, niedziela 28 luty 2021
Kultura na weekend: Rusza 14. edycja Kina na Granicy
Kino na Granicy rusza już w sobotę. fot: Marek TomicaDodaj do Facebook

Kultura na weekend: Rusza 14. edycja Kina na Granicy

Niewątpliwie największym wydarzeniem nadchodzącego weekendu jest Kino na Granicy. Miłośnicy najlepszego czeskiego, słowackiego, węgierskiego i polskiego kina powoli zaczynają przyjeżdżać do Cieszyna na kilka przeglądowych dni. Sprawdźcie jednak co jeszcze wydarzy się w ciągu tego weekendu.

Kino Extreme

Kino Extreme 5D będzie otwarte 1 i 3 maja. Drugi bilet gratis!

Repertuar 27 kwietnia - 3 maja:

"Andaluzja" - darmowy film
Twórcy filmu, Szkoła Mountainboardu, BiBoard i Kino 5D zapraszają na film dokumentalny "Andaluzja" przedstawiający historię szkoły i środowiska mountainboardowego w Polsce. Film został zrealizowany w okresie wiosenno-letnio-jesiennym 2011r., podczas zawodów rangi Pucharu Polski i Mistrzostw Polski.
Film można zobaczyć od poniedziałku do czwartku o godz. 19.10

"Śmiercionośny express 5D" 5D (ograniczenie wiekowe od 12 l.) godz. 12.00 13.40 15.20 18.20 19.50 21.20
"Kreskostoria Polski" (ograniczenie wiekowe od 12 l.) 11.00
"Przygody Małej Gwiazdki" 5D (bez ograniczeń wiekowych) godz. 11.30 13.10 14.50 17.50
"Dark Rider" 5D (ograniczenie wiekowe od 15l.) godz. 12.30 14.10 15.50 16.50 18.50 20.20 21.50

Maratony:

Maraton dla Dzieci 5D (Bez ograniczeń) sobota, niedziela godz. 12.00

Rezerwacje można dokonywać telefonicznie: 33/815 02 59 lub poprzez stronę internetową www.kino5dextreme.pl

27 kwietnia

Austrian Design Spirit. Twórcze podejście i ekonomiczne aspekty

Austrian Design Spirit to projekt współorganizowany przez designaustria oraz Creative Industry Styria, prezentujący najlepsze austriackie rozwiązania projektowe z ostatnich lat. Na wystawie w Zamku Cieszyn zobaczyć będzie można produkty i projekty, które zostały wyróżnione austriacką Nagrodą Narodową, a także innowacyjne rozwiązania wprowadzane na rynek przez zorientowane na design austriackie firmy. Wystawa to również przegląd nagrodzonych książek i publikacji, uzupełniony o filmy, pokazujące narzędzia wykorzystywane do projektowania wizualnego. Wernisaż odbędzie się w piątek, 27 kwietnia, o godz. 17.00 w Zamku Cieszyn. Wstęp wolny.

Camero Cat

Koncert Charytatywny zespołu Camero Cat na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża odbędzie się w Cieszyńskim Ośrodku Kultury. Camero Cat to fuzja teatru i muzyki, zespół intryguje niezwykle interesującymi brzmieniami z precyzyjnie dopracowaną oprawą artystyczną każdego koncertu. Impreza odbędzie się w piątek, 27 kwietnia, o godz. 18.00 w Cieszynie. Wstęp wynosi 30 zł.

Pejzaż i kwiaty

W chybskim "Klubie Pod Amfiteatrem" odbędzie się otwarcie wystawy Bronisławy Szczypki. Malarka w swojej twórczości posługuje się głównie techniką olejną. Maluje realistyczne obrazy o ciepłej i wyrazistej kolorystyce. Prezentowane w Chybiu obrazy będą stanowić kolejną już wystawę w życiu artystki. Wernisaż odbędzie się w piątek, 27 kwietnia, o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Koncert "Hi Fly"

Zespół "Hi Fly" powstał w 2011 roku z wspólnego pomysłu muzyków, by wykonywać utwory znane z rozgłośni radiowych w akustycznych aranżacjach. Materiał, który powstał zawiera szeroki wachlarz utworów. Od jazzu, przez bluesa, folk, po piosenki popowe takich twórców jak: Sting, Adele, Jason Mraz czy Kings Of Leon. Koncert zespołu "Hi Fly" odbędzie się 27 kwietnia w Piwnicy Artystycznej w Brennej o godz. 19.00. Wstęp wolny.

28 kwietnia

Scena Polska zaprasza

"Słodkie rodzynki, gorzkie migdały" to 25 piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej w doskonałych aranżacjach Tomasza Pali. Muzycy towarzyszący aktorom umiejętnie i bez trudu wprowadzają widzów w klimat jazzowego klubu pełnego niespełnionych artystów, młodzieżowej potańcówki lub osiedlowego festynu. Spektakl będzie można zobaczyć w sobotę, 28 kwietnia, o godz. 17.30. Bilety w cenie 100 Kč i 60 Kč dla dzieci będą do nabycia w kasie teatru przed rozpoczęciem spektaklu.

29 kwietnia

Muzyczna podróż z Agnieszką Osiecką i Jonaszem Koftą

Miejskie Centrum Kultury Integrator w Skoczowie zaprasza w muzyczną podróż z Agnieszką Osiecką i Jonaszem Koftą, autorami tekstów "prosto z życia wziętych". Koncert odbędzie się w niedzielę, 29 kwietnia, godz. 18.00, w sali widowiskowej "Pod Pegazem" (ul. Targowa 26) piosenki obojga autorów - o miłości, zazdrości, zdradzie, rozstaniach i powrotach - śpiewać będą Agnieszka Babicz i Joachim Perlik wraz z zespołem BIGBAND. Bilety w cenie 20 zł i 15 zł (ulgowy) są do nabycia w ARTadresie (Rynek18).

Scena Polska zaprasza

Akcja spektaklu toczy się w latach 90. w polskim dworku, do przejęcia którego szykuje się prawowita właścicielka. Sztuka nawiązuje do "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego ukazując w ten sposób różne postawy Polaków i ich życiowe sytuacje po okresie transformacji. "Żelazna konstrukcja" wystawiana będzie w niedzielę o godz. 17.30. Bilety w cenie 100 Kč i 60 Kč dla dzieci będą do nabycia w kasie teatru przed rozpoczęciem spektaklu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama