, wtorek 24 kwietnia 2018
„Muzzikanti” w Czeskim Cieszynie
Czy „Muzzikanti” są beskidzkim przebojem na miarę amerykańskiego musicalu „LaLa Land”? fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

„Muzzikanti” w Czeskim Cieszynie

CS
„Muzzikanti” w Czeskim Cieszynie

Góralskie pieśniczki spod Cieszyna i góralskie granie z beskidzkich groni można będzie usłyszeć i zobaczyć w tym tygodniu na ekranie Kina Central w Czeskim Cieszynie w nowym, czesko – słowackim filmie „Muzzikanti”.

Jak podają sami twórcy „Muzzikantów”, ich dzieło jest romantyczną, muzyczną balladą filmową, która czerpie z folkloru muzycznego polsko-czesko-słowackiego pogranicza. Do beskidzkich korzeni chętnie sięgają współcześni twórcy muzyki folkowej, rockowej i popularnej i aż dziw bierze, że dopiero teraz ktoś wpadł na pomysł, żeby zrobić o tym film. Tym kimś okazał się Petr Šiška, pochodzący z Trzyńca czeski prezenter telewizyjny, muzyk, tekściarz ( m.in. pisał piosenki dla Karla Gotta ), scenarzysta i manager. Według jego scenariusza powstał film, którego reżyserii podjął się Dušan Rapoš, mieszkający w Hawierzowie słowacki reżyser filmowy, znany m.in. z filmowego przeboju „Fontanna dla Zuzanny”. Muzykę do filmu „Muzzikanti” wybrał i skomponował Leszek Wronka, kompozytor również pochodzący z Zaolzia. I właśnie tam, w urokliwych zakątkch Beskidów, m.in. podczas Gorolskiego Święta w Jabłonkowie, nakręcony został nowy film Dušana Rapoša.

W filmie nie brakuje popularnych czeskich, słowackich, a także polskich aktorów i piosenkarzy. Wielką atrakcją tego filmu może okazać się np. to, że można w nim zobaczyć i posłuchać folkowego barda Jaromira Nohavicę czy piosenkarkę Halinę Mlynkovą.

Czy „Muzzikanti” są beskidzkim przebojem na miarę amerykańskiego musicalu „LaLa Land”? O tym będzie się można przekonać w kinie Central w Czeskim Cieszynie na seansach w dniach 6 i 7 kwietnia ( czwartek i piątek) na seansach o godz. 17:30.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama