, środa 20 stycznia 2021
"Nie ma co pisać po próżnicy - najlepszy projekt Kino na Granicy!"
Wyniki Konkursu na "Najbardziej Inspirujący Projekt Roku 2011”, zostały ogłoszone Podczas "Wydarzenia Rocznego" - spotkania podsumowującego działania Programu, z którego finansowany jest Przegląd Kino na Granicy.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

"Nie ma co pisać po próżnicy - najlepszy projekt Kino na Granicy!"

SM
"Nie ma co pisać po próżnicy - najlepszy projekt Kino na Granicy!"

Przegląd Kino na Granicy wniósł szereg innowacji w realizowany projekt. Jedną z nich jest projekcja transgraniczna, która jest europejskim fenomenem. fot. fotoSprinter.pl


"Nie ma co pisać po próżnicy - najlepszy projekt Kino na Granicy!"

Polsko-czeską imprezę filmową doceniła niedawno również Komisja Europejska, wybierając projekt KnG do swojej publikacji, opisującej dobre praktyki transgraniczne w ramach całej Unii Europejskiej. fot. mat. pras.

Podczas "Wydarzenia Rocznego" - spotkania podsumowującego działania Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej, z którego finansowany jest Przegląd Filmowy Kino na Granicy, ogłoszone zostały wyniki konkursu na Najbardziej Inspirujący Projekt 2011 Roku. Kino na Granicy zajęło w nim drugie miejsce, jednak to nie jedyne wyróżnienie ze strony Unii, jakie w ostatnim czasie otrzymało KnG.

W konkursie na "Najbardziej Inspirujący Projekt Roku 2011", nominowana była 11. edycja Przeglądu Filmowego Kino na Granicy, która wraz z 18 innymi projektami transgranicznymi, wytypowana została przez pracowników czeskich urzędów krajskich oraz polskich urzędów marszałkowskich. - Eksperci zwracali uwagę na bardzo duży efekt transgraniczny, którym charakteryzowały się oba projekty (Kino na Granicy napisało dotychczas dwa projekty unijne - przyp. red.). Drugi projekt złożony w 2009 roku przez Stowarzyszenie Kultura na Granicy wniósł szereg innowacji. Jedną z nich jest projekcja transgraniczna, która jest europejskim fenomenem - argumentuje nominację Maciej Molak, menadżer projektów we Wspólnym Sekretariacie Technicznym w Ołomuńcu. W internetowym głosowaniu, projekt Stowarzyszenia Kultura na Granicy z Cieszyna otrzymał w sumie 1300 głosów, zajmując drugie miejsce. Bezkonkurencyjny okazał się jednak komentarz, dotyczący typowanego projektu. Komisja konkursowa nagrodziła internautkę, która głosując na KnG, uzasadniła swoją decyzję pisząc: "Nie ma co pisać po próżnicy - najlepszy projekt Kino na Granicy!”.

Polsko-czeską imprezę filmową doceniła niedawno również Komisja Europejska, wybierając projekt KnG do swojej publikacji "European Territorial Cooperation. Building Bridges Between People", opisującej dobre praktyki transgraniczne w ramach całej Unii Europejskiej. Publikacja została wydana w trzech językach (angielskim, niemieckim i francuskim) i jest dystrybuowana w całej Unii. Oprócz Kina na Granicy, w publikacji znajdziemy opis tylko jednego projektu transgranicznego, którego jednym z beneficjentów była Polska.

- W opinii Wspólnego Sekretariatu Technicznego oba projekty Kina na Granicy są bardzo ważnym elementem tzw. projektów "people-to-people" realizowanych w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Przegląd Filmowy doskonale uzupełnia projekty inwestycyjne "Dwóch Brzegów" realizowane przez oba miasta. Realizacja tak wielkiego przedsięwzięcia, z pewności zasługuje na uznanie, biorąc szczególnie pod uwagę formalne obowiązki związane z rozliczeniem projektów transgranicznych, które z pewnością kosztowały beneficjenta dużo czasu i cierpliwości - dodaje Molak.

Wyniki Konkursu na "Najbardziej Inspirujący Projekt Roku 2011", zostały ogłoszone w Jarnołtówku w dniach 29-30 maja. Pierwsze miejsce w konkursie zajął projekt pt. "Dziedzictwo Vincentego Priessnitza na pograniczu polsko-czeskim".

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Panie Mach, widać, że skończył pan UŚ w Cieszynie, albo "Frysztok" nawjwyżej...

Czytam i czytam ten tekst i nie mogę się z niego dowiedzieć w jakim to zakresie kino na granicy inspiruje do działania. Komisja europejska -czyli tzw. rząd UE widać nie umie niczym poważniejszym się zajmować skoro w tak błahej imprezie poświęcił tyle uwagi. Skoro eksperci zwracają uwagę na duży efekt transgraniczny to proszę coś napisać o tym efekcie -w czym on się wyraża. ja mam wrażenie ,że to prózne gadulstwo z którego nic nie wynika.Zabawa w kino ,że widownia siedzi po jednej stronie brzegu Olzy a obraz -ekran znajduje się na drugim brzegu jest zwykłą fanaberią. I to fanaberią transgraniczną.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama