, niedziela 13 czerwca 2021
Kino na Granicy w Drodze!
Podczas Przeglądu Filmowego Kino na Granicy sale kinowe zazwyczaj pękają w szwach. fot: www.kinonagranicy.plDodaj do Facebook

Kino na Granicy w Drodze!

RED. / MAT.PRAS.
Jeszcze tej jesieni, w 5 miastach w Polsce i w 5 miastach w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu „Kino na Granicy w Drodze”, który otrzymał wsparcie w konkursie Forum Polsko-Czeskiego.

W ramach projektu „Kino na Granicy w Drodze” zaprezentowane zostaną po dwa filmy polskie ( „Moje córki krowy” reż. Kinga Dębska oraz „Mów mi Marianna” reż. Karolina Bielawska), w pięciu kinach w czeskich miastach oraz dwa filmy czeskie („Domácí péče” reż. Slávek Horák oraz „Já, Olga Hepnarová”reż. Petr Kazda, Tomáš Weinreb) w pięciu kinach w polskich miastach. Dodatkowo przed projekcjami zostaną wygłoszone prelekcje o nowym kinie polskim lub czeskim, a uczestnicy spotkania w ramach zakupionego biletu wstępu otrzymają pakiet unikatowych gadżetów promujących Przegląd Filmowy Kino na Granicy.
 
- Głównym celem imprezy jest promocja, wspieranie i prezentacja najbardziej wartościowych zjawisk i tendencji w polskim i czeskim kinie. Dlatego też zabieramy w podróż ze sobą bardzo dobre filmy, które odniosły spory sukces od momentu premiery i cieszyły sięogromnym zainteresowaniem publiczności 18. edycji Kina na Granicy. Poprzez wizytę w większych polskich i czeskich miastach chcemy także poszerzyć grono odbiorców Kina na Granicy i zaprosić ich do wizyty w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie – wyjaśniają organizatorzy „Kina na Granicy w Drodze”.
 
Obecnie trwają intensywne prace nad wyznaczeniem polsko-czeskiej mapy kin - przystanków, w których zatrzyma się Kino na Granicy. O terminach i miejscach wizyt organizatorzy poinformują już wkrótce na ich stronie www.kinonagranicy.pl oraz profilu FB.
 
Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Partnerami projektu są miasta: Cieszyn i Czeski Cieszyn.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama