, sobota 7 grudnia 2019
Kultura na weekend... Republika Marzeń
"Borneo" fot: GOK ChybieDodaj do Facebook

Kultura na weekend... Republika Marzeń

MAT.PRAS.
Kultura na weekend... Republika Marzeń

"Republika Marzeń"

W piątek, 2 grudnia o godzinie 19:00, w salce AKF "Klaps" odbędzie się spotkanie z cyklu podróżniczego "Byłem tu". Natomiast w sobotę, 3 grudnia o godzinie 18:00, w Klubie pod Amfiteatrem rozpocznie się spektakl muzyczny "Republika Marzeń".

"Borneo"

To jedna z najstarszych cyklicznych propozycji AKF Klaps. Zainicjowana jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. W cyklu prezentujemy zdjęcia, filmy, materiały z najciekawszych miejsc świata, które odwiedzają mieszkańcy naszej miejscowości, a także zaproszeni goście i globtroterzy. Kilka razy w roku miłośnicy podróży spotykają się w naszym klubie i wymieniają się wrażeniami z odbytych przygód i ciekawych miejsc.

Zajrzymy do największej wodnej wioski świata, opowiemy o trzech nacjach – Malajach, Hindusach i Chińczykach, którzy żyją razem w pokoju. Borneo to też ogromny obszar pierwotnej dżungli, gdzie żyje jeszcze wiele nieodkrytych gatunków zwierząt. Tu spotkaliśmy jednych z ostatnich nomadów na świecie i mieszkaliśmy w tradycyjnych domach przyjaznych Kelabitów. Opowiemy też o kuchni – piekielnie ostrych potraw, tradycyjnym malajskim śniadaniu, aromatycznej wanilii i kakao. Będzie o buzującej przyrodzie, ludziach, kolorach i smakach.

"Republika marzeń"

Kolejna z muzycznych propozycji Ośrodka Kultury , realizowana wraz z grupą wokalną GOK w Chybiu. Tym razem sięgamy po materiał jednej z legendarnych grup polskiej sceny muzycznej jaką była „Republika” i jej fantastyczny lider jakim był Grzegorz Ciechowski. Mimo upływu lat jego twórczość i dokonania zespołu wciąż stanowią inspiracje dla młodych , a utwory takie jak „Kombinat” , „Śmierć w bikini”, „Biała flaga”, „Mamona”, „Masakra” weszły na stałe do historii polskiej muzyki.

Występują:, Michalina Wizner, Renata Kocur, Wioletta Matula, Karolina Dziendziel, Marta Kudrys, Kinga Strządała
Aranżacje muzyczne: Mariusz Bogaczyk
Choreografia: Sławek Orawiec
Scenariusz i realizacja: Rafał Cymorek

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ale się dzieje ho ho!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama