, piątek 10 lipca 2020
Miesiąc Kobiet, czyli cykl cotygodniowych imprez w Strumieniu
Jedną z gwiazd Miesiąca Kobiet będzie zespół Glass Duo. fot: ARCDodaj do Facebook

Miesiąc Kobiet, czyli cykl cotygodniowych imprez w Strumieniu

Standardowe goździki, kawa, w ostateczności rajstopy, a może wspólne świętowanie w teatrze, czy podczas koncertów? Pomysłów na spędzenie Dnia Kobiet jest co niemiara. Strumień zachęca, by ten czas spędzić właśnie w tej gminie.

Za pierwowzór tego święta można przyjąć rzymskie matronalia obchodzone w pierwszym tygodniu marca. W tym okresie czczono początek nowego roku, macierzyństwo i płodność. W czasach PRL dzień ten, jak wiele innych świąt, przypominał raczej o przywiązaniu do Państwa Ludowego niż do prawdziwego czczenia kobiet. Święto kojarzone było z wręczanymi goździkami, rajstopami z Peweksu, kawą czy bombonierkami. Dziś atrybuty PRL zastąpiły wszechobecne reklamy i wysyłkowe kwiaciarnie zachęcające i przypominające mężczyznom o tym ważnym dniu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu zapraszają na imprezę pod patronatem burmistrz Strumienia Anny Grygierek "Miesiąc Kobiet", czyli cyklu siedmiu cotygodniowych imprez w gminie.

Dodatkowo, każda kobieta, która uczestniczyć będzie w co najmniej trzech spotkaniach i do 21 marca dostarczy karteczkę z dokończonym zdaniem "Mężczyzna to…" ma szansę udziału w konkursie i wygrania wspaniałych nagród. Regulamin konkursu można znaleźć na stronach na www.strumien.pl oraz www.strumien.com. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas ostatniego koncertu.

Pierwsze strumieńskie spotkanie dla kobiet już w najbliższą sobotę, 2 marca, w auli gimnazjum w Strumieniu o godz. 12.00. Bohaterką będzie Małgorzata Handzlik, europosłanka, która opowie o swoje pracy. Wstęp wolny.

W kolejnych tygodniach w Strumieniu pojawią się: Marcin Dominik Głuch i Agnieszka Karwowska, Beata Bojda ze swoimi warsztatami makijażu, zespół Liberate Me, Glass Duo, Anna Serafińska i gwiazda tegorocznego Miesiąca Kobiet, Marcin Daniec.

O szczegółach poszczególnych koncertów będziemy na bieżąco informować na łamach naszego portalu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama