, piątek 22 stycznia 2021
Kultura na weekend: Wernisaż Materia 2.0 w Galerii Szara
W najbliższą sobotę, 13 września o godzinie 18.00 w Galerii Szara odbędzie się wernisaż wystawy: "Materia 2.0 - Ewelina Aleksandrowicz i Andrzej Wojtas". fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Kultura na weekend: Wernisaż Materia 2.0 w Galerii Szara

Drugi weekend września obfituje w wiele wydarzeń kulturalnych, które odbywają się na terenie całego powiatu cieszyńskiego. Szczegóły tych najciekawszych prezentujemy w naszym cotygodniowym zestawieniu.

W kinie...

w Cieszynie

5-18 września Sin City 2: Damulka warta grzechu, (napisy), godz. 18.00 (2D), bilety: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg.),
5-10 września Sin City 2: Damulka warta grzechu, (napisy), godz. 20.00 (3D), bilety: 22 zł (norm.), 17 zł (ulg.),
12-17 września Sin City 2: Damulka warta grzechu, (napisy), godz. 20.00 (3D), bilety: 22 zł (norm.), 17 zł (ulg.),

Najlepszy przyjaciel Quentina Tarantino, wizjonerski reżyser Robert Rodriguez ("Desperado", "Od zmierzchu do świtu") zaprasza na kolejne spotkanie z mieszkańcami Miasta Grzechu. Dwight jest detektywem-fotografem, który specjalizuje się w zdjęciach kompromitujących zdeprawowanych bogaczy. Jego życie staje na głowie, kiedy na nowo wkracza w nie Ava 0 dawna miłość, kobieta warta każdego grzechu. Ruszając na pomoc kochance, Dwight szybko odkryje, że znalazł się w środku intrygi, która może przerosnąć nawet największego twardziela. W tej sytuacji przyjdzie mu połączyć siły z nieobliczalnym zabijaką - Marvem. Nad spektakularnym projektem "Damulki wartej grzechu" czuwał, również jako współreżyser, ojciec komiksowego pierwowzoru Frank Miller, twórca niezapomnianej powieści graficznej "300", zekranizowanej w 2006 roku przez Zacka Snydera.

12-18 września Dzwoneczek i tajemnica piratów, (dubbing), godz. 14.30 (2D), bilety: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg.),
12-18 września Dzwoneczek i tajemnica piratów, (dubbing), godz. 16.15 (3D), bilety: 22 zł (norm.), 17 zł (ulg.),

Dzwoneczek i jej utalentowane przyjaciółki wyruszają na pełną przygód wyprawę, by odzyskać magiczny pył, skradziony z Przystani Elfów przez tajemniczą Zarinę. W trakcie poszukiwań cały świat Cynki, Jelonki, Widii, Różyczki, Mgiełki i Iskierki staje na głowie, kiedy pod wpływem zaklęcia zostają zamienione ich talenty. A to jeszcze nie wszystko... Wróżki czeka bowiem spotkanie z piratami!

... w Skoczowie

12 września Raj: Wiara, godz. 19.00, bilety: 10 zł,

Dla Anny-Marii, technika rentgenologa, raj jest tam, gdzie Jezus. Kobieta poświęca każdą swoją wolną chwilę na pracę misjonarską, chcąc przywrócić Austrię na ścieżkę wiary. Podczas codziennych pielgrzymek ulicami Wiednia, Anna-Maria z figurą Marii Dziewicy w rękach, puka od drzwi do drzwi. Pewnego dnia, po latach nieobecności, do domu powraca jej przykuty do wózka inwalidzkiego mąż - muzułmanin egipskiego pochodzenia. Kłótnie małżonków zaczynają wypierać modlitwy i pieśni religijne. W filmie "Raj: wiara" Ulrich Seidl pokazuje kolejne etapy drogi krzyżowej, jaką jest małżeństwo i niespełnioną tęsknotę za prawdziwą miłością. "Raj: wiara” to druga (po "Raj: miłość") cześć trylogii filmowej o trzech cnotach (miłość, wiara, nadzieja) Ulricha Seidla, którą scala tytuł "Raj".

... w Czeskim Cieszynie

11-12 września Ztracen 45, godz. 17.45, bilety: 90 Kč,

Film Ztracen 45 to niezwykła opowieść o jednej z najważniejszych rodzin związanych z czeską sztuką XX wieku. W filmie poznamy zapiski z życia i podróży żony Josefa Čapka - czeskiego malarza, pisarza i poety, brata Karla Čapka.

11-12 września And So It Goes, godz. 20.00, bilety: 110 Kč,

Bohaterem romantycznej opowieści jest antypatyczny agent nieruchomości imieniem Oren (Michael Douglas), który niespodziewania musi zaopiekować się wnuczką (Sterling Jerins). Pomaga mu w tym sąsiadka, Leah (Diane Keaton).

13-14 września Listnosz Pat i wielki świat, godz. 15.45, bilety: 100 Kč,

Sympatyczny listonosz Pat z małego spokojnego miasteczka zapragnie wziąć udział w niezwykle popularnym telewizyjnym show "Gwiazdą być!". Czeka go więc wyprawa do wielkiego miasta w zwariowany świat gwiazd i telewizyjnych osobowości. Będzie to dla niego wielka i niebezpieczna przygoda. Na szczęście jak zwykle może liczyć na swoich starych przyjaciół z rodzinnego miasteczka oraz swawolnego kota Jessa, dzięki którym odkryje, że od sławy, kariery i świateł wielkiej metropolii stokroć cenniejsza jest grupa bliskich osób, z którymi nigdy nie można się nudzić.

13-14 września Dawca pamięci, godz. 17.45, bilety: 120 Kč,

Nastoletni Jonas (Brenton Thwaites) dorasta w utopijnym świecie przyszłości, gdzie nie istnieją cierpienie i ból, wojny ani krwawe rewolucje. W epoce, w której zapomniano, jak się kocha, odróżnia barwy i podejmuje wybory. Nieoczekiwanie, Jonas zostaje wytypowany jako kandydat na Odbiorcę Wspomnień - jedyną osobę w społeczności, która przechowuje pamięć po dawnych czasach. W szkoleniu pomaga mu tajemniczy mężczyzna, nazywany Dawcą Pamięci (Jeff Bridges). W trakcie nauki Jonas odkryje wstrząsający sekret przeszłości, który zburzy mozolnie budowany ład świata i ściągnie na niego i jego najbliższych wielkie niebezpieczeństwo.

13-14 września Bardzo poszukiwany człowiek, godz. 20.00, bilety: 110 Kč,

Film opisuje szczegóły amerykańskiej wojny z terroryzmem za czasów administracji Georga W. Busha oraz metody prania brudnych pieniędzy. Do Hamburga przedostaje się młody Czeczen, bliski śmierci w wyniku tortur. Mężczyzna rości sobie prawo do gigantycznej fortuny zdeponowanej w prywatnym banku. Wzbudza tym zainteresowanie niemieckich i amerykańskich służb. Podczas prób ustalenia jego tożsamości pojawiają się intrygujące pytania. Czy jest on ofiarą opresyjnego systemu czy śmiertelnie groźnym terrorystą, którego kolejny ruch może okazać się tragiczny w skutkach? Rozpoczyna się wyścig, którego stawką jest międzynarodowe bezpieczeństwo.

11 września

Artur Rojek w Cieszynie

Już dziś koncert Artura Rojka w Bielskim Centrum Kultury, na który można jeszcze kupić ostatnie bilety. Spóźnialscy muszą się jednak spieszyć, gdyż po wyprzedaniu wszystkich biletów na koncert w Cieszynie, zainteresowanie dzisiejszym koncertem zdecydowanie wzrosło. Koncert Artura Rojka w Bielsku-Białej odbędzie się o godz. 21.00 w Bielskim Centrum Kultury. Dzień później Rojek wystąpi w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

12 września

Ondraszek na Wzgórzu Zamkowym

Scena Polska Teatru w Czeskim Cieszynie zaprasza na spektakl: "Ondraszek. Pan Łysej Góry" na Wzgórzu Zamkowym. Aktorom będzie towarzyszyć Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. Każda epoka w inny sposób interpretuje historię, każdy ustrój inaczej przedstawia wersję minionych wydarzeń. Każdy z nas ma swoje własne wyobrażenie na temat historii Ondraszka, ukształtowane na podstawie lektur lub zasłyszanych opowieści. Tym razem opowiadają ją: Renata Putzlacher, Tomáą Kočko, Bogdan Kokotek. Realizatorzy spektaklu Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego postanowili przedstawić własną wersję historii legendarnego zbójnika, który od 300 lat inspiruje polskich, czeskich i niemieckich pisarzy, kompozytorów i malarzy. Spektakl korzysta z dotychczasowych badań i legend o Ondraszku, z osobistych dociekań realizatorów, którzy zwiedzili miejsca, związane z bohaterem i dotarli do badań naukowych, dotyczących problematyki zbójnictwa w Karpatach. Premiera spektaklu miała miejsce w 2005 roku. Spektakl "Ondraszek. Pan Łysej Góry" wystawiony zostanie w piątek, 12 września o godz. 20.00 na Wzgórzu Zamkowym. Bilety w cenie 90 koron lub 15 zł są do nabycia: w Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn, w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie lub przed spektaklem na Wzgórzu Zamkowym.

Salon Sztuk Pięknych w Avion/Noiva

Kawiarnia i Czytelnia Avion/Noiva w Czeskim Cieszynie zaprasza na Salon Sztuk Pięknych, w ramach którego Aleksandra Sikora przedstawi swoje wspomnienia z pobytu w Indonezji. - Zapraszamy na degustację Indonezji - kraju tysiąca wysp pełnych kontrastów, pięknych krajobrazów i przedziwnych rytuałów, słodkich owoców i pikantnego sambalu. Wspólnie zajrzymy do dymiącego krateru wulkanu i do kuchni, gdzie wrą przygotowania do wesela. Wyruszymy na wyprawę autobusem przez Flores, a potem łodzią na Sulawesi. Wsłuchamy się w śpiew muezina i ciszę jeziora przy wschodzie słońca - przekonują organizatorzy spotkania. Salon Sztuk Pięknych w Avion/Noiva odbędzie się w piątek, 12 września o godz. 17.00.

400-lecie pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej

Dyrektor Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Kierownictwo Kalwaryjskiej Asysty Cieszyńskiej i Stowarzyszenie "Wszechnica" zapraszają do udziału w uroczystości z okazji 400-lecia pielgrzymki księcia Adama Wacława do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie Msza Św. w kościele Św. Marii Magdaleny, otwarcie wystawy "Cieszyńskie pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej" oraz spotkanie uczestników Asysty Cieszyńskiej. Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

13 września

Powiatowe Dożynki oraz Święto Miodu w Wiśle

Starostwo Powiatowe w Cieszynie oraz miasto Wisła zapraszają na Powiatowe Dożynki oraz Święto Miodu w Wiśle, które odbędą się 13 września w Wiśle. Start korowodu dożynkowego przewidziany został na godz. 13.30 z ulicy Konopnickiej w Wiśle. O godz. 15.00 na terenie wiślańskiego amfiteatru nastąpi uroczyste rozpoczęcie obrzędu dożynkowego poprzez modlitwę ekumeniczną oraz występ zespołu Wisła. O godz. 16.00 ruszy dożynkowa biesiada z zespołem "Suskie Skowronki", a w godz. od 18.00 do 24.00 odbywać się będzie biesiada z zespołem B.A.R. Powiatowym dożynkom w Wiśle towarzyszyć będą: konkursy dla gazdów, wystawa wieńców dożynkowych, wystawa królików, wystawa trofeów myśliwskich, wystawa starych i nowoczesnych maszyn rolniczych pokazy: kiszenia kapusty, klepania kosy, młócenia cepami, robienia masła, strzyżenia owiec oraz konkursy: dojenia krowy, szczęśliwego łozembca i wiele innych. Szczegółowy program imprezy dostępny jest tutaj.

O transgranicznym fenomenie przemytu na Śląsku Cieszyńskim

W najbliższą sobotę, 13 września o godz. 17.30 Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie oraz Muzeum Śląska Cieszyńskiego zapraszają na wykład "Przez granicę polsko-czechosłowacką, czyli o transgranicznym fenomenie przemytu na Śląsku Cieszyńskim", który zaprezentuje Ewa Cudzich, absolwentka etnologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, doktorantka kulturoznawstwa Wydziału Filologicznego UŚ. - Granica to linia oddzielająca, a zarazem miejsce najtrwalszego połączenia i działania najbardziej żywotnych sił, bo "(...) niektóre rzeczy mogą przydarzyć się tylko na granicach". Owym "przydarzaniem się” jest przemyt, który można określić jako fenomen transgraniczny. W przypadku południowej linii granicznej niesprzyjające warunki naturalne rejonów górskich ograniczały gospodarkę, a jednocześnie sprzyjały uprawianiu kontrabandy, nie inaczej było na Śląsku Cieszyńskim. Przy czym okres PRL-u w swoisty sposób prowokował, zamykając granice państwowe, otwierał się na pomysłowość i spryt człowieka pogranicza - opisują zagadnienie przemytu organizatorzy. Wykład odbędzie się na Dziedzińcu Muzeum Śląska Cieszyńskiego (Galeria Piwnica). Wstęp wolny.

Cieszyński Przekładaniec - czyli co z tą tradycją?

W sobotę, 13 września o godz. 14.30 w Parku Pokoju w Cieszynie rozpocznie się kolejna edycja imprezy "Cieszyński Przekładaniec - czyli co z tą tradycją...", organizowanej we współpracy z Muzeum Śląska Cieszyńskiego i Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. W programie m.in. warsztaty taneczne i ceramiczne dla dzieci i młodzieży oraz promocja książki Katarzyny i Macieja Szymonowicz "Gajdosze", połączona z prelekcją i pokazem gry na tym instrumencie.

W co grało się w dzieciństwie

Zespół Świetlicy Krytyki Politycznej zaprasza wszystkich mieszkańców niezależnie od wieku i płci, do podzielenia się z nim informacjami na temat tego, w co i jak bawili się w dzieciństwie. - Zachęcamy do podzielenia się wspomnieniami, historiami i skrawkami przygód, jakie przeżywaliście w przeszłości. Na tej podstawie chcemy stworzyć filmy instruktażowe i pokazać je za pomocą internetu osobom niezwiązanym z naszym regionem. Filmy będą stanowić promocję cieszyńskiej kultury i dziedzictwa niematerialnego oraz inspirację dla dorastającego pokolenia, dla którego gry zespołowe stają się coraz bardziej obce - zachęcają organizatorzy. "Czy są gry typowe dla Śląska Cieszyńskiego? Jak się w nie grało lub nadal gra? Ile osób może wziąć w nich udział? Do czego zdolna jest dziecięca wyobraźnia i jaki jest udział dorosłego w procesie twórczym?" - na te wszystkie pytania organizatorzy będą starali się znaleźć odpowiedź podczas organizowanego przez Muzeum Śląska Cieszyńskiego "Przekładańca", który odbędzie się w sobotę, 13 września w godzinach 14.30- 15.30 na terenie Parku Pokoju w Cieszynie.

Skoczowski Dzień Bluesa

W sobotę, 13 września o godz. 17.00 w skoczowskim Teatrze Elektrycznym odbędzie się "Skoczowski Dzień Bluesa", podczas którego wystąpią: Sebastian Riedel & Cree oraz Śląska Grupa Blusowa. Bilety w cenie 40 zł można zamawiać poprzez stronę www.teatrelektryczny.pl oraz telefonicznie pod numerem telefonu: 33 853 32 31.

Tomasz Niecik w Ustroniu

Miejski Dom Kultury "Prażakówka" w Ustroniu zaprasza na koncert charytatywny w ramach akcji "Gramy dla Adriana". Podczas Rodzinnego Pikniku w rytmie Disco, o godz. 17.00 na scenie ustrońskiego amfiteatru wystąpi Tomek Niecik. Cena biletu: 20 zł. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na zakup protezy ręki dla Adriana. Informacje na temat biletów dostępne są pod numerami telefonów: 698 770 804 oraz 784 811 081.

Spotkanie z Markiem Rembierzem w Ustroniu

Muzeum Zbiory Marii Skalickiej w Ustroniu zaprasza na spotkanie z dr hab. Markiem Rembierzem adi. Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, który wygłosi wykład: "Wolność i rzetelność w edukacji. Tradycje i współczesne wyzwania". Spotkanie odbędzie się w sobotę, 13 września o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Bożyszcze kobiet w Teatrze Cieszyńskim

"Bożyszcze kobiet" to doskonała komedia jednego z czołowych współczesnych dramaturgów amerykańskich, który od lat bawi i wzrusza publiczność. W życiu Barneya, głównego bohatera w średnim wieku, wszystko dobrze się układa, ma udaną rodzinę, opinię przyzwoitego człowieka, dobrze prosperującą restaurację, co pozwala mu spokojnie patrzeć w przyszłość. A jednak Barney czuje, że czegoś mu brakuje... dreszczyka emocji, ryzyka, szaleństwa. Postanawia zmienić dotychczasowe życie i umawia się z trzema kobietami... Spektakl "Bożyszcze kobiet" zostanie wystawiony na deskach Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie, w najbliższą sobotę oraz niedzielę, 13 i 14 września o godz. 17.30. Szczegółowe informacje na temat biletów można uzyskać tutaj.

Archaiczna ludowa muzyka Beskidu Śląskiego w Wiśle

W sobotę, 13 września w godz. 11.00-15.00 w Enklawie Budownictwa Drewnianego przy Muzeum Beskidzkim w Wiśle odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu: "Żywe lekcje tradycji". Tym razem tematem przewodnim spotkania będzie "Archaiczna ludowa muzyka Beskidu Śląskiego". Zaplanowano m.in. koncert Józefa Brody z Istebnej, koncert archaicznej muzyki Beskidu Śląskiego w wykonaniu Jana Kaczmarzyka i kapelę Zespołu Istebna z Istebnej oraz występ Zespołu Folklorystycznego Górole z Mostów Jabłonkowskich. Ponadto odbędzie się prezentacja i degustacja tradycyjnych potraw góralskich: podpłomyki z ognia Mariana Dudysa z Chaty Chlebowej w Górkach Małych oraz placki ziemniaczane bezpośrednio z blachy - Agroturystyka "U GAZDY” Andrzeja Cieślara z Brennej. W trakcie spotkania w "Chacie u Niedźwiedzia" prowadzone będą warsztaty pisania gęsim piórem oraz lekcje w starej szkole w beskidzkiej wsi "Jak żech chodził do szkoły, uczyli mnie rechtory”. Odbędą się również warsztaty wykonywania prostych instrumentów pasterskich oraz spotkanie z kowalem w kuźni. Wstęp wolny.

Literackie popołudnie w Avion/Noiva

Kawiarnia i Czytelnia Avion/Noiva w Czeskim Cieszynie zaprasza na literackie popołudnie "Ctvrtlistek", w ramach którego zaprezentują się finaliści konkursu regionalnego w Ostrawie oraz uczestnicy ogólnoczeskiego konkursu "Memoriál Rosti Čtvrtlíka" w Děčínie. Literackie popołudnie rozpocznie się o godz. 14.00.

Materia 2.0 - Ewelina Aleksandrowicz i Andrzej Wojtas w Galerii Szara

Po wakacyjnej przerwie do intensywnych działań na polu promocji sztuki współczesnej wraca Galeria Szara z Cieszyna. I tak w najbliższą sobotę, 13 września o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy: "Materia 2.0 - Ewelina Aleksandrowicz i Andrzej Wojtas". Ekspozycja obejmuje rzeźby wykonane techniką druku 3D, grafiki oraz 2 kanałową instalację video - / b | w | r / zaprezentowaną wcześniej w Galerii Saatchi w Londynie. Projekt "Materia" to kilka prac z 2013 roku oraz seria rzeźb, zaprojektowanych komputerowo i wykreowanych przy użyciu technologii druku 3D. Jest naturalną kontynuacją pracy artystycznej z animacją 3D i próbą jej przełożenia na wymiar fizyczny. Formy obiektów, to nowoczesna wariacja na temat rzeźby klasycznej, poddana komputerowej obróbce. Dzień później Aleksandrowicz i Wojtas poprowadzą bezpłatne warsztaty druku 3D. Szczegóły na temat wystawy oraz warsztatów znajdują się w artykule: "Wystawy, warsztaty i koncerty czyli jesień w Galerii Szara".

14 września

Koncert charytatywny na rzecz muzeum im. Jana Wałacha

W tym roku mija 130 lat od urodzin Jana Wałacha. Z tej okazji w niedzielę, 14 września o godz. 16.00 w Ośrodku Narciarskim "Złoty Groń", odbędzie się koncert muzyki góralskiej, podczas którego kapele: "Wałasi", "Jetelinka", "Istebna", "Watra" i "Królestwo Beskidu" zagrają najpiękniejsze melodie ze swojego repertuaru. Będzie można także wziąć udział w licytacji dzieł sztuki i zwiedzić muzeum im. Jana Wałacha. Całkowity dochód z koncertu oraz licytacji zostanie przeznaczony na budowę chodnika do pracowni wybitnego artysty z Trójwsi. - Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym koncercie i dołożenia choćby maleńkiego, symbolicznego kamyczka do budowy ścieżki. Zwracamy się również z prośbą do przedsiębiorców i właścicieli składów budowlanych o to, by w miarę możliwości wsparli nas materiałem. Wierzymy, że dzięki wspólnej inicjatywie, na leśnym bezdrożu powstanie solidny chodnik, który poprowadzi do pracowni mistrza spod Złotego Gronia. Dzięki temu następne pokolenia będą mogły odkrywać kulturę ich przodków, którym Jan Wałach wystawił nieprzemijający, niezniszczalny pomnik - przekonują członkowie stowarzyszenia. Szczegóły na temat koncertu znajdują się w artykule "Przyjdź i wspomóż muzeum Jana Wałacha.

Koncert: Gospelchor Warder & Band

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Szczyrku Salmopolu zapraszają na koncert chóru oraz orkiestry gospel "Gospelchor Warder & Band", który dedykowany jest chrześcijanom prześladowanym w Syrii i Iraku. "Gospelchor Warder & Band" jest chórem z Niemiec, znanym w całej Europie. Jego dyrektorem jest ks. Roland Scheel - muzyk, dyrygent i duszpasterz z parafii Warder. Początek koncertu o godz. 17.00.

Dożynki Gminne w Zbytkowie

Burmistrz Miasta Strumienia wraz z Komitetem Organizacyjnym Gminnych Dożynek w Zbytkowie oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Strumieniu zapraszają na Dożynki Gminne w Zbytkowie, które odbędą się w niedzielę, 14 września. Korowód dożynkowy wyruszy ulicami Zbytkowa godz. 15.00 (Starowiejska, Sportowa, Strażacka, Wyzwolenia). W programie dożynek: obrzęd dożynkowy, który poprowadzi Zespół Regionalny Strumień, występ dzieci z przedszkola w Zbytkowie, występ grupy bębniarskiej Fankani i grupy tanecznej Jelly ze świetlicy w Zbytkowie. W programie również występ chóru Nadzieja z Drogomyśla oraz chóru Lutnia ze Strumienia. Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama