, wtorek 19 czerwca 2018
Kultura na weekend... III Festiwal Sera
Dla mieszkańców Śląska Cieszyńskiego przygotowano również liczne muzyczne atrakcje.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Kultura na weekend... III Festiwal Sera

red.
W najbliższy weekend królować będzie tradycja. W Wiśle odbędzie się III Festiwal Sera, a w Koniakowie Dni Koronki Koniakowskiej. Dla mieszkańców Śląska Cieszyńskiego przygotowano również liczne muzyczne atrakcje.

III Festiwal Sera

Od 12 do 13 sierpnia potrwa organizowany przez Kolej Linową Skolnity III Festiwal Sera. Zobaczymy pokaz wyrobu serów, stoiska z serami, wyrobami regionalnymi i ciastami, pokaz wyrobu kwiatów z bibuły, koronki koniakowskie, występy kapeli góralskich i gawędy góralskie. Podczas imprezy będzie można skosztować serów owczych, bundzu i bryndzy. Zapraszamy przez cały weekend od godziny 13:00 do Wisły na Górną Stację Kolei Linowej Skolnity.

Dni Koronki Koniakowskiej

Jest wizytówką Koniakowa, pod koniec czerwca trafiła na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO, a nawet została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Teraz będzie obchodzić swoje święto. Koronka koniakowska − wykonywana z białych i kremowych nici bawełnianych, przedstawiająca liczne i unikatowe motywy przyrodnicze. O koniakowskie dobro trzeba dbać, dlatego już w najbliższy weekend (12 – 15 sierpnia) odbędą się Dni Koronki Koniakowskiej.

Szczegółowy program dostępny w artykule: Zapraszamy na Dni Koronki Koniakowskiej.

Gwiazda Wakacji − DODA

W tym roku Gwiazdą Wakacji w Brennej będzie Dorota Rabczewska znana jako DODA. To nieustannie popularna osoba w Polsce. Stacja CNN umieściła ją na liście najbardziej znanych na świecie Polaków w całej historii kraju. W Brennej zaśpiewa już 12 sierpnia br. o godzinie 20:00 w Amfiteatrze w Parku Turystyki − Brenna Centrum.

Lato w Dębowcu

Gminny Ośrodek Kultury w Dębowcu na lato 2017 przygotował cykl imprez, które ściągają co niedzielę wielu turystów. Nie inaczej będzie już 12 sierpnia, ponieważ w scenerii tężni solankowej wystąpi Dabliu Age. Filip Huget, Wojciech Huget, Damian Szczypka, Jan Wajdzik oraz Tymoteusz Huget zaprezentują się w dębowieckim Parku Jubileuszowym o godzinie 17:00.

Koncert w Avionie

W piątek 11 sierpnia o godz. 17:00 zapraszamy do Avionu na niecodzienny koncert – połączenie wiolonczeli, śpiewu i gitary − przeniesie do innego świata gwarantowane. Zabrzmią znane utwory w nietypowym wykonaniu. Zespół zagra w składzie: Paulina Bukowczan – wokal, Karolina Woźnica – wokal, Roksana Kluz – wiolonczela, Kuba Kominek – gitara.
Wejściówki 70 koron, dla członków klubu AKROPOL 50 koron.
Organizatorzy proszą o rezerwację miejsc.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wszystko fajnie pieknie - tylko czy aby redakcja nie zapomniała, że w cieszynie też się dzieją fajne rzeczy np. impreza na zamku czy projekcje plenerowe na rynku...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama