, piątek 3 grudnia 2021
Muzeum Śląska Cieszyńskiego walczy o głosy
Na konkursu wpłynęło 65 zgłoszeń. Spośród nich jurorzy wybrali 12 ich zdaniem najciekawszych wydarzeń. W finale znalazło się również Muzeum Śląska Cieszyńskiego. fot: SMDodaj do Facebook

Muzeum Śląska Cieszyńskiego walczy o głosy

JM
Muzeum Śląska Cieszyńskiego, które w roku 2012 realizowało transgraniczny projekt "e-kultura", znalazło się w gronie finalistów plebiscytu na "Wydarzenie Historyczne Roku". O tym, czy wygra zdecydują internauci.

Organizatorami konkursu jest Muzeum Historii Polski wraz z portalem "Historia.org.pl". - Naszym celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w 2012 roku i popularyzacja historii - podkreślają organizatorzy.

Na konkursu wpłynęło 65 zgłoszeń. Spośród nich jurorzy wybrali 12 ich zdaniem najciekawszych wydarzeń. W finale znalazło się również Muzeum Śląska Cieszyńskiego, które w roku 2012 realizowało transgraniczny projekt "e-kultura". - Ta polsko-czeska inicjatywa umożliwiła digitalizację części zbiorów Muzeum. Uzyskano ponad 38 tysięcy cyfrowych odbitek. W ramach projektu zostały przygotowane "wirtualne wycieczki” po placówkach Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz osiem wirtualnych wycieczek po placówkach Muzeum Těšínska. Ponadto na stronie internetowej wirtualnego magazynu przygotowano oraz udostępniono zdigitalizowane eksponaty z działów fotografii, etnografii oraz techniki - opisują projekt jego pomysłodawcy.

Wśród innych projektów, które znalazły się w finale konkursu, jest m.in. Szlak Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin, otwarcie nowej siedziby Muzeum Marynarki Wojennej, otwarcie odbudowanego polskiego cmentarza w Koji nad Jeziorem Wiktorii w Ugandzie, czy otwarcie Muzeum Animacji w Łodzi.

O tym, kto wygra, zdecydują internauci. Swój głos na jeden z dwunastu projektów można oddać tutaj.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Głosowanie zostanie zakończone 31 marca.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama