, środa 14 kwietnia 2021
Kultura na weekend: Make It Yourself
W trakcie festiwalowego afterparty w herbaciarni Laja zaśpiewa Katarzyna Duszkiewicz, prowadząca warsztaty z wokalu. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Kultura na weekend: Make It Yourself

W najbliższy weekend w Cieszynie rusza festiwal Make It Yourself w trakcie którego będzie można wziąć udział w warsztatach pozwalających na rozwój nowych umiejętności, a także zrobienia czegoś z niczego. Oprócz tego w całym powiecie odbywać się będzie wiele imprez kulturalno-rozrywkowych, w których warto wziąć udział.

W kinie

w Cieszynie

27 czerwca - 3 lipca Gdy budzą się demony, godz. 18.00

Epicka opowieść o rewolucjonistach i świętych, której akcja toczy się podczas hiszpańskiej wojny domowej. Także film o miłości i heroizmie w świecie zdominowanym przez zazdrość, nienawiść i przemoc. Dziennikarz Robert Torres wyrusza w podróż do Hiszpanii. Ma się tam spotkać ze swoim ojcem, Manolo Torresem, ale przede wszystkim szukać materiału do swojej książki. Wydawać by się mogło, że to historia, jakich wiele, ale nie wtedy, gdy bohaterem książki ma być Josemaria Escriva - założyciel Opus Dei. Całą historię spowija aura tajemnicy i po raz kolejny przekonujemy się, że w życiu prawdopodobnie nic nie dzieje się przypadkiem. Okazuje się, że ojciec Roberta nie tylko wychowywał się w tym samym mieście co Josemaria, ale w dzieciństwie był jego najlepszym przyjacielem. Jak to się stało, że jeden z przyjaciół wybrał drogę kapłaństwa, a drugi zaangażował się w brutalną wojnę domową? Robert Torres z każdą chwilą bliższy jest odkrycia zaskakującej prawdy...

Bilety: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg. - dla młodzieży uczącej się oraz rencistów i emerytów).

27 czerwca - 3 lipca Casanova po przejściach, godz. 20.15,

Właściciel antykwariatu, Murray Schwartz (Woody Allen) popada w problemy finansowe. Postanawia namówić przyjaciela, nieśmiałego kwiaciarza Fioravante (John Turturro) na spotkanie ze swoją dermatolog (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę u lekarza, a o spełnienie seksualnych fantazji znudzonej życiem pani doktor. Oczywiście za „skromną opłatą”. Fioravante, choć z oporami, przystaje na propozycję. Tak zaczyna się dochodowy biznes dwójki panów, który z dnia na dzień przynosi większe zyski, gdyż sława kochanka do wynajęcia zatacza coraz szersze kręgi. Jednak pewnego dnia Fioravante poznaje kolejną potencjalną klientkę, Avigal (Vanessa Paradis). To spotkanie odmieni na zawsze życie obojga.

Bilety: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg. - dla młodzieży uczącej się oraz rencistów i emerytów).

w Skoczowie

27 czerwca Oniegin, godz. 19.00,

Petersburg, Rosja, rok 1820. Eugeniusz Oniegin jest jedną z najlepszych partii w mieście, pomimo swego niesławnego cynizmu wobec wszelkich spraw serca. Wydawszy wszystkie pieniądze, z ulgą przyjmuje wieść o spodziewanej śmierci bogatego wuja, po którym ma odziedziczyć wiejski majątek. Oniegin wyjeżdża z miasta. W wiejskiej posiadłości wuja Oniegin jest wyobcowany ze swym wyrafinowaniem mieszczucha. Nowy posiadacz ziemski nie żywi zbytniego zamiłowania do natury czy miejscowych ludzi, a jego radykalne poglądy dotyczące wydzierżawiania gruntu chłopom są przyjmowane z pewną niechęcią. Sam, choć nie samotny, Oniegin poznaje swego sąsiada, Włodzimierza Lenskiego, które to spotkanie zaowocować ma serdeczną przyjaźnią. Lenski przekonuje Oniegina, by ten towarzyszył mu podczas wizyty w domu Larina, gdzie ma się zobaczyć z obiektem swej namiętności, narzeczoną, Olgą Lariną.

w kinie Central w Czeskim Cieszynie

27 czerwca Transformers: Wiek zagłady, godz. 17.45,
28-29 czerwca Transformers: Wiek zagłady, godz. 20.00,

Ludzkość próbuje dojść do siebie po wydarzeniach, które miały miejsce w ostatnim czasie. Zarówno Autoboty jak i Decepticony praktycznie zniknęły z naszej planety. Mimo to nie wszyscy zapomnieli o ich istnieniu. Grupa naukowców i biznesmenów stara się, jak najwięcej dowiedzieć o technologii Transformersów, co często popycha ich do przekraczania granic, których nigdy nie powinni naruszać. Tymczasem na Ziemię powracają Decepticony i ponownie rozpoczyna się walka dobra ze złem.

Bilety: 120 Kč.

27 czerwca 72 godziny, godz. 20.00,

Tajny agent na usługach organizacji zwalczającej terrorystów - Ethan Runner (Kevin Costner) planuje zakończyć karierę i odbudować rodzinne relacje z żoną (gwiazda "Gladiatora" - Connie Nielsen) i córką (nominowana do Nagrody Akademii - Hailee Steinfeld). Jednak emerytura nie jest mu pisana. Otruty i podstępem zmuszony do współpracy z organizacją, dostaje 72 godziny na zlikwidowanie jednego z najniebezpieczniejszych terrorystów świata. Nagrodą za wykonanie zadania będzie substancja, która zneutralizuje truciznę i ocali życie Ethana. Zadania nie ułatwia mu fakt, że w trakcie ryzykownej misji musi równocześnie zajmować się nastoletnią córką.

Bilety: 100 Kč.

28-29 czerwca Klopsiki kontratakują, godz. 15.45,

Świat wreszcie poznał się na geniuszu konstruktora Finta Lockwooda. Został nawet zaproszony do współpracy przez firmę, która wymyśla różne nowoczesne technologie ułatwiające życie. Niestety, Flint nagle dowiaduje się, że jego poprzedni, nieudany wynalazek - maszyna zmieniająca wodę w żywność - nadal działa. Ale teraz produkuje niebezpieczne jedzeniowo-zwierzęce hybrydy (jerzęta? zwijedzenie?). Maszynę koniecznie trzeba unieszkodliwić, a los świata znowu spoczywa w rękach Flinta.

Bilety: 100 Kč.

28-29 czerwca Sąsiedzi, godz. 17.45,

Kelly (Rose Byrne), Mac (Seth Rogen) i ich mała córeczka cieszyli się spokojem cichej ulicy uroczego przedmieścia, gdzie mieszkali. Do czasu, gdy do domu obok wprowadziło się studenckie bractwo i zaczęło się tam toczyć intensywne i głośne życie towarzyskie. Dzień po dniu Mac prosił szefa bractwa, Teddy'ego (Zac Efron), by młodzi ludzie przestali hałasować, a Teddy oczywiście obiecywał ciszę. Ale jakaż studencka impreza odbywa się po cichutku? W końcu którejś nocy Mac wezwał policję i mocno tym bractwo rozdrażnił. No i wtedy rozpoczęła się prawdziwa sąsiedzka wojna podjazdowa! Która ze stron będzie przebieglejsza, złośliwsza i mocniej dokuczy sąsiadom?

Bilety: 110 Kč.

26 czerwca

Trwa Letnia Akademia Gier

Już po raz drugi studenci Uniwersytetu Śląskiego spotkają się w Cieszynie, by pod okiem wykładowców i specjalistów z branży gier wideo tworzyć prototypy własnych gier komputerowych. Natomiast wszyscy pozostali pasjonaci gier będą mogli wybrać się na warsztaty, spotkania, wystawy do Zamku Cieszyn, który jest partnerem wydarzenia organizowanego przez Wydział Artystyczny UŚ. Wśród zaproszonych gości są przedstawiciele firm Techland, The Farm 51, Vivid Games, Incuvo i Alviernia Studios. Wykłady i szkolenia będą dotyczyć historii gier komputerowych, współczesnego rynku produkcji gier, metod i technologii wykorzystywanych podczas procesu produkcji, gier indie, a także wykorzystania dźwięku w grach wideo. Własne warsztaty i odczyt przedstawi również Jarosław Kujda, założyciel słynnego na całym świecie zespołu Mikro Orchestra, grającego muzykę elektroniczną przy użyciu kieszonkowych konsol do gier. - Na spotkania ze specjalistami z branży gier zapraszamy do Zamku Cieszyn 26 czerwca (godz. 15.00-19.00) oraz 27 czerwca (godz. 10.00-13.00). 24 czerwca od 16.00 będą trwały warsztaty tworzenia gier dla każdego prowadzone przez firmę INCUVO. Natomiast o 18.00 zaplanowano otwarcie wystawy starego sprzętu komputerowego i konsol gier. Ostatniego dnia, w piątek, o 16.00 będzie można zobaczyć efekty pracy studenckich zespołów projektowych i ich prototypy gier, a także wybrać się na koncert zespołu Mikro Orchestra (godz. 19.00). Udział w zespołach projektowych tylko dla studentów UŚ z kierunków i specjalności związanych z projektowaniem gier. Imprezy w Zamku Cieszyn otwarte dla wszystkich, na część z nich obowiązuje nieodpłatna rejestracja poprzez stronę www.wart.us.edu.pl. Informacje można także znaleźć na: www.zamekcieszyn.pl.

Masaż dźwiękiem gongów tybetańskich

Cafe Muzeum przy ulicy Regera w Cieszynie zaprasza na kolejny masaż dźwiękiem gonów tybetańskich, który tym razem odbędzie się w czwartek, 26 czerwca o godz. 18.00. Czas trwania "kąpieli" w dźwiękach gongów tybetańskich wyniesie ok. godzinę. - Gongi tybetańskie, to wspaniałe i piękne instrumenty muzyczne, wydające dźwięki, które przenikają całe ciało, sprawiając, że słucha się ich każdą komórką naszego organizmu. Masaż dźwiękiem gongów, to zabieg trwający kilkadziesiąt minut. Osoba masowana siedzi w fotelu lub leży wygodnie i "płynie" wraz z tym co słyszy - przekonują organizatorzy i zachęcają do udziału w bezpłatnym spotkaniu z dźwiękami gongów.

27 czerwca

Spotkanie w Książnicy Cieszyńskiej

W piątek, 27 czerwca o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej odbędzie się spotkanie autorskie z Grzegorzem Wnętrzakiem, który zaprezentuje swoją książkę pt.: "Stosunki narodowościowe i polityczne na pograniczu Śląska Cieszyńskiego i Galicji w latach 1897-1920". Grzegorz Wnętrzak (ur. 1979 r. w Bielsku-Białej), historyk i europeista, wykłada w Katedrze Studiów Interkulturowych Uniwersytetu Warszawskiego. Autor wielu artykułów poświęconych historii Śląska Cieszyńskiego i Małopolski w XIX i XX wieku, zwłaszcza w zakresie stosunków etnicznych, kulturowych i politycznych. Interesuje się szczególnie wpływem religii na kształtowanie się tożsamości narodowościowej w Europie Środkowej i Wschodniej w XIX i XX wieku. Publikował m.in. w “Przeglądzie Historyczno-Wojskowym", “Pamiętniku Cieszyńskim", “Zaraniu Śląskim" czy “Perspektywach Kultury". Więcej na temat spotkania autorskiego można przeczytać tutaj.

Promocja 6. tomu Rocznika Wiślańskiego

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia serdecznie zapraszają na promocję VI tomu Rocznika Wiślańskiego, która odbędzie się w piątek, 27 czerwca o godz. 17.00 w sali Domu Zborowego w Wiśle. W programie: prezentacja multimedialna pt. "Wisła - lata dwudzieste, lata trzydzieste" (Danuta Szczypka, Renata Czyż),, występ Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle (pod dyrekcją Marii Śliż), prezentacja 6 tomu Rocznika Wiślańskiego (dr Wacław Gojniczek, UŚ).

Muzyczne popołudnie w Avion/Noiva

Biblioteka Miejska w Czeskim Cieszynie zaprasza na muzyczne popołudnie, którego gościem będzie Petra Furikova & Band (jazz, szansony, folk). Koncert odbędzie się w Czytelni i Kawiarni Avion/Noiva w Czeskim Cieszynie (ul. Główna 1). Wstęp: 50 Kč.

Wieczór z Gackiem

Fundacja im. Zofii Kossak zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w spotkaniach wakacyjnych połączonych motywem nietoperzy w ramach projektu “Nietoperz - fajny zwierz”. - Wszystkie osoby zainteresowane tematyką nietoperzową, wieku od 0-100 lat, zapraszamy na wieczorne spotkanie nt. gacków 27 czerwca, 25 lipca i 30 sierpnia na godz. 18.15. Prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną poprowadzi biolog, członkini Góreckiego Koła Przyrodniczego - Natalia Kisza. Po prezentacji, o zachodzie słońca będziemy obserwować nietoperze w parku z użyciem detektora, dzięki czemu będziemy mogli poznać nadlatujący gatunek! Na "Wieczór z Gackiem” nie obowiązują zapisy, a wstęp jest bezpłatny - zachęcają organizatorzy.

Obywatel GC w Chybiu

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na wieczór z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego w wykonaniu grupy wokalnej GOK, który odbędzie się w piątek 27 czerwca o godz. 19.00 w Klubie "Pod Amfiteatrem" w Chybiu (ul. Bielska 51). - Grzegorz Ciechowski to nie tylko "Republika", nie tylko rockowa strona wieloletniej twórczości artysty. To również "Obywatel GC" , Grzegorz z Ciechowa, kompozytor muzyki filmowej i precyzyjny producent artystyczny wielu wykonawców. Wyciszony, nieco abstrakcyjny i przede wszystkim pełen poezji. W tym wydaniu interesujący nas najbardziej. Kameralny, ale jednak zaskakujący pomysłami nowy projekt muzyczny, myślę ze sprawi Państwu wiele przyjemności - zachęcają organizatorzy. Podczas koncertu wystąpią: Justyna Stokłosa oraz Natalia Pisarek. Aranżacje muzyczne i przygotowanie wokalne wykona Mariusz Bogaczyk. Choreografia: Sławek Orawiec Scenariusz i realizacja Rafał Cymorek. Bilety w cenie: 5 zł i 3 zł (ulgowy). ilość miejsc ograniczona.

Spacer otwarty po placu Hajduka

Świetlica Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie zaprasza na spacer otwarty po placu Hajduka. - Plac odjazdowy, punkt przesiadkowy, węzeł komunikacyjny, dworzec - samych określeń opisujących teren w centrum miasta, stanowiący niechcianą wizytówkę Cieszyna, jest dużo i mogą się mylić. Dla większości z nas przyszłość miejsca, niezależnie od nazwy, jest jednak zupełnie niejasna. Tym bardziej, że od dłuższego czasu nie widać tam znaczących zmian. Wśród mieszkańców temat dworca stanowi jeden z głównym punktów dyskusji nad przyszłością Cieszyna. 26 czerwca na sesji rady miejskiej częściowo ma rozstrzygnąć się los budynku, który planowano utworzyć na miejscu dawnego dworca PKS. Podczas spaceru chcemy uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania i postawić nowe, rozwiać wątpliwości. Na spacer zapraszamy mieszkańców, przedstawicieli władz, architektów, inicjatorów akcji wokół placu Hajduka, które miały miejsce do tej pory. Podczas spaceru chcemy więc uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania i postawić nowe, rozwiać wątpliwości. Na spacer zapraszamy mieszkańców, przedstawicieli władz, architektów, inicjatorów akcji wokół placu Hajduka, które miały miejsce do tej pory - wyjaśniają organizatorzy spaceru, który wyruszy w piątek, 27 czerwca o godz. 17.00 z peronu I Dworca PKP w Cieszynie.

"Dawno temu na granicy..."

Muzeum Śląska Cieszyńskiego zaprasza na wernisaż wystawy pod tytułem "Dawno temu na granicy...", który odbędzie się w piątek, 27 czerwca o godz. 16.00 w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Śląska Cieszyńskiego (ul. Regera 6, Cieszyn). Wystawa powstała z okazji 10. rocznicy przystąpienia Polski i Czech do Unii Europejskiej. Ekspozycja przypomni czasy niedawne, a jednocześnie tak odległe, kiedy Cieszyn i Czeski Cieszyn dzieliły budynki celne, a przejście na drugą stronę Olzy było prawie sukcesem. W zbiorach muzeum oraz prywatnych znajduje się wiele pamiątek związanych z tamtym okresem. Na wystawie znajdą się m.in. dawne paszporty, przepustki, zaproszenia i inne dokumenty uprawniających do przekroczenia granicy, historia poszczególnych mostów na Olzie w Cieszynie, mundury służb celnych i wojskowych, rarytasy z przemytu itd. Wystawa czynna będzie do 14 września 2014.

Zatańczą charytatywnie dla Tomka

Młodzież i nauczyciele gimnazjum w Chybiu zapraszają w piątek, 27 czerwca na imprezę "Tańczmy z Sercem". Jej organizacja związana jest z inicjatywą młodzieży, która chce wspomóc proces leczenia i rehabilitacji ich rówieśnika Tomasza Mrózka, ucznia gimnazjum w Mnichu. Miejsce zabawy - hala sportowa w Chybiu. W czasie imprezy chętni wezmą udział w zajęciach z ZUMBY. Muzykę i choreografię przygotowały uczennice klas drugich i pierwszych pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego. Początek imprezy godz. 18.00. W trakcie zabawy będzie możliwość zakupu ciast przygotowanych przez uczniów gimnazjum w Chybiu i ich rodziców.

Projekcja filmu "Lewiatan" w Cafe Muzeum

Cafe Muzeum w Cieszynie zaprasza na projekcję "Lewiatan", która odbędzie się w piątek, 27 czerwca o godz. 18.00. Film ukazuje istotę państwa opiekuńczego, które niczym biblijny potwór żywi się własnością i wolnością swoich obywateli. Ci ostatni, a przynajmniej większość z nich, nieświadomie współpracuje jednak z owym potworem, zakładając naiwnie jego bezinteresowność. Film, na który składają się wypowiedzi m.in. dra Alejandra Chafuena, Jana Michała Małka (założyciela PAFERE), Stanisława Michalkiewicza, prof. Michała Wojciechowskiego i Rafała Ziemkiewicza, pozwala lepiej zrozumieć istotę i mechanizm państwa opiekuńczego. Projekcja filmu będzie stanowiła podstawę do dyskusji, którą poprowadzi dr hab. Dariusz Juruś, z gościem wieczoru red. Stanisławem Michalkiewiczem.
Wstęp wolny.

Wyprawy rowerowe ustroniaków

Muzeum Ustrońskie zaprasza na spotkanie pod nazwą: "Wyprawy rowerowe ustroniaków", które odbędzie się w piątek, 27 czerwca o godz. 17.00. Gośćmi spotkania będą: Krzysztof Brachaczek, Zdzisław Brachaczek, Artur Bubik, Samuel Grabiec, Rafał Korzeń, Piotr Martynek, Grzegorz Nieurzyła, Jacek Piechocki i Łukasz Ząber. Uczestnicy opowiedzą o wyprawach rowerowych dalszych i bliższych, zarówno w kraju, jak i za granicą, o swoich przeżyciach, wątpliwościach, sukcesach, miłych, ale i trudnych chwilach itp. Relacje będą zobrazowane zdjęciami i filmami.

95-lecie chóru mieszanego "Gloria"

W piątek, 27 czerwca o godz. 17.00 w ewangelickim kościele Św. Trójcy w Skoczowie odbędzie się koncert jubileuszowy z okazji 95-lecia chóru mieszanego "Gloria". Podczas koncertu, oprócz jubilata, wystąpią: Zespół Dziecięco-Młodzieżowego "Datelinky" i chór mieszany ze słowackiego miasta Dudiniec, chór z rumuńskiego miasta Nadlac oraz wielu zagranicznych i krajowych gości.

Wystawa "Bocian nasz" w Cieszynie

Urząd Miasta Cieszyn i TAURON Dystrybucja zapraszają na otwarcie wystawy "Bocian nasz" - pokazującą życie w bocianim gnieździe. Otwarcie wystawy odbędzie się na cieszyńskim rynku w piątek, 27 czerwca o godz. 10.00.

28 czerwca

Make It Yourself

W dniach 28-29 czerwca w Cieszynie odbywać się będzie kolejna edycja festiwalu Make It Yourself, w trakcie którego będzie można wziąć udział w warsztatach pozwalających na rozwój nowych umiejętności, a także zrobienia czegoś z niczego. Wśród szerokiego wachlarza warsztatów, warte polecenia są zajęcia związane z nauką szydełkowania, szycia i robótek na drutach, robienia biżuterii i dekoracji (szydełkowa, steampunkowa, recyklingowa, z drutu florystycznego), decoupage`u, footbag`u, neuroestetyki, wykonywania notesów, linorytu, granny square. W Cieszyńskim Domu Narodowym zostanie także zorganizowane stoisko z rękodziełami, a w trakcie festiwalowego afterparty w herbaciarni Laja zaśpiewa Katarzyna Duszkiewicz, prowadząca warsztaty z wokalu. Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu można znaleźć na stronie www.miy.cieszyn.pl, jak i na profilu imprezy w portalu internetowym Facebook.com. Na stronie festiwalu można również kupić karnety oraz zarezerwować miejsce na warsztatach. Więcej na temat festiwalu można przeczytać również tutaj.

Noc Świętojańska w Brennej

W sobotę, 28 czerwca Ośrodek Promocji Kultury i Sportu Gminy Brenna zaprasza na Noc Świętojańską, która odbędzie się w Park Turystyki w Brennej (ul. Malinowa 2). - Noc Świętojańską tradycyjnie rozpoczniemy nabożeństwem w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Nie zabraknie uroczystego pochodu, który wyruszy na amfiteatr po uroczystym poświęceniu ognia, którego obrządek przygotuje tradycyjnie zespół “Brenna” - zachęcają organizatorzy. W ramach Nocy Świętojańskiej na scenie wystąpią: Kapela Pieczarki, Johnny Band, Zespół Regionalny Brenna, Kapela “Sarpacka”, Kapela Maliniorze oraz Orkiestra Czesława Grenia. Początek imprezy o godz. 18.00.

XS Energy Party w Klubie Dziupla

Klub Dziupla w Czeskim Cieszynie zaprasza na XS Energy Party w klimacie electro, house, electro swing, drum and bass. Podczas sobotniej imprezy wystąpią DJ'e: KRIS aka SUBFLEX, MAJKL aka M-CORE, MUSHKA oraz K2 PROJECT. Wstęp: 60 Kč (w cenie drink energetyczny). Początek imprezy godz. 19.00.

Fiesta, fiesta, fiesta

Miejski Dom Kultury "Prażakówka" w Ustroniu zaprasza na trzy godziny wspaniałej zabawy w stylu meksykańskim, cygańskim i dzikiego zachodu w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego "Fiesta". Wielobarwna impreza odbędzie się w sobotę, 28 czerwca o godz. 18.00 w ustrońskim amfiteatrze. Wstęp wolny.

U Kossaków rusza pracownia graficzna

28 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich startują zajęcia z zakresu pracowni graficznej dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia są przygotowane dla młodzieży w wieku 11+ oraz dorosłych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a spotkania w ramach pracowni graficznej będą odbywać się cyklicznie, jeden / dwa razy w miesiącu do października tego roku. Pierwsze spotkanie w ramach pracowni graficznej odbędzie się w sobotę, 28 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich. Start o godz. 11.00, a planowane zakończenie o godz. 14.00. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Piknik Leśny w Istebnej

Nadleśnictwo Wisła i Koła Łowieckie: Olza, Głuszec, Jarząbek i Istebna zapraszają na piknik Leśny w Istebnej, który odbędzie się w sobotę, 28 czerwca w amfiteatrze. W programie m.in. występ Kabaretu RAK, czyli Krzysztof Hanke, Krzysztof Respondek i Grzegorz Poloczek, a także wiele dobrej zabawy i myśliwskich zwyczajów. Początek imprezy o godz. 14.00.

29 czerwca

Park JAM na Campingu Olza

W niedzielę, 29 czerwca Park Pod Wałką w Cieszynie stanie się prawdziwą mekką Hip Hopu, podobnie jak w latach '70 Cedar Park czy Bronx River Park, gdzie miały miejsce pierwsze imprezy Hip Hopowe! Nie będzie to kolejny festiwal z wielką sceną, oślepiającymi reflektorami, wydzielonymi sektorami i sztywnymi zasadami. W programie: koncerty Hip-hop - Pięciu Headlinerów, Graffiti Jam - Wholepark, Breakdance JAM oraz Grill Party. - Na pierwszą edycję cyklu Park JAM wybraliśmy pięciu najciekawszych naszym zdaniem artystów dumnie reprezentujących Polski Hip Hop, zarówno tych którzy mieli duży wkład w tworzenie tej kultury w Polsce w latach 1995/1996 będących złotą erą polskiego Hip Hopu oraz młodych wilków, którzy swoimi nagraniami udowadniają, że Hip Hop ciągle żyje - zachęcają organizatorzy i wymieniają takich artystów jak: JWP, Bez Cenzury, Małpa, Quebonafide oraz Sztigar Bonko. Dodatkową atrakcją jest to, że gościem specjalnym Park JAMu będzie Jeru the Damaja z Brooklynu. Oprócz koncertów w ramach imprezy odbędzie się tzw. Knowledge Spot: wykład na temat historii, pionierów oraz ideologii kultury Hip Hop, który poprowadzi Zulu Kuki (Universal Zulu Nation/Polska Północna) Hip Hopowy aktywista, który szczególnie troszczy się o rozwój piątego elementu kultury Hip Hop, jakim jest wiedza i świadomość. Ceny biletów: bilet typu "Preorder" (I pula - 200 szt) w cenie: 30 zł (obejmuje parking oraz miejsce na polu namiotowym), bilet do zakupu w dniu rozpoczęcia Park Jam w cenie: 40 zł (obejmuje parking oraz miejsce na polu namiotowym), bilet typu "VIP / All inclusiv", w cenie: 60 zł (obejmuje parking oraz miejsce na polu namiotowym, drink powitalny, bon na jedzenie, bon na napój/piwo, Meet&Greet). Oprócz sprzedaży internetowej bilety są dostępne również w sklepie Chrom w Cieszynie (ul. Głęboka 21), oraz TONYTOUR w Czeskim Cieszynie (ul. Bezrucova 36). Więcej informacji na stronie www.parkjam.pl. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Z widokiem na wakacje - plenerowe spotkanie z tradycją

W niedzielę, 29 czerwca o godz. 17.00 na Wzgórzu Kaplicówka w Skoczowie odbędzie się plenerowe spotkanie z tradycją "Z widokiem na wakacje". W programie otwarcie altany, smażenie jajecznicy oraz koncert: Łukasz Orawski & Wojciech Mucha w utworach Jaromira Nohavicy.

Gitaryn - Akustyczny Rynek 2014

Miasto Ustroń oraz F.H.U. JAPI Ustroń zapraszają na III Spotkania z Piosenką Turystyczną "Gitaryn - Akustyczny Rynek 2014", które odbędą się w niedzielę, 29 czerwca o godz. 17.00 na ustrońskim rynku. Na scenie zaprezentują się wykonawcy z własnym akompaniamentem, akompaniatorem, zespoły, których występy będą akustyczne, nagłaśniane przy pomocy mikrofonów. Wyjątkiem są instrumenty akustyczne, przystosowane do podłączenia do nagłośnienia. W ramach występu każdy z wykonawców może zaprezentować maksymalnie 3 piosenki. Gwiazdą konkursu III Spotkań z Piosenką Turystyczną "Gitaryn - Akustyczny Rynek 2014", będzie Wolna Grupa Bukowina, która wystąpi na ustrońskim rynku o godz. 19.30.

Warsztaty sutaszu w Górkach Wielkich

W niedzielę, 29 czerwca o godz. 11.00 Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach sutaszu czyli technice szycia biżuterii o fantazyjnych kształtach i kolorach, wykorzystującej haft ręczny. Techniką sutaszu można wykonać kolczyki, bransoletki, broszki czy breloki do kluczy. Warsztaty potrwają 5h. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy pod nr tel. 338510351 lub na adres e-mail: gren.fundacja@gmail.com. Zapisy trwają do 28 czerwca lub do wyczerpania miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Artystycznie u Kossaków dofinansowanego ze środków Gminy Brenna.

"Solus Christus" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny

Parafia Ewangelicko-Augsburska Wisła-Centrum oraz Wiślańskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, który odbędzie się w niedzielę, 29 czerwca o godz. 17.00 w kościele Ewangelicko-Augsburskim Ap. Piotra i Pawła w Wiśle. "Solus Christus" to jednoczęściowy koncert pieśni w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".Program dedykowany wiernym Kościoła Ewangelickiego złożony z opracowań utworów autorstwa między innymi: Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, François-Josepha Gosseca, Césara Franca. W programie znajdują się także utwory autorstwa założyciela i patrona Zespołu "Śląs" Stanisława Hadyny. Program "Solus Christus" rozpoczynają hymny "Gaude Mater" oraz "Warownym grodem" - pieśń z 1529 roku, która w czasach Marcina Lutra była hymnem reformacji, a dziś śpiewana jest podczas nabożeństw w większości kościołów protestanckich. W dalszej kolejności można wysłuchać najbardziej znanych i popularnych pieśni ewangelickich m.in.: "Toruj Jezu sam", "Ojcowski dom" czy "Jezu mój krasny", a także pieśni w opracowaniu Stanisława Hadyny: "Wierzyć mnie Panie ucz", "Imię Jezusa", "Widząc jak ktoś płacze", "Za rękę weź mnie Panie", "Ojcze nasz". Program przygotowany z okazji 500-lecia Kościoła Ewangelickiego w Polsce, przypadającego na rok 2017. Bilety w cenie: 15 zł do nabycia w Wiślańskim Centrum Kultury od pn do pt. w godzinach: 8.00-16.00. Rezerwacja biletów (z możliwością odbioru przed koncertem) pod tel. 33 855 3447

Niedziela z Bankiem Spółdzielczym z okazji Święta Spółdzielczości Bankowej

Bank Spółdzielczy w Cieszynie zaprasza do udziału w wydarzeniu "Niedziela z Bankiem Spółdzielczym", które odbędzie się w cieszyńskiej siedzibie banku przy ul. Kochanowskiego 4, w niedzielę 29 czerwca w godz. od 13.00 do 17.00. Wydarzenie ma charakter otwarty. - Chcielibyśmy, aby nasze spotkanie było dla Państwa miłym urozmaiceniem świątecznego dnia oraz przyczyniło się do lepszego poznania naszego Banku. Postanowiliśmy otworzyć nasz Bank od strony "kulis". Zależy nam na tym, aby przybliżyć Państwu schemat pracy w banku, jego zaplecze, zapoznać z nowymi technologiami, a także długoletnią historią naszego Banku - słowem: dać się bliżej poznać. Oczywiście to nie jedyne atrakcje, które zaplanowaliśmy. Przewidzieliśmy również konkursy i zabawy dla dzieci, bo spotkanie ma charakter rodzinny - przekonują organizatorzy "Niedzieli z Bankiem Spółdzielczym", która organizowana jest z okazji Święta Spółdzielczości Bankowej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama