, piątek 3 lipca 2020
Kultura na weekend: Zadymka w toku
Przypominamy, że w Bielsku Białej trwa 14. Zadymka Jazzowa fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Kultura na weekend: Zadymka w toku

Premiery w kinie, spektakl w CST, wegetariańskie jedzenie w Dziupli, a przede wszystkim bielska zadymka. Sprawdźcie szczegóły nadchodzącego weekendu.

W kinie w Cieszynie…

17 lutego - 1 marca Podróż na tajemniczą wyspę 3D godz. 14.30

Młody Sean Anderson odbiera zakodowany sygnał S.O.S. z tajemniczej wyspy, której nie można znaleźć na żadnej mapie. Sean chce jak najszybciej podążyć w miejsce nadania przechwyconego sygnału. Bohater w podróż wyrusza razem ze swoim ojczymem. Kiedy oboje odnajdują wyspę, stwierdzają, że skrywa ona złote góry, niebezpieczne wulkany, dziwne oraz nieznane formy życia, a także inne zdumiewające tajemnice.
Ceny biletów: 20 zł (norm.), 15 zł (ulg. - dla uczniów, studentów, rencistów i emerytów).

24-29 lutego W ciemności godz. 20.00

Najnowszy film Agnieszki Holland w przejmujący sposób przedstawia prawdziwą historię Leopolda Sochy i uratowanych przez niego Żydów. "W ciemności" jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Kreacja grającego w filmie rolę Sochy Roberta Więckiewicza już teraz została okrzyknięta jako wybitna.
Ceny biletów: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg.). Bilety ulgowe przysługują: uczniom, studentom, rencistom i emerytom.

A w Centralu…

24-26 lutego Lidice godz. 19.00

Historia Lidic jest opowieścią o rożnych, często zadziwiających splotach przypadków. O relacjach damsko-męskich, o problemach dnia codziennego. Opowieść o mieszkańcach Lidic można zobaczyć w Czeskim Cieszynie w kinie Central. Wstęp 75 Kč.

24 lutego Dom snów godz. 14.00
24-26 lutego Dom snów godz. 17.00

Will Attenton wyprowadza się ze swoją rodziną z Nowego Jorku i wprowadza się do malowniczego domu w Nowej Anglii. Po jakimś czasie dowiadują się, że w ich wymarzonym domku zamordowano jego poprzednią właścicielkę wraz z jej dziećmi. Chcąc ochronić swoją rodzinę Will musi rozwiązać zagadkę z przeszłości. Film można zobaczyć w czeskim kinie Central. Wstęp 35 Kč.

Kino Extreme

Repertuar 24 lutego-1 marca

Premiera nowego filmu dla dzieci! "Przygoda małej Gwiazdki" od 1 marca w kinie 5D. Gdzieś w dalekim zakątku wszechświata ciocia Kometa opowiada małej Gwiazdeczce o pięknej planecie Ziemi. Zachęcona tymi opowieściami odważna Gwiazdka postanawia wyruszyć w pełną przygód podróż. Po drodze spotyka wiele stworzeń, z którymi próbuje się zaprzyjaźnić, jednak okazuje się, że to nie takie łatwe, jak mówiła jej ciocia Kometa. Przygody małej Gwiazdki to pełen ciepła i mądrości film opowiadający o najważniejszych wartościach, takich jak przyjaźń i odwaga w przystępny dla dziecka sposób. Łagodne efekty 5D, ciekawa kolorystyka i elementy muzyczne sprawią, że zarówno najmłodsi jak i starsi widzowie będą się świetnie bawić podczas seansu.

"Kreskostoria Polski" 5D (ograniczenie wiekowe od 12 l.) godz. 12.20 13.50 15.40 16.50 18.20 19.30 20.20 21.10
"Animowana Historia Polski" 5D ( ograniczenie wiekowe od 12 l.) godz. 14.40
"Tsunami" 5D ( ograniczenie wiekowe od 12 l.) godz. 12.00 13.30 15.00 16.30 18.00 19.10
"Trzęsienie ziemi" 5D ( ograniczenie wiekowe od 7 l.) godz. 11.20 13.10 14.20 16.10 17.20 18.50 20.00 20.50 21.40
"Epoka Lodowcowa" 5D (bez ograniczeń) godz. 11.40 12.50 15.20 17.40
"Mikołaj w Opałach" 5D (do 7l.) godz. 11.00

Maratony:

Maraton Filmów 5D (ograniczenie wiekowe od 12 l.) czwartek, piątek, sobota godz. 21.10
Maraton Uśmiechu 5D (ograniczenie wiekowe od 7 l.) sobota, niedziela godz. 13.00
Maraton dla Dzieci 5D (Bez ograniczeń) sobota, niedziela godz. 12.00

Rezerwacje można dokonywać telefonicznie: 33/815 02 59 lub poprzez stronę internetową www.kino5dextreme.pl

24 lutego

Lotos Jazz Festival 14. Bielska Zadymka Jazzowa

Przypominamy o trwającej w Bielsku-Białej Zadmyce Jazzowej. Miasto po raz kolejny staje się światową stolicą jazzu, do bielska przyjeżdżają fani z kraju i zagranicy. Pełny program Lotos Jazz Festival 14. Bielskiej Zadymki Jazzowej można zobaczyć na oficjalnej stronie imprezy: www.zadymka.pl.

Książę Wiktor

"Książę Wiktor" to ciekawa historia o książęcej rodzinie w odległej - w czasie i przestrzeni Itace. Premiera sztuki Johna Withwooda w wykonaniu grupy teatralnej "Baj(k)arze" działającej w Cieszynie od 2010 roku odbędzie się w cieszyńskim Domu Narodowym w piątek, 24 lutego, o godz. 18.30.

120-lecie szpitala

To już 120 lat odkąd Szpital Śląski w Cieszynie przyjął pierwszych pacjentów. Z tej okazji, w Teatrze im. Adama Mickiewicza odbędzie się koncert ze Śląskiem w Europie w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na refundację zakupu lasera dla Oddziału Urologicznego Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Tegoroczny koncert "Śląska" jest wyjątkowy, bowiem organizatorzy świętować będą także 50-lecie cieszyńskiej neurologii. Bilety w cenie 40, 50, 60 i 100 zł są do nabycia w kasie teatru.

25 lutego

II Chybska Biesiada Śpiewana

Pierwsza Chybska Biesiada Śpiewana cieszyła się sporym zainteresowaniem, Teraz czas na powtórkę. Wszyscy, którzy uwielbiają dobrą zabawę przy doborowej muzyce powinni przyjść do sali OSP w Mnichu, gdzie odbędzie się wspólne biesiadowanie z zespołem "Tyrolia Band" pod batutą wodzireja Janusza Benesza. Goście wybiorą się w muzyczną podróż po znanych piosenkach biesiadnych Śląska Cieszyńskiego i nie tylko. Dodatkowo dla uczestników przygotowano mnóstwo zabaw i konkursów. Biesiada odbędzie się 25 lutego o godz. 17.00. Wstęp 35 zł. W cenie biletu kawa lub herbata, kołacz i ciepły posiłek.

Najpiękniejsze Melodie Świata

Orkiestra im. Georga Philippa Telemanna powstała w 1993 roku w Bielsku-Białej. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznych w Katowicach i Krakowie. Zespół bierze udział w wielu krajowych i zagranicznych festiwalach. Orkiestra współpracuje z Czechami, Słowacją, Niemcami, czy Austrią. Ich koncerty cieszą się niezwykłą popularnością. Artyści prezentują muzykę z okresu baroku. Grają na instrumentach historycznych, uwzględniając w grze specyficzną artykulację, frazowanie i improwizację. Na scenie można zobaczyć flet poprzeczny, flet prosty, skrzypce, wiolonczelę klawesyn. Koncert odbędzie się w skoczowskiej sali widowiskowej „Pod Pegazem” w sobotę, 25 lutego, o godz. 18.00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w ARTadresie, Rynek 18 w Skoczowie.

Małgosia contra Małgosia

Chybski Klub "Pod Amfiteatrem" zaprasza na premierę spektaklu muzycznego w wykonaniu grupy "Galimatias". Sztuka w reżyserii Pauliny Wawrzeczko "Małgosia contra Małgosia" powstała na podstawie książki Ewy Nowickiej. Małgosia, główna bohaterka przedstawienia, w magiczny sposób zostaje przeniesiona do czasów Jana III Sobieskiego. Jakie spotkają ją przygody, czy wyjdzie z nich cało? Odpowiedź w sobotę, 25 lutego, o godz. 18.00. Bilety w cenie 5 i 8 zł do nabycia przed rozpoczęciem spektaklu.

WEGET żarcie

Czeski Klub Dziupla ponownie organizuje degustację wegetariańskich dań. W sobotę, 25 lutego, będzie "smacznie, zdrowo i tanio". Degustacja rozpocznie się o godz. 17.00.

26 lutego

Republika Bolko Kantora

"Republika Bolko Kantora" koncentruje się na osobistym życiu "prawdziwego amerykańskiego bohatera", jak mówi o bohaterze sztuki Bogusław Słupczyński, autor scenariusza. Spektakl opowiada o życiu Adolfa "Bolko" Kantora do 2004 roku. Spektakl ponownie będzie można zobaczyć w niedzielę, 26 stycznia, o godz. 20.00 w siedzibie Teatru CST na ul. Chrobrego. Bilety, w cenie 30 zł, można nabyć w Miejskim Centrum Informacji w Cieszynie (Rynek 1).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama