, czwartek 25 kwietnia 2024
Jubileusz zespołu „Róże Europy” na Scenie COK
To było z pewnością ważne wydarzenie kulturalne w Cieszynie. fot: Browar Zamkowy Cieszyn



Dodaj do Facebook

Jubileusz zespołu „Róże Europy” na Scenie COK

red./mat.pras.
W latach 80' i 90' słuchała ich cała Polska. Byli jednym z głosów pokolenia transformacji i zmian, komentatorami rzeczywistości. Szczyt popularności grupy nastąpił w roku 1992 wraz z wydaniem albumu „Poganie! Kochaj i obrażaj”, na którym znalazł się największy przebój grupy – „Jedwab”. Kultowy utwór przez kilka miesięcy utrzymywał się w czołówkach list przebojów. W sobotni wieczór 17 lutego w Browarze Zamkowym Cieszyn, jubileusz 35-lecia działalności obchodził legendarny rockowy kwartet - „Róże Europy”.

To było z pewnością ważne wydarzenie kulturalne w Cieszynie. Zabytkowa piwnica Browaru Zamkowego Cieszyn wypełniła się do ostatniego miejsca. Na rozgrzewkę wystąpili Hard Rockowcy – „Lazy Leg” z Wisły. Krótko po godzinie 21.00 na scenie zaprezentowała się gwiazda wieczoru. Już od pierwszych minut porwała cieszyńską publiczność. Swój występ w Cieszynie sami artyści ocenili jako magiczny.

- Dziś czeka nas historyczny klimat. Gramy w browarze wybudowanym w XIX w. przez arcyksięcia Karola Ludwika Habsburga. Kilka metrów nad nami stoi romańska Rotunda Św. Mikołaja z XI wieku i gotycka piastowska wieża książąt cieszyńskich z XIV wieku. Magia – wypowiedź tuż przed koncertem na oficjalnej stronie zespołu na Facebook'u.

W czasie prawie dwóch godzin fani otrzymali elektryzującą dawkę rocka! Chyba nikt nie wychodził niezadowolony.

Już za tydzień kolejne niecodzienne wydarzenie muzyczne. Przed cieszyńską publicznością zaprezentuje się „Fisz Emade”!
24 lutego (sobota), godz. 20.00 – „Fisz Emade” w Browarze Zamkowym Cieszyn!

„Fisz Emade” to Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. „Fisz Emade” jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują starają się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama