, poniedziałek 1 marca 2021
Koncert szamańskich pieśni i śpiewu gardłowego w Goleszowie
Artem Chepkonakov podczas koncertów gra na tradycyjnych ałtajskich instrumentach i wykonuje śpiew gardłowy fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Koncert szamańskich pieśni i śpiewu gardłowego w Goleszowie

EM
Koncert szamańskich pieśni i śpiewu gardłowego w Goleszowie

Koncert w Etno Chacie już 9 maja, fot. mat.pras.


Koncert szamańskich pieśni i śpiewu gardłowego w Goleszowie

Występy Artema Chepkonakova na całym świecie cieszą się ogromnym zainteresowaniem, fot. mat.pras.


Koncert szamańskich pieśni i śpiewu gardłowego w Goleszowie

Śpiewak z Syberii zawita już w przyszłym tygodniu do Goleszowa. Właśnie rozpoczął kolejną trasę koncertową, fot. mat.pras.

9 maja o godz. 20.00 w Etno Chacie Topolej w Goleszowie będzie można spotkać się z prawdziwym syberyjskim Ałtajem! Odbędzie się tam koncert Artema Chepkonakova - artysty, który gra na tradycyjnych instrumentach od lat obecnych w pełnej szamanizmu ałtajskiej kulturze oraz wykonuje śpiew gardłowy. Swoimi pieśniami opowie o rodzinnej wiosce Besh-Özek, położonej u podnóża Ałtaju, gdzie każda góra, rzeka i dolina ma swoje bóstwa ochronne.

Artem mieszka w Gornoałtajsku w Południowej Syberii. Od lat koncertuje na całym świecie. Właśnie rozpoczął kolejną trasę. Przed wizytą w Goleszowie odwiedzi Słowację i zagra między innymi w Koszycach.

Śpiew gardłowy, którego będzie można posłuchać w Etno Chacie polega na umiejętnym operowaniu głosem, poprzez wprawienie strun głosowych w rezonans, żeby uzyskać kilka dźwięków o różnej wysokości jednocześnie. Dzięki tej rzadkiej już sztuce wokalnej, śpiewakom udaje się wydobywać harmonijne dźwięki za pomocą powietrza wydychanego z płuc i przechodzącego przez więzadła głosowe. Artem jest w gronie nielicznych artystów, którzy posiadają talent śpiewu gardłowego, niegdyś bardzo popularnego w jego stronach, a teraz powoli zanikającego. Warto więc wybrać się na jego koncert w Etno Chacie, bo to niepowtarzalna okazja, żeby posłuchać opowieści syberyjskich w polifonicznym brzmieniu!

Koncert śpiewu gardłowego Artema Chepkonakova
9 maj 2014, godz. 20.00
Etno-Chata TOPOLEJ
Ul. Wiejska 22A, Goleszów k/Ustronia. Wstęp - 15 zł.
Miejsca można rezerwować pod numerami: 603 790 973, 607 272 831, 665 668 228

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama