowadzone przez wybitnego operatora i reżysera Michała Bukojemskiego. Sposób patrzenia, punkt widzenia, obserwacja, posługiwanie się kamerą, rejestracja dźwięku, ujęcie, zasady filmowania sceny, kierunki montażowe - mówi Michał Bukojemski z PWSFiTV w Łodzi i dodaje, że uczestnicy przyswoją podstawowe elementy warsztatu dokumentalisty.

Każdy uczestnik warsztatu będzie wykonywał sam każde ćwiczenie. Uczestnicy warsztatów którzy dysponują własnymi kamerami lub telefonami komórkowymi najnowszej generacji proszeni są o ich przyniesienie (wraz z zasilaczem i kabelkami do telewizora).
Warsztaty odbędą się w budynku Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie od 4 do 7 lipca, w godzinach od 10.00 do 13.00.

Gra na fletach podłużnych - dla miłośników i znawców

Warsztaty gry na fletach podłużnych (Blockflöte) poprowadzi utalentowana młoda instrumentalistka z Niemiec, Kerstin Fahr - absolwentka akademii muzycznych we Freiburgu, Lyonie i Frankfurcie nad Menem. Wspólna praca nad interpretacją muzyki renesansu i baroku, ale także kompozycji współczesnych. Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim lub niemieckim, z tłumaczeniem na język polski.

Kerstin Fahr i Katarzyna Drogosz współpracują od 2005 roku, koncertowały razem w miastach Polski, Niemiec i Austrii zyskując uznanie publiczności. Warsztaty skierowane są zarówno do zaawansowanych flecistów (klasa fletu podłużnego jest tylko w Łodzi i Wrocławiu - w ramach katedry muzyki dawnej), ale także do amatorów gry na flecie prostym.
Warsztaty odbęda się w Zamku Cieszyn 5 lipca od godz. 10.00 do 13.00, 15.00 do 18.00 oraz 6 lipca od godz. 10.00 do 13.00.

Podczas "Kręgów Sztuki" odbędą się również:

WARSZTATY MUZYCZNE:
Magia smyczka - MARIA POMIANOWSKA
Głos biały - MAGDALENA SOBCZAK-KOTNAROWSKA
Śpiew intuicyjny - HALUNA MUSIC GROUP

WARSZTATY FILMOWE:
Film animowany - ANIELA LUBIENIECKA

WARSZTATY TEATRALNE:
PIOTR TOMASZEWSKI,
ADAM MICHNIEWICZ
Mój sen-moje marzenie - EWA TOMASZEWSKA

WARSZTATY PLASTYCZNE:
Ulica jest sceną-kręcąc się wokół jako artysta - DIETMAR SCHMALE
Sztuka użytkowa-szkło - KATARZYNA PYKA

WARSZTATY EKOART:
Muzyka ze śmieci - KAMIL ROGIŃSKI, MAGDA HAPEL
Bokashi-ekologia w praktyce - JAROSŁAW JAGLARZ
Parada Muzyki

Wszystkie warszaty są bezpłatne! Zapisy na warsztaty email : biuro@kregisztuki.com. Więcej informacji na stronie.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

świetna sprawa!!! Niech ktoś mi jeszcze powie że w Cieszynie nic się nie dzieje....

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama