, wtorek 2 czerwca 2020
Killing Silence oddaje zwycięstwo zespołowi Performance
Szeregi zespołu Performance zasilają: Adrianna Białończyk (wokal), Maciej Mróz (gitara elektryczna), Stanisław Możdżeń (gitara elektryczna), Piotr Krzemień (perkusja) oraz Dawid Pustówka (bas). fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Killing Silence oddaje zwycięstwo zespołowi Performance

SM
We wtorek 18 marca odbyły się drugie przesłuchania do 3. edycji konkursu Pojedynek Rocka. Decyzją publiczności zwycięzcą został zespół Killing Silence. - Wygraliśmy Pojedynek Rocka w Cieszynie! Niestety z powodu przeciążenia grafika koncertowo-służbowo-prywatnego nie jesteśmy w stanie dotrzeć na finał - napisali członkowie zespołu na swojej stronie w jednym z portali społecznościowym.

- Głosami publiczności wygrała nieznacznie, ale jednak kapela z Kobyłki koło Warszawy, czyli Killing Silence. Niestety tak jak podali zaraz po ogłoszeniu wyników, nie będą w stanie wystąpić podczas tegorocznego finału konkursu, co oznacza, że przechodzi zespół z drugą największą ilością głosów - Performance i to oni dołączają do kapeli z Rybnika - Fankatak, która wygrała pierwsze eliminacje - wyjaśnia Mariusz Chromik, jeden z organizatorów 3. edycji Pojedynku Rocka.

Zespół Performance to młody zespół z Goleszowa, który w obecnym składzie gra niecały rok. Szeregi zespołu zasilają: Adrianna Białończyk (wokal), Maciej Mróz (gitara elektryczna), Stanisław Możdżeń (gitara elektryczna), Piotr Krzemień (perkusja) oraz Dawid Pustówka (bas). - Młody zespół z ambicjami, grający energiczną i mieszankę rocka i amerykańskiego punka, wybuchową niczym wzbogacony uran. Innymi słowy nie ma lipy - piszą o sobie członkowie zespołu.

A jaki był kolejny pojedynek rocka? - Niestety, zgodnie z naszymi przypuszczeniami, przegraliśmy z konkurencją tego wieczoru, a mianowicie Studenckim Przeglądem Filmowym "czASKina", który odbywał się równolegle w kinie Piast. Wpłynęło to bardzo odczuwalnie na liczbę osób, które przyszły na nasz konkurs, gdyż Pojedynek Rocka jest inicjatywą studencką i organizowany głównie dla nich. Pech chciał, że wszystkie terminy i sprawy formalne zostały już wcześniej ustalone i nie można było przełożyć konkursu na inny dzień - komentuje Chromik.

Finał 3. edycji konkursu Pojedynek Rocka, w którym nagrodami są: 20 godzin w bielskim studiu muzycznym Heavens Sound Marcin Pieklo (1. miejsce) oraz nagranie teledysku w Rude Cat Studio (2. miejsce), odbędzie się 9 kwietnia w Klubie Studenckim Panopticum w Cieszynie. Jeszcze dziś ruszy internetowe głosowanie na zespół, który odpadł podczas przesłuchań, a który decyzją internautów wystąpi obok zespołów Fankatak oraz Performance podczas koncertu finałowego. Swój głos można oddać tutaj.

Już dziś organizatorzy zdradzają muzyczną niespodziankę, która towarzyszyć będzie finałowi konkursu. Zaraz po ogłoszeniu wyników na scenie zaprezentuje się gość specjalny zespół Roots Rockets.

Portal gazetacodzienna.pl objął wydarzenie swoim patronatem medialnym

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama