, piątek 15 luty 2019
Kolejny zjazd w Wiśle. Tym razem w mieście spotkają się Pilchowie.
Majowy Zjazd Cieślarów odniósł wielki sukces. Czy czerwcowa impreza Pilchów będzie równie udana? fot: Adam JaroszDodaj do Facebook

Kolejny zjazd w Wiśle. Tym razem w mieście spotkają się Pilchowie.

Barbara Śliż
W Polsce zarejestrowanych jest 7371 osób noszących nazwisko Pilch, największe ich skupisko mieści się na południu kraju, z czego około tysiąca osób zameldowanych jest w samym tylko Cieszynie. Nazwisko to wymieniane jest już w dokumentach z 1436 roku. Pilchowie, bo o nich mowa, planują swój zjazd na czerwiec przyszłego roku.

Alicja Pilch - radna, Jerzy Pilch - wicestarosta, Roman Pilch - producent gier i zabawek edukacyjnych, a także Jerzy Pilch, najbardziej znany z Pilchów, pisarz, publicysta, dramaturg i scenarzysta filmowy będą gośćmi podczas kolejnego rodzinnego zjazdu, który odbędzie się w Wiśle.

Podobnie jak Cieślarowie, czy Poloczkowie, tak i Pilchowie postanowili zorganizować swój zjazd. Wzorem swoich kolegów Pilchowie chcą, by do Wisły, w dniach 21-23 czerwca, przyjechało około tysiąca osób. Dla wszystkich tych, którzy noszą nazwisko Pilch będzie to niesamowita okazja do spotkania ze swoimi bliskimi, odnowienia i nawiązania nowych kontaktów.

- Bardzo podobał mi się tegoroczny pomysł ze zjazdem Cieślarów. Cieszę się, że ród Pilchów również będzie miał swoje spotkanie w 2013 roku. Program imprezy zapowiada się bardzo interesująco, ale dla mnie będzie to przede wszystkim okazja do spotkania z ludźmi noszącymi to samo nazwisko co ja, jestem ciekawa ich historii tego, czym zajmują się na co dzień. Podoba mi się także, że wydarzenie ma swoją identyfikację, logo oraz własną stronę internetową - mówi Ania Pilch ze Skoczowa.

Oficjalne otwarcie zjazdu Pilchów odbędzie się w sobotę, 22 czerwca, w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny w Wiśle. Podczas inauguracji imprezy zostanie wygłoszony wykład prof. Daniela Kadłubca na temat etymologii nazwiska Pilch, na scenie wiślańskiego amfiteatru wystąpią goście honorowi, pojawią się także zespoły artystyczne. Zwieńczeniem akcji będzie niedzielna wycieczka na polanę Pilchula w Wiśle Jaworniku. - Nazwisko Cieślar jest równie popularne co Pilch, dlatego postanowiliśmy za ich przykładem zorganizować to spotkanie. Zjazd to niezwykła okazja do tego, by spotkać się nie tylko ze swoją rodziną, ale przede wszystkich poznać nowe twarze i spędzić miło czas. Zapraszamy wszystkich Pilchów, by wspólnie z nami spędzili czerwcowy weekend - zachęca Roman Pilch, współorganizator Zjazdu Pilchów.

Formuła zjazdu jest cały czas otwarta. - Chcemy, żeby na scenie amfiteatru wystąpił Zespół Śląsk w pełnym składzie, mamy też w planach rozegranie meczu piłki nożnej, być może charytatywnego, ale szukamy jeszcze swojego przeciwnika - dodaje Pilch. Szczegółowe informacje na temat Zjazdu Pilchów dostępne są na www.zjazdpilchow.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama