, wtorek 17 lipca 2018
Kultura na weekend… 54. Tydzień Kultury Beskidzkiej
TKB to największa w kraju i jedna z największych imprez folklorystycznych w świecie.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Kultura na weekend… 54. Tydzień Kultury Beskidzkiej

red.
Przed nami weekend, na który czekało wielu z nas. Już w tą sobotę rozpoczyna się 54. Tydzień Kultury Beskidzkiej czyli 9 dni pełnych folkloru z całego świata. Warto również przy okazji odwiedzić Ustroń – gospodarza Lata z książką, a także sprawdzić kameralne weekendowe propozycje jakie przygotował klub Blady Świt oraz Avion w Czeskim Cieszynie.

Tydzień Kultury Beskidzkiej

TKB to największa w kraju i jedna z największych imprez folklorystycznych w świecie. Blisko 100 zespołów pieśni i tańca z kilkunastu państw na różnych kontynentach, 4 tysiące tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 50 kilkugodzinnych wieczornych koncertów na dużych plenerowych estradach, odbywających się równocześnie w kilku miejscowościach przez kolejnych 9 dni. Część zespołów uczestniczy w dwóch imprezach konkursowych: Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu i Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych w Wiśle. Wiele imprez towarzyszących, takich jak przedpołudniowe koncerty kapel, uliczne korowody, wystawy, kiermasze i Targi Sztuki Ludowej w Żywcu. Już w ten weekend serdecznie zapraszamy do Amfiteatru im. Stanisława Hadyny. 29 lipca o godzinie 17:00 zobaczymy tam zespoły z Wisły, Rybarzowic, Legnicy, Milówki, Londynu, Brennej i Gruzji. Natomiast 30 lipca o godzinie 17:00 przed publicznością wystąpią zespoły z Wisły, Ustronia, Kóz, Kasiny Wielkiej, Bielska-Białej, Żywca, Siemianowic i Grecji.

Muzyczne lato w Avionie
W piątek 28 lipca o godz. 17:00 serdecznie zapraszamy na kolejny już koncert w ramach Muzycznego lata w Avionie. Zagra i zaśpiewa Beata Bocek, artystka współpracująca np. z Jarkiem Nohavicą. Zabrzmi autorska twórczość artystki w kilku językach i towarzystwie instrumentów takich jak akordeon, ukulele, koncovka i gitara. Wejściówki 70 koron, dla członków klubu AKROPOL 50 koron.

Chris Ellys w klubie Blady Świt
Już 28 lipca o godzinie 20:00 w Czeskim Cieszynie w klubie Blady Świt, w ramach europejskiej trasy koncertowej, wystąpi muzyk i kompozytor Chris Ellys. Zdobywca nagrody Tootoot Top Fan Band 2016. Porównywany jest nawet do Eda Sheerana, Damiena Rice'a czy Stu Larsena. Widzowie mogą się więc spodziewać spokojnego, nastrojowego, bardzo intymnego koncertu z gitarą i wokalem Chrisa. Wstęp na koncert jest bezpłatny!

Lato z książką
W ten weekend do Ustronia zawita Lato z książką. To jedyna inicjatywa czytelnicza w Polsce, która jest organizowana na taką skalę! Adresatami wydarzenia są nie tylko przypadkowi wczasowicze, wypoczywający w danych miejscowościach, ale fani dobrej literatury z całej Polski. Lato z książką kierowane jest do wszystkich, niezależnie od wieku, bo przecież książka jest idealną formą rozrywki dla każdego z nas! Do Ustronia zostali zaproszeni wyjątkowi goście, tacy jak: Krystyna Mazurówna, Łukasz Radecki, Pan Pierdziołka, Joanna Jurgała Jureczka, Piotr Gociek, Elżbieta Rodzeń, Roman Kołtoń, Nikodem Pałasz, Tadeisz Biedzki, Edyta Hołdyńska, Wacław Holewiński i Ryszard Kalisz. Nie zabraknie także strefy dziecięcej, gdzie odbywać się będą m.in. warsztaty literacko-plastyczne.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama