, niedziela 5 lipca 2020
Kultura na weekend... Festiwal Kolorów
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi weekendowymi propozycjami. fot: COKDodaj do Facebook

Kultura na weekend... Festiwal Kolorów

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi weekendowymi propozycjami. Będzie kolorowo, smacznie oraz nastrojowo. Przez najbliższe dni warto zajrzeć na cieszyńskie Wzgórze Zamkowe, do Dworu Kossaków w Górkach Wielkich, do Amfiteatru w Chybiu oraz za Olzę do Avionu.

Festiwal Kolorów - Festival Barev

To pierwszy tego typu festiwal organizowany w mieście nad Olzą! Co ważne, otwarty i darmowy dla wszystkich. Przyjdź i pokoloruj siebie i swoich najbliższych. Nieważne ile masz lat czy jakiej muzyki słuchasz. Najważniejszy jest uśmiech. Na Festiwalu poza kolorową energią i koncertową muzyką, znajdzie się wiele innych ciekawych atrakcji. Będzie to również okazja do poznania wielu nowych ludzi. Zapraszamy na Wzgórze Zamkowe już w tą sobotę (19.08.) o godzinie 15:00.

Artystyczne Lato u Kossaków 2017 - Grzegorz Turnau & Jacek Królik

Wieczór Sowich Piosenek to dwoista propozycja. Po pierwsze – spotkanie dwóch kolegów – Grzegorza Turnaua i Jacka Królika, z których jeden nie umie grać na gitarze, a drugi na fortepianie. Po drugie – wieczór składa się z piosenek „sowich” (co sugeruje mądrość, ale i drapieżność), a więc nie tylko „swoich” (zamiana dwóch liter otwiera pole do wielu cytatów). W programie są więc utwory z tekstami w co najmniej dwóch językach, niektóre dwa razy bardziej znane od innych. Po trzecie – obaj panowie dwoją się (a nawet troją), by zatuszować brak innych instrumentów, i to przez blisko dwie godziny. W programie, poza utworami z repertuaru Grzegorza Turnaua, piosenki m.in. Billy Joela, Marka Grechuty, Johna Lennona i Starszych Panów. Zapraszamy na 19 sierpnia o godzinie 20:00 do Dworu Kossaków w Górkach Wielkich!

Transgraniczny Jarmark Ekologiczny

Gminny Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Ekologiczne "EKO - Życie" po raz kolejny zapraszają całe rodziny na Transgraniczny Jarmark Ekologiczny 2017. Tym razem proponują muzyczne spotkanie z Chybską Orkiestrą Rozrywkową. Tradycyjnie pojawią się wystawcy żywego inwentarza, lokalnych specjałów kulinarnych, roślin, ludowej twórczości, a także promujący zdrowy i ekologiczny tryb życia.
Program Jarmarku (20.08.) - Amfiteatr w Chybiu:
10:00 - otwarcie stoisk
11:00 - 13:00 - prezentacja Grupy Motocyklowej
13:00 - 14:00 - prezentacje stoisk handlowych
14:30 - 15:00 - konkursy, zabawy
15:00 - Chybska Orkiestra Rozrywkowa - koncert
Zapraszamy! Wstęp wolny!

Sebastian Mucha w Avionie

W piątek (18.08.) serdecznie zapraszamy o godzinie 16:30 do Avionu w Czeskim Cieszynie na akordeonowy koncert. Zagra Sebastian Mucha a usłyszeć będzie można np. francuskie, polskie i czeskie utwory oraz słynne światowe kompozycje.
Wejściówki 70 koron, dla członków klubu AKROPOL 50 koron.
Organizatorzy proszą o rezerwację miejsc.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama