, środa 8 kwietnia 2020
Narciarski Bieg Retro w Wiśle!
Komandorem biegu będzie Józef Łuszczek - dwukrotny medalista mistrzostw świata w biegach narciarskich.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Narciarski Bieg Retro w Wiśle!

red.
Już 9 lutego w Wiśle Centrum odbędzie się Narciarski Bieg Retro! Komandorem biegu będzie Józef Łuszczek - dwukrotny medalista mistrzostw świata w biegach narciarskich.

Będzie to jednocześnie Jubileusz 40-lecia zdobycia przez Łuszczka złotego medalu mistrzostw świata. To pierwszy Polak, który został mistrzem w tej dyscyplinie. Wówczas - w 1978 roku – zwyciężył w biegu na 15 km stylem klasycznym, a w biegu na 30 km tym samym stylem był 3. Biegacz narciarski z Zębu zajmował również wysokie miejsca na igrzyskach olimpijskich: 5., 6. oraz 17. w amerykańskim Lake Placid.

Zapisy do biegu oraz odpowiednie przygotowanie sprzętu rozpoczyna się o godzinie 13:00 na Placu Hoffa. O godzinie 16:00 startują Międzynarodowe Biegi Sztafetowe – MIX 4 x 1km (dwie kobiety + dwóch mężczyzn) w trzech kategoriach: „Cumloki” (szerokie drewniane narty), „Drewniane biegówki” oraz „Biegówki”. Po zakończeniu sztafety odbędzie się bieg indywidualny. Na uczestników tego dnia czeka wiele atrakcji, a jedną z nich jest koncert Kapeli Góralskiej. Mile widziane stroje retro!

Należy jednak zwrócić uwagę na warunki uczestnictwa. Pamiętajmy o dobrym humorze, starym sprzęcie narciarskim oraz pozytywnym nastawieniu do innych narciarzy!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama