, czwartek 4 czerwca 2020
Koncerty Wyższobramskie w Kościele Jezusowym
W pierwszej edycji Koncertów Wyższobramskich w Cieszynie pojawią się znakomici artyści.  fot: Hons084 / Wikimedia CommonsDodaj do Facebook

Koncerty Wyższobramskie w Kościele Jezusowym

red./mat.pras.
W latach 2015-2016 parafia ewangelicka w Cieszynie przeprowadziła remont kapitalny największych zabytkowych organów na Śląsku Cieszyńskim. Instrument w Kościele Jezusowym wybudowany w 1923 r. przez renomowaną firmę Sauer z Frankfurtu nad Odrą odzyskał swój pierwotny blask i znów służy podczas uroczystości kościelnych oraz koncertów.

Koncerty Wyższobramskie przybiorą formę festiwalu muzycznego, których tematyka skupiona będzie wokół muzyki organowej i kameralnej. W pierwszej edycji Koncertów Wyższobramskich w Cieszynie pojawią się znakomici artyści. Podczas koncertu inauguracyjnego (8 lipca o godzinie 17:00) wystąpi jeden z najbardziej znanych i docenianych propagatorów muzyki organowej, wirtuoz tego instrumentu, prof. Julian Gembalski. Podczas drugiego koncertu (22 lipca o godzinie 17:00) wystąpi młody utalentowany organista Tomasz Ploch oraz Paweł Konik (baryton) – stypendysta Miasta Cieszyna w dziedzinie upowszechniania kultury z roku 2016, który przez najbliższe dwa lata występować będzie na deskach Staatsoper w Stuttgarcie.

Kolejne dwa koncerty zaplanowano na sierpień. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Impreza otrzymała dofinansowanie z Budżetu Miasta Cieszyn. Dyrektorem artystycznym Koncertów Wyższobramskich jest Wojciech Wantulok, organista Kościoła Jezusowego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama