, piątek 22 luty 2019
Mikromusic Acoustic Trio w Browarze Zamkowym
Trio tworzą Natalia Grosiak, Dawid Korbaczyński oraz Robert Szydło. fot: Browar Zamkowy Cieszyn



Dodaj do Facebook

Mikromusic Acoustic Trio w Browarze Zamkowym

mat.pras.
W piątek 9 marca, dzień po Międzynarodowym Dniu Kobiet do Cieszyna zawitała gwiazda muzyki alternatywnej „Mikromusic Acoustic Trio”. Kompozycjom towarzyszy niezwykła lekkość i wysoka jakość.

Zespół w takiej konfiguracji to część projektu „Mikromusic”. Trio tworzą Natalia Grosiak, Dawid Korbaczyński oraz Robert Szydło. Niezwykle kameralna odsłona „Mikromusic” to trzy akustyczne instrumenty: gitara, ukulele oraz kontrabas poziomy. Taka niecodzienna akustyczna forma, umożliwia niesamowicie bliski kontakt z publicznością i klimatyczną atmosferę. Formacja za pomocą niebywałego talentu i oryginalnych aranżacji stworzyła swoisty mikro-klimat, budując dużą więź z publicznością. W setliście znalazły się utwory z dwóch ostatnich płyt. Fani usłyszeli oczywiście przeboje takie jak: „Takiego chłopaka” czy „Tak mi się nie chce”. Nie zabrakło także starszych kompozycji. Plusem koncertu były wspaniałe solówki obu panów oraz popisy wokalne Natalii Grosiak. Muzyka tego zespołu idealnie wpasowała się w kobiece świętowanie.

„Frele” na żywo w Browarze Zamkowym Cieszyn – 17 marca, godz. 20.00
Frele to trzy dziewczyny, które błyskawicznie podbiły internet - i to przypadkiem! Projekt, który stworzyły, początkowo miał być wyłącznie żartem. Dziewczyny do śpiewania podchodzą jednak bardzo poważnie. Wszystkie trzy są po studiach wokalnych. Rozpoznawalność przyniósł im cover 'Hello' Adele, który wrzuciły do sieci w lutym 2017 roku. Poza pięknymi głosami wokalistek wrażenie robi także tekst piosenki przetłumaczony na śląski! Do tej pory ten kawałek, który w tłumaczeniu dziewczyn ma tytuł „Achim”, zyskał ponad milion wyświetleń. Frele postanowiły wykorzystać popularność i nagrały więcej śląskich coverów, między innymi „Despacito” i „Love Me Like You Do”. 1 grudnia ubiegłego roku ukazała się ich debiutancka płyta „Na cydyjce”. Frele mają już za sobą występ na OFF Festiwalu i podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu.

Bilety w cenie: 35 zł
Bilety dostępne w tymczasowym sekretariacie COK na parterze cieszyńskiego Urzędu Miejskiego. Istnieje też możliwość rezerwacji biletów po przedpłacie na konto Cieszyńskiego Ośrodka Kultury. Dane do przelewu dostępne na stronie www.domnarodowy.pl w zakładce "kontakt".

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama