, niedziela 5 lipca 2020
Niepełnosprawność na co dzień. Walentynki dla każdego….
Nie ma chyba na świecie takiej osoby, która w głębi duszy nie pragnęła by odnalezienia tzw. Swojej „drugiej połówki”. Tak też jest w przypadku niepełnosprawnych, oni tak jak wszyscy mają serca i pragną bliskości drugiego człowieka, z którym będą mogli dzielić radości oraz smutki dnia codziennego. fot: www.pixabay.plDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień. Walentynki dla każdego….

Iwona Włodarczyk
Walentynki są świetnym pretekstem do tego, aby okazać swoją sympatię czy wręcz miłość bliskiej osobie. Wielu powie, że miłość powinno okazywać się na co dzień i to oczywiście jest prawdą, jednak dla niejednego ten dzień staje się impulsem do otworzenia się przed wybraną osobą i przekazanie jej własnych uczuć.

„Każdemu wolno kochać…” To słowa znanej piosenki, które o prawie do miłości mówią tak wiele, a ich przekaz jest prosty i prawdziwy. „Wielka miłość” może zdarzyć się już w przedszkolu czy szkole podstawowej, uczuciami obdarzają się ludzie młodzi oraz osoby w wieku dojrzałym. Okazywanie uczuć bliskiej osobie jest czymś pięknym, i tak gdy w trakcie spaceru dwoje staruszków trzyma się za ręce, a ich spojrzenia wyrażają wzajemną troskę, to dla nie jednego z obserwujących ich ludzi są oni niemym przykładem prawdziwej miłości.

Są tacy, którzy miłości szukają przez długie lata, a odnajdują ją niespodziewanie w zupełnie niesprzyjających temu okolicznościach. Nie ma chyba na świecie takiej osoby, która w głębi duszy nie pragnęła by odnalezienia tzw. Swojej „drugiej połówki”. Tak też jest w przypadku niepełnosprawnych, oni tak jak wszyscy mają serca i pragną bliskości drugiego człowieka, z którym będą mogli dzielić radości oraz smutki dnia codziennego.

Różnego rodzaju dysfunkcje niosą z sobą zróżnicowane ograniczenia w kontaktach i poznawaniu nowych ludzi, jednak bez względu na trudności z tym związane osoby niepełnosprawne pragną być kochane. Jednym los sprzyja i na swojej drodze spotykają przeznaczoną im osobę, z którą idą przez kolejne lata życia, lecz są i tacy dla których odnalezienie kogoś bliskiego sercu pozostaje w sferze marzeń. Nie każdy niepełnosprawny może założyć rodzinę, a jednak życie pisze swoje scenariusze i taki dzień jakim są Walentynki nie jednemu pozwolił na zebranie odwagi i ujawnienie przed ukochaną osobą własnych uczuć i tym to sposobem od tego dnia niepełnosprawność przestała być barierą.

Dobre słowo, czuły gest, ofiarowany kwiatek, czy nawet wycięte z papieru serduszko potrafią przekazać więcej niż drogie prezenty i zarówno odbiorcom jak i ofiarodawcom sprawiają wiele radości.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama