, sobota 18 września 2021
Konferencja podsumowująca akcję  "Cztery łapy w Twoich rękach"
Spotkanie to stanowiło podsumowanie miesięcznej akcji "Cztery łapy w Twoich rękach" - cyklu charytatywnych działań na rzecz zwierząt.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Konferencja podsumowująca akcję "Cztery łapy w Twoich rękach"

Maria Milewska
Konferencja podsumowująca akcję  "Cztery łapy w Twoich rękach"

Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych edycji. Najbliższa już prawdopodobnie w maju. fot. mat. pras.


Konferencja podsumowująca akcję  "Cztery łapy w Twoich rękach"

W czasie konferencji poruszono m. in. problem zwierząt w sztuce, sposoby postrzegania działaczy prozwierzęcych przez społeczeństwo czy status prawny zwierząt. fot. mat. pras.

Jak przestrzegać i promować prawa zwierząt? W jaki sposób działają fundację, które tych praw bronią i wspierają zwierzęta? Jak można w praktyce zwierzętom pomagać? Na te i inne pytania odpowiedzieli goście konferencji "Dobrostan zwierząt - wczoraj, dziś, jutro", która odbyła się dzisiaj, 9 stycznia w sali konferencyjnej Uniwersytetu Ślaskiego w Cieszynie.

Spotkanie to stanowiło podsumowanie miesięcznej akcji "Cztery łapy w Twoich rękach" - cyklu charytatywnych działań na rzecz zwierząt. Projekt zorganizowany przez studentów i wykładowców cieszyńskiej uczelni obejmował szereg działań, m.in. kiermasz "Uwolnij - Przygarnij", wykład interaktywny dotyczący interwencji, poprowadzony przez członków fundacji "Lepszy Świat", czy warsztaty robienia domków dla kotów dzikich i żyjących na wolności organizowanych z fundacją "Czarna Owca Pana Kota" z Krakowa.

- Cieszę się, że mam okazję być na tej konferencji. Uczestniczyłem w części działań organizowanych w ramach akcji. Uważam, że takie projekty są potrzebne, a tego typu konferencje dużo dają ich gościom. Moim zdaniem należy uświadamiać ludzi czym są prawa zwierząt, kiedy są łamane, gdzie są granice i co można robić - mówi Łukasz, student uniwersytetu, uczestnik konferencji.

W czasie konferencji poruszono m. in. problem zwierząt w sztuce, sposoby postrzegania działaczy prozwierzęcych przez społeczeństwo czy status prawny zwierząt.

- Istotą tej kampanii jest nie tylko to o czym rozmawiamy na dzisiejszej konferencji - zaznacza Elżbieta Kawka, studentka i dzisiejsza prelegentka. - Miałam ostatnio okazję widzieć sytuację, w której chłopaka, który uderzył psa w akademiku, zaczęło "wychowywać” około 10 osób. Studenci są świadomi praw zwierząt i sami czynnie również o nie dbają. I to jest bardzo ważne, bardzo pozytywne - zaznacza studentka.

- Mimo że spotkały się dzisiaj różne środowiska: naukowe, fundacji, studenckie, udało nam się dojść do porozumienia. Całą akcję uważamy za udaną i mamy nadzieję, że uda nam się ją kontynuować w przyszłości. Szukamy osób chętnych do pomocy, wolontariuszy, ludzi z pasją. Tym czasem zapraszam na zamykający akcję koncert w klubie studenckim Panopticum, na którym zagrają zespoły Bunkier i Flies. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz fundacji Lepszy Świat - zaprasza Barbara Wrona, opiekunka akcji.

Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych edycji. Najbliższa już prawdopodobnie w maju.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

oszi, plakaty były. Jeden wisi nadal. Jak przegapiłeś, to nie z winy studentów i pracowników UŚ. Niczyjej pomysłowości to nie przerosło, co więcej, organizatorzy mieli pomysł na plakat, zobacz sam:
http://www.weinoe.us.edu.pl/content/weinoe/cztery-%C5%82apy-w-twoich-r%C...

(ps) - tymczasem sugeruję dyskretnie, że ów pierwszy wyraz...pisze się razem...

ziutek, to ty, homo sapiens, przewyższasz intelektem zwierzęta...o zgrozo - jest inaczej?
ps szkoda, ze przegapiłem tą konferencję ale gdyby nie gc, internet, to w ogóle nie wiadomo by było,co się na uczelni (na ile integralnej z potrzebami mieszkańców Cieszyna?) dzieje... jeden plakat w sprawie jakiegoś ciekawego wydarzenia czy to przewyższa pomysłowość
i finanse - studentów oraz pracowników tej uczelni?

tw bolek-tu masz nr telefonu 782 717771 - nie wiem czy to taki strasznie wielki koszt .Fajnie,że są jeszcze tacy ludzie jak Ty.

czy można dostać dotację z unii na domek dla kota?

Na takie spotkania przychodzimy -my , ludzie szanujący godność zwierząt -istot które przewyższają nas pod każdym względem intelektem,kulturą,szlachetnością,bezwarunkową miłością.A co z tymi młotami ,którzy traktują czworonogi jak rywala w walce o przetrwanie, jak do takich dotrzeć,czy oni kiedykolwiek zrozumieją jak bardzo są ułomni w swoim postępowaniu?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama