, wtorek 29 września 2020
Najnowszy teledysk prosto z Cieszyna autorstwa zespołu Rastafajrant
W najnowszym klipie Rastafajrant zobaczymy m.in. sklep „Społem”, gdzie sprzedawane są słynne kanapki ze śledziem, ale też dworzec kolejowy w Cieszynie. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Najnowszy teledysk prosto z Cieszyna autorstwa zespołu Rastafajrant

MAŁGORZATA BRYL
Grający reggae, rock i ska zespół Rastafajrant z Cieszyna właśnie wydaje debiutancki klip do utworu "M2". Teledysk został nakręcony na terenie powiatu cieszyńskiego, a widzowie z regionu z pewnością zidentyfikują szereg miejsc. Premiera już w najbliższy czwartek!

W najnowszym klipie Rastafajrant zobaczymy m.in. sklep „Społem”, gdzie sprzedawane są słynne kanapki ze śledziem, ale też dworzec kolejowy w Cieszynie. - Nie chodziło nam o pokazanie zdegradowanych czy źle kojarzących się miejsc w Cieszynie. Klip osadzony jest w klimacie przełomu lat '80 i '90, uznaliśmy więc, że te miejsca spełniają wymagania dotyczące naszej konwencji. Naturalnie staraliśmy się wszystkie te miejsca pokazać raczej z dozą humoru. Podobnie jak tereny byłej KWK "Morcinek" w Kaczycach, w rejonach której kręciliśmy końcowe sceny - przyznaje w rozmowie z naszą redakcją Grzegorz Kozioł, wokalista zespołu Rastafajrant.

Rastafajrant to projekt łączący elementy muzyki reggae, rock, ska i poezji ska - kanej, a muzycy tworzący go współpracują, bądź współpracowali z takimi zespołami i muzykami jak m.in.: De Press, Dzioło, Dawid Kwiatkowski, Patryk Kumór, Wojtek "Yellow" Żółty (Akurat) czy Natasza Ptakova. Zespół posiada wieloletnie doświadczenie sceniczne, dotychczas koncertował w kilkudziesięciu miastach Polski. Rastafajrant tworzą: Grzegorz Kozioł - wokal / melodyka, Sebastian Kret - gitara, Krzysztof Pszczółka - perkusja, Grzegorz Żydek - gitara basowa oraz Szymon Kucharczyk - gitara.

Rastafajrant ma na swoim koncie EP „Dżob Marley” (dostępna w serwisie youtube.com). Jednak jak przyznaje Grzegorz Kozioł, w planach zespołu jest też pełnowymiarowa płyta. - Będzie to pierwszy klip zespołu, EP jest w przygotowaniu i póki co przewidujemy raczej dodawanie numerów z niej w formie mp3 na youtube. Spotykamy się co kilka miesięcy w studio i rejestrujemy kolejne numery. W miarę czasu liczymy, że powstanie płyta długogrająca. Póki co skupiamy się na komponowaniu numerów i intensywnym koncertowaniu - mówi nam frontman Rastafajrant.

Zespół umiejscowił akcję swojego pierwszego teledysku w Cieszynie, zapytaliśmy więc, czy muzykom zależy na opowiadaniu o rzeczywistości tego miasta. - Każdy z nas w jakiś sposób jest bardzo związany z Cieszynem. Niektórzy z nas od urodzenia, a niektórzy od czasu studiów. Postanowiliśmy, że nasz pierwszy teledysk nagramy tutaj, jako że siedzibą zespołu jest właśnie Cieszyn, tu poznaliśmy się i tu gramy próby, komponujemy numery - podkreśla Grzegorz Kozioł. - Jeśli chodzi o nasze teksty, to mają raczej wartość uniwersalną. Można powiedzieć, że są one swego rodzaju zabawą słowem, ale oczywiście z zachowaniem sensu i przekazu. Staramy się łączyć przyjemne z pożytecznym - dodaje.

Zobacz najnowszy teledysk zespołu Rastafajrant:

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama