, piątek 22 czerwca 2018
Nadszedł czas na I Biennale w cieszyńskiej Wenecji
Cieszyńska Wenecja zmieni się nie do poznania. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Nadszedł czas na I Biennale w cieszyńskiej Wenecji

Agnieszka Kaczmarczyk
Nadszedł czas na I Biennale w cieszyńskiej Wenecji

Przygotowania przed Biennale. fot. Maciej Kłek


Nadszedł czas na I Biennale w cieszyńskiej Wenecji

Wielka inauguracja wydarzenia nastąpi 26 kwietnia, o godz. 18.30 w Hali Starej Drukarni w Cieszynie. fot. mat. pras.


Nadszedł czas na I Biennale w cieszyńskiej Wenecji

Oprócz wystaw m.in. w Hali Starej Drukarni, Parku Pokoju, Herbaciarni Laja, organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele innych atrakcji. fot. mat. pras.

Już w najbliższy czwartek, 26 kwietnia, o godz. 18.00, w Hali Starej Drukarni w Cieszynie, odbędzie się inauguracja I Biennale w Wenecji Cieszyńskiej. Podczas czterech dni, w 16 miejscach, po obu stronach Olzy, będzie można zobaczyć twórczość ponad 70 artystów.

Organizatorzy obrali sobie za cel stworzenie miejsca, w którym lokalni artyści zaprezentują swoją twórczość, a miasto będzie miało szansę na wykorzystanie artystycznego potencjału, jaki w nim tkwi. Z przypadkowej rozmowy w gronie znajomych wyrosła wielka inicjatywa. Wystarczyło kilka miesięcy zaangażowania ludzi pełnych pasji i miłośników sztuki, aby zorganizować wydarzenie, w którym obcować ze sztuką może każdy.

- Nasza inicjatywa ma ambicję stać się wydarzeniem integrującym różne działające w Cieszynie środowiska artystyczne. Chcemy, aby wystawy były okazją do edukacji kulturalnej uczniów, studentów oraz mieszkańców - mówi Magda Szadkowska, pomysłodawczyni wydarzenia. - Wierzymy, że cieszyńska Wenecja ma szansę stać się perełką turystyczną miasta i przyciągać zagranicznych turystów oraz inwestorów - dodaje Michał Ogiński, propagator pomysłu.

W organizację imprezy zaangażowała się Fundacja Animacji Społeczno Kulturalnej, Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego, Instytut Sztuki, Koło Animatorów Kultury działające przy UŚ i "Strefie jazzu" oraz wielu wolontariuszy.

Oprócz wystaw m.in. w Hali Starej Drukarni, Parku Pokoju, Herbaciarni Laja, organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele innych atrakcji. Wśród nich nie zabraknie koncertów takich zespołów i wykonawców jak: Jazz Bending, Retorika, POSLEDNÍ SLOVA, SPENGIMAS , Aleks Maj, Karol Foltyński, Alkazelcer, ROMAN POLAŃSKI, DJ"S: LOONY W, KARTAL & guests.

Wielka inauguracja wydarzenia nastąpi 26 kwietnia, o godz. 18.00 w Hali Starej Drukarni w Cieszynie (ul. Schodowa 1). Otwarciu Biennale będzie towarzyszyć koncert zespołu Jazz Bending.

Wystawy otwarte będą od 26 do 29 kwietnia, w godz. od 10.00 do 20.00.

Szczegółowy plan wydarzenia oraz spis artystów wystawiających swoje prace można zobaczyć tutaj.

Honorowym patronem  Biennale w cieszyńskiej Wenecji jest Burmistrz Miasta Cieszyna, Mieczysław Szczurek.

Portal gazetacodzienna.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jak to rewelacyjnie wygląda ;) Pustą drukarnię powinni wam dać na stałe. Stoi pusta, a potrafiliście stworzyć takie magiczne miejsce.. ajj ;) nie mogę się doczekać!!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama